اسکن آنالیز بدن

در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان قصد داریم نکاتی درباره اسکن آنالیز بدن خدمت شما ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

قبل از اسکن آنالیز بدن چه نکاتی را رعایت کنیم؟

  • اسکن را قبل از ورزش و با معده خالی انجام دهید. (اسکن‌ها را می‌توان در هر زمان انجام داد؛ اما برای به دست آوردن دقیق‌ترین نتایج، بهتر است در چنین شرایطی انجام شود. اگر اسکن در زمان دیگری از روز انجام شود، اسکن‌های بعدی هم باید در همان زمان مشابه انجام شود)
  • لباس راحت بپوشید، هرگونه وسایلی که دارای زیپ، گیره، بست یا دکمه فلزی یا کمربند و سوتین و لباس‌زیر با قسمت فلزی هستند، درآورید. لطفاً در صورت امکان هرگونه جواهرات را هم درآورید.
  • اسکن‌های بعدی را در شرایط مشابه (از لحاظ زمانی، لباس و غیره) انجام دهید.
  • قبل از آزمایش، کف دست و کف پاها را با پارچه مخصوص دستگاه (Inbody Tissue) تمیز کنید.

قبل از اسکن آنالیز بدن انجام چه کارهایی ممنوع است؟

  • از انجام اسکن Inbody بعد از دوش گرفتن یا سونا رفتن خودداری کنید زیرا عرق و گرما باعث تغییراتی موقتی در رسانایی بدن می‌شود.
  • در حین انجام اسکن صحبت یا حرکت نکنید.

آیا جریان الکتریکی اسکنر خطرناک است؟

جریان الکتریکی که به داخل بدن ارسال می‌شود بسیار ضعیف است و کاملاً بی‌خطر محسوب می‌شود. اگرچه، این اسکن برای افرادی که ایمپلنت یا کاشت الکتریکی در بدن دارند توصیه نمی‌شود.

بررسی انواع تیپ بدنی | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

نحوه  عملکرد دستگاه اسکن InBody

شاید امروزه کاربردی‌ترین روش آنالیز ترکیب بدنی، استفاده از دستگاه آنالیز امپدانس بیوالکتریک تتراپلار (BIA)، مانند دستگاه اسکن InBody باشد. در این دستگاه‌ها از چهار نقطه تماس با بدن یا همان قطب‌ها استفاده می‌شود. دستگاه از طریق این نقاط جریان‌های الکتریکی کوچک، نامحسوس و غیرقابل تشخیص (توسط شما) را هدایت می‌کنند. با اندازه‌گیری میزان مقاومت در برابر آن جریان‌ها، مقیاس میزان آب، چربی و توده عضلانی موجود و همچنین محلی که این اجزا وجود دارند را تخمین می‌زند. برای استفاده از این دستگاه، کافیست کاربر بر روی پایه ترازو بایستد، روی یک جفت پد الکترودی دستی را در دست می‌گیرد و در حالی که ترازو جریان را کنترل می‌کند، چند دقیقه ثابت می‌مانند. این داده‌ها سپس با اندازه‌گیری قد، سن، جنس و وزن کلی ترکیب می‌شوند.

مدت انجام اسکن بدنی با دستگاه Inbody

فقط باید کمتر از یک دقیقه روی اسکنر بمانید. کل جلسه‌ی اسکن بدنی نباید بیشتر از 15 دقیقه طول بکشد.

این مدت زمان شامل زمان ثبت اطلاعات شما توسط پرستار نیز می‌باشد. بعد از پایان اسکن، یک نسخه چاپ شده از نتایج خود را دریافت خواهید کرد که می‌توانید بعدها دوباره آن را مرور کنید. اگر این اولین اسکن بدنی شما است، شاید بهتر باشد که از پزشکتان بخواهید که در مورد معنی هر قسمت توضیح دهد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

ورزش و تقویت حافظه

فواید حرکت بارفیکس

بالابردن قدرت بدنی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم