ارتباط بارفیکس و افزایش قد

همراه ما باشید تا در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان ارتباط بین بارفیکس و افزایش قد را بررسی کنیم. در حقیقت بارفیکس زدن به‌طور مستقیم قد شما را بلند نمی‌کند. به بیان دقیق‌تر، این تمرین ورزشی به بهبود وضعیت بدن شما کمک می‌کند و شما را بلندتر از قبل نشان می‌دهد.

وضعیت بدنی خوب عمدتاً متکی به عضلات میان‌تنه و پشت قوی است که مسئول ثابت نگه داشتن ستون فقرات هستند. هنگام انجام حرکات بالاتنه و تقویت این عضلات مانند بازو، قفسه سینه، عضلات پشت کمر و شکم، می‌توانید حالت عمودی بهتری داشته باشید تا بالاتنه‌تان در یک راستا و متعادل بماند.

بارفیکس بر قد چه تاثیری دارد؟

حرکت ورزشی بارفیکس، ماهیچه‌های زیادی را در بدن به کار می‌اندازد که از جمله می‌توان به ماهیچه‌های شکمی، قفسه سینه، بازو و کمر اشاره کرد. هرچند تقویت این عضلات تأثیری بر روی اندازه قد شما ندارد، اما به بهبود وضعیت بدن شما کمک می‌کند تا بلندتر به نظر برسید.

بهبود وضعیت بدنی و قد شما به شدت قوی بودن ماهیچه‌های کمر و شکم‌تان، بستگی دارد که مسئول استحکام ستون فقرات شما است. بنابراین وقتی شما این نواحی را تقویت کنید، به‌طور مؤثری ماهیچه‌های لازم برای ایجاد تعادل را می‌سازید.

به‌علاوه این‌که با انجام ورزش‌هایی مثل بارفیکس برای قد که ماهیچه‌های کمرتان را تقویت می‌کند، توجه شما بیشتر نسبت به آن ناحیه جلب می‌شود. با تمرکز بیشتر به آن ناحیه هم راحت‌تر می‌توانید صاف بایستید و شکم و کمر کشیده‌تری داشته باشید و بلند قد به‌ نظر برسید؛ پس این حرکت را به‌طور منظم انجام دهید.

تاثیرات بارفیکس برای سلامتی

بارفیکس تأثیر مثبت و ارزشمندی بر سلامت شما دارند. انجام صحیح بارفیکس، به‌طور مؤثر علائم شانه‌درد، کمردرد و خستگی گردن را تسکین می‌دهد. علاوه‌بر این با تمرینات قدرتی (از جمله بارفیکس) خطر بیماری‌هایی مانند نقرس، دیابت یا کلسترول بالا به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

تمرین منظم کششی برای ریه‌ها و قلب شما مفید است. به ویژه ظرفیت ریه‌ها را افزایش می‌دهد، ضربان قلب را تنظیم می‌کند و خطر سکته مغزی را همراه با بیماری‌های قلبی عروقی کاهش می‌دهد.

فواید بارفیکس

همان‌طور که گفتیم بارفیکس تأثیر مستقیمی بر افزایش قد ندارد، اما با کمک موارد زیر به خوش‌فرمی بدن و کشیده‌ نشان‌دادن اندام‌تان کمک می‌کند.

1- ترشح هورمون رشد

انجام منظم بارفیکس برای قد به خصوص اگر در سن رشد هستید، باعث می‌شود بدن‌تان هورمون‌های رشد بیشتری را تولید و ترشح کند که برای بلندتر شدن شما ضروری است.

با این حال، به‌خاطر داشته باشید که ورزش بیش‌ازحد یا ورزش به‌صورت غلط، ممکن است باعث آسیب به شما و یا حتی مانع موفقیت‌تان شود. بنابراین اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از تمرین بارفیکس بگیرید، باید آن را دقیق و صحیح انجام دهید.

2- ساخت یک بدن عضلانی و ورزیده‌‌تر

یکی دیگر از مزایای بارفیکس برای قد، به‌دست‌آوردن بدن ورزشکاری و به اصطلاح فیتنسی است. بارفیکس نه‌تنها کمک می‌کند تا راست‌قامت شوید بلکه توده عضلانی کلی بدن را بالا می‌برد و به همین ترتیب چربی کمتری خواهید داشت.

شما می‌توانید سطح تناسب اندام و قدرت کلی بدن را با بارفیکس‌های منظم افزایش دهید؛ زیرا تمرینات مقاومتی-قدرتی سطح آمادگی کلی شما را افزایش می‌دهند. شما به معنای واقعی کلمه‌، تمام بدن خود را هنگام انجام یک بارفیکس بالا می‌برید.

3- تقویت عضلات پشت و بالاتنه

بارفیکس، عضلات مختلف کمر مانند عضله ذوزنقه‌ای، عضله پشتی بزرگ، عضله زیرخاری و راست‌کننده ستون فقرات را درگیر می‌کند. به لطف تمرین بارفیکس، این عضلات قدرتمند‌تر می‌شوند. این تمرین همچنین عضلات شانه و بازو را به کار می‌گیرد و اگر به ‌طور منظم بارفیکس بزنید، شانه‌ها و ساعدهای‌تان تقویت خواهد شد.

تقویت این عضلات با کمک به حفظ ساختار صحیح بدن و راست قامت نگه داشتن بدن، شما را بلندتر نشان می‌دهد. یک بدن بدون قوز یا گودی کمر، قطعا بلندتر از فردی داری قوز کمر است.

فواید حرکت بارفیکس | بهترین پیکر تراشی اصفهان

نکاتی که هنگام کار با بارفیکس باید رعایت کنید

نه فقط تمرین بارفیکس برای قد، بلکه همه تمرینات اگر به‌درستی و به‌طور منظم انجام نشود، مطمئناً تاثیر مثبتی ندارند و حتی بدتر از آن، باعث درد و صدمه هم می‌شود. هنگام انجام حرکات کششی برای افزایش قد، باید نکات زیر را رعایت کنید. این نکات به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت حرکات کششی را انجام دهید و مطمئن شوید که آسیبی نخواهید دید.

 • در ابتدا نباید بیش از ۵ بار کشش را انجام دهید.
 • بعد از این‌که توانستید ۵ بار حرکت بارفیکس برای قد را انجام دهید، به مرور هفته‌ای ۱ یا ۲ حرکت دیگر اضافه کنید.
 • وقتی بدن‌تان را به بالا کشیدید، کمی مکث کنید.
 • برای نگه‌داشتنِ میله نباید به صورت خطرناک بپرید.

آیا پس از بلوغ هم افزایش قد با بارفیکس امکان‌پذیر است؟

همان‌طور که گفتیم این یک افسانه رایج و البته اشتباه است که برخی از تکنیک‌ها و تمرینات کششی می‌تواند شما را قد بلندتر کنند.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که فعالیت‌هایی مانند کوهنوردی، شنا یا پیلاتس می‌تواند قدشان را افزایش دهد. متأسفانه شواهد علمی کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد. اما نکته اینجاست که حرکات کششی و بارفیکس برای قد، می‌تواند شما را بلندتر (در حد ۳ یا ۴ سانتی‌متر) نشان دهد!

قد شما در طول روز به دلیل فشردگی و فشار دیسک‌های غضروفی در ستون فقرات کمی متفاوت است. حرکات کششی می‌تواند دیسک‌های شما را از حالت فشرده خارج و ناهنجاری‌های ستون فقرات‌تان را برطرف کند. بنابراین قد شما تا حد بسیار کمی افزایش می‌یابد.

برخی از این فعالیت‌ها مثل انجام بارفیکس برای قد و حرکات کششی، می‌تواند قد پنهان‌شده در ناهنجاری‌های ستون فقرات را آشکار کند و قد شما را تا حد بسیار کمی افزایش دهد. با این حال این یک تغییر واقعی در ارتفاع قد نیست؛ زیرا شما با انجام حرکات کششی پس از بلوغ هرگز قد نمی‌کشید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

آموزش روش صحیح بارفیکس زدن

برای این‌که نتایج خوبی از حرکت بارفیکس بگیرید، باید این حرکت را به‌درستی انجام دهید. در زیر نحوه درست تمرین با بارفیکس را مرحله به مرحله آموزش می‌دهیم:

 1. ابتدا زیر میله بارفیکس بایستید و بازوهای‌تان را بالای سر ببرید.
 2. کف دست‌های‌تان را از خود دور کنید.
 3. حالا بپرید و انگشتان شست خود را به دور بارفیکس بپیچید و سفت آن را بگیرید.
 4. پاهای شما باید کاملا از زمین جدا شود.
 5. برای این‌که تعادل پایین‌تنه را حفظ کنید، یکی از پاها را روی دیگری به حالت ضربدری بگذارید و برای این‌که ستون فقرات را سفت نگه دارید، شکم‌تان را درگیر کنید.
 6. حالا به‌آرامی آرنج‌های‌تان را خم کنید تا بدن شما به سمت بالا کشیده شود.
 7. تیزیِ آرنج‌ها باید صاف به سمت زمین باشد.
 8. از چرخش بدن جلوگیری کنید.
 9. بدنتان را تا جایی بالا بیاورید که چانه شما با بارفیکس هم‌سطح شود.

حالا کمی مکث کنید. سپس در یک وضعیت کنترل‌شده، بدن‌تان را پایین بیاورید و به وضعیت اول بازگردید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

جلوگیری از افزایش وزن با بالارفتن سن

ورزش های مناسب برای حافظه و افزایش یادگیری

روش کویتیشن اولتراسوند

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم