آیا نوشیدن قهوه ی زیاد می تواند برای بدنسازان مشکل ساز باشد؟

کافئین سبب می شود فشار خون شما به شما به شکلی زود گذر افزایش پیدا کند و همین امر سبب می شد در گذشته بابت این مساله نگرانی هایی وجود داشته باشد و افراد گمان کنند این مساله تاثیرات منفی بر روی بیماری های قلبی عروقی داشته باشد. اما امروزه به نظر می رسد این مساله تاثیرات چندانی بر روی سلامت قلب افراد نداشته باشد. کافئین نوعی ماده ی محرک آرام است و اگر شما بی خواب شده اید قهوه نمی تواند به شما یاری برساند. در ادامه مطلب امروز از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که آیا نوشیدن قهوه ی زیاد برای بدنسازان مشکل ساز است؟

مساله ی دیگری که وجود دارد این است که اگر شب ها طول میکشد تا خوابتان بگیرد مقدار کمتری قهوه استفاده کنید. زیرا کافئین در بسیاری از افراد پنج ساعت طول می کشد تا از بدن خارج شود. ولی در بعضی از افراد این زمان می تواند تا نه ساعت طول بکشد.

اگر به هر دلیلی به دنبال جایگزینی برای قهوه هستید. انرژی زا ها گزینه ی مناسبی می باشند که مقدار کافئین بیشتری نسبت به فنجانی قهوه دارند.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

نکته ی مهمی که می بایست به آن توجه کنید راجب مشکلات گوارشی است. قهوه ادرار آور می باشد ولی در روده هم فعالیت دارد. بنابر این اگر همراه با قهوه تان آب مصرف نکنید بدن شما می تواند دچار کمبود آب یا به عبارتی دچار دهیدارته شود. که در نتیجه این مساله افراد دچار یبوست می شوند. و این مساله برای سلامت و البته برای ورزشتان مضر می باشد.

نکته ی آخری که می بایست به آن اشاره کنیم مساله ی اضطراب است. کافئین می تواند نشانه های مربوط به اضطراب شما را افزایش داده و در برخی موارد که بسیار نادر هستند باعث حمله ی پنیک شود. اگر شما نیز از افرادی هستید که چنین علائم هایی دارید در مصرف کافئین بسیار دقت کنید.

نحوه تاثیر آنتی اکسیدان ها  بر روی تمرین‌

مورد هایی که از آنها نام بردیم به شکل مستقیم بر روی تمرین شما تاثیر نمی گذارد اما به شکل طولانی مدت تاثیرات عالی بسیاری خواهند داشت.

به طور کلی پس از انجام تمرینات برای آنکه تاثیرات بیشتری بگذارد و عضله ها رشد کنند. بدن آسیب زیادی می بیند و این مساله سبب قوی تر شدن شما می شود. در این مواقع بدن شما پس از تمرین به شدت شروع به تلاش می‌کند تا ماهیچه ها را بازسازی کند. و بدن برای انجام این کار نیاز به منابع بسیاری دارد. و این دقیقا مرحله ای است که آنتی اکسیدان ها وارد میدان می شوند. آنها توانایی بسیاری در جلوگیری از تاثیرات منفی آسیب های سلولی داشته و می توانند محصولاتی که سمی هستند را به کلی از سیستم شما دور کرده و از بین ببرد. بنابر این شما تنها در کنار رژیم غذایی سلامتی که دارید کافی است فنجانی قهوه بنوشید تا آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدن شما جذب شده و بتواند بدنتان را به سرعت ترمیم کند تا شما برای بار دیگر به باشگاه بروید.

آیا نوشیدن قهوه ی زیاد برای بدنسازان مشکل ساز است؟

کدام نوع قهوه ای برای استفاده ی ورزشکاران مناسب است؟

تنها نکته ای که شما باید به آن توجه کنید این است که مقدار کافئینی که به بدن شما می رسد به اندازه باشد. و میان قهوه ی اسپرسو و قهوه ی آسیاب شده یا قهوه ی فوری فرقی وجود ندارد. مساله ای که ذهن افراد بسیاری را به خودش مشغول کرده افزودن مواد دیگر به قهوه است.

پیشنهاد ما در این زمینه این است که از قهوه ی بلک یا همان قهوه ی خالص استفاده کنید و مطمئن باشید که قهوه ی بلک تمام مواردی که شما برای انجام یک تمرین پر از انرژی به آن نیاز دارید را دارا است. این قهوه مناسب ترین و بهترین قهوه برای افرادی است که ورزش می کنند. ولی در صورتی که قهوه ی خالص را دوست ندارید می توانید مقدار کمی شیر به قهوه اضافه کنید. زیرا به نظر نمی رسد مقدار کمی شیر تاثیرات منفی بسیاری بگذارد. اما دقت کنید که منظور ما یک لیوان لاته پر از خامه نیست. تنها اندکی شیرکافی است.

امیدواریم با استفاده ی مناسب از قهوه تمرینات پر انرژی داشته باشید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

سنگ ماساژ

فواید رژیم گیاه خواری

مهمترین ویژگی های تکنولوژی اولتراسوند LDM

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم