معرفی باشگاه ورزشی کودکان

امروزه یکی از معضلات اصلی خانواده ها در قبال فرزندانشان، خانه نشینی و اضافه وزن است، ورزش برای کودکان همچنین از اضافه وزن و ایجاد بافت چربی جلوگیری و آن را کنترل میکند. از دیگر فواید ورزش استحکام استخوان ها در کودکان است، همچنین ورزش اجتماعی شدن و کار گروهی در کودکان را تقویت میکند. ورزش کیفیت خواب شبانه را بهبود می بخشد و زمان خواب کودک را تنظیم میکند. در آخر ورزش ریه و قلب را در کودک تقویت میکند. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان به بررسی باشگاه ورزشی کودکان بپردازیم.

فواید ورزش برای کودکان

ورزش برای کودکان فواید زیادی دارد، از جمله این فواید میتوان به بهبود اکسیژن رسانی و گردش خون در بدن و رشد بهتر بافت ها و عضلات کودک اشاره کرد. اما این به شرط آن است که در زمان، شدت و یا انتخاب ورزش افراط یا تفریط شکل نگیرد. مدت زمان ورزش برای کودکان برای هرکودک متفاوت است، اما طبق نظر بسیاری از کارشناسان به طور معمول ورزش مناسب برای کودکان 6 تا 17 سال در روز حدود یک ساعت ورزش نه خیلی سنگین و نه خیلی سبک است.

چرا انتخاب مناسب باشگاه ورزشی برای کودکان مهم است؟

بیشتر دغدغه والدین در انتخاب باشگاه ورزشی برای فرزند خود است. برای انتخاب باشگاه مناسب کودکان باید به چند نکته مهم اشاره کرد. در یک باشگاه ورزشی میزان تلاش و تجربه مربی از اهمیت زیادی برخورداز است. همچنین وسایل مورد استفاده و استاندار مخصوصا برای باشگاه ورزشی کودکان اهمیت زیادی دارد.

ورزش کودک نیز عامل مهم دیگری است، که داشتن زندگی شاداب و پرانرژی را از زمان کودکی تا پیری تضمین می‌کند.

ورزش با همراهی مادر در زمان نوزادی نیز می‌تواند در افزایش سرعت رشد و عملکرد اندام‌های بدن نقش مهمی ایفا کند. بسیاری از نوزدانی که به تشخیص مربی یا وزشک متخصص انواع ورزش‌ها و حتی ماساژها را تجربه می‌کنند، از نظر انجام توانایی‌های حرکتی خیلی بهتر و زودتر از بقیه نوزادان پیشرفت خواهند کرد. ذهن این نوزادان نیز کامل‌تر و بیشتر رشد می‌کند. در این برهه از زمان، کلاس‌های مادر و کودک زیادی وجود دارند که علاوه بر تعلیم به مادران جهت رفتار با فرزندان خود باعث ایجاد نزدیکی و افزایش رابطه بین مادر و نوزاد نیز می‌شوند. این مراکز به مادران آموزش می‌دهند، که کدام ورزش‌ها و نرمش‌ها را می‌توانند با نوزادان خود انجام دهند، تا باعث افزایش و بهبود رشد ذهن و جسم آنها شوند.

بهترین پیکر تراشی اصفهان | تاثیر کاهش وزن در سلامتی

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

با افزایش سن کودکان، نرمش‌ها و تمرینات ورزشی آنها (به دلیل افزایش قوای ماهیچه‌ای ‌‌و استحکام استخوان‎‌ها) می‌توانند تغییر کرده و تکامل یابند. اهمیت ورزش در کودکان به این دلیل است که ورزش باعث بروز نشاط، شادابی و هیجان در کودکان می‌شود. این شادابی و نشاط نه‌تنها سبب ایجاد احساسات ذهنی و روحی بهتر، بلکه سلامت جسمانی آنها را نیز با خود به همراه می‌آورد.

افزایش روحیه در کودکانی که ورزش می‌کنند. باعث تقویت اعتمادبه نفس، امیدواری، شجاعت وقدرت در کودکان می شود و از ایجاد استرس، خود کم‌بینی، وسواس و بدرفتاری در آنها جلوگیری می‌کند.

ورزش کودک فواید بسیار زیادی برای کودکان دارد و اثرات مفید آن مانند بهبود عملکرد بدن، مغز و اعصاب تا زمان مرگ با انسان همراه است.

چند نمونه از فواید ورزش کودک را در ادامه بیان می‌کنیم.
 • کاهش سطح فشارخون و کلسترول در سنین بالاتر
 • تناسب اندام با ایجاد ماهیچه‌های عضلانی و پرقدرت
 • کاهش احتمال ابتلا به دیابت چه در کودکی و چه در بزرگسالی
 • افزایش سطح همکاری و مشارکت در امور با انجام ورزش‌های گروهی
 • بالا بردن سطح روابط اجتماعی در کودکان و ایجاد اعتماد بنفس در آنها
 • کاهش میزان ابتلا به بیماری‌های روحی- روانی مانند افسردگی، استرس و تشنج
 • افزایش سطح سلامت اندام‌های داخلی و خارجی بدن، و تقویت اندام‌های حرکتی
 • تقویت قلب و رگ‌ها و در نتیجه آن بهبود عملکرد خون‌رسانی به اندام‌ها و بافت‌های بدن
 • جلوگیری از روی آوردن به دخانیات و مواد مخدر چه در دوران نوجوانی و چه در بزرگسالی
 • با ایجاد حالات کشسانی در بدن باعث افزایش و بهبود روند رشد قدی در کودکان می‌شود.
 • افزایش سوخت و ساز بدن و چربی‌سوزی، که عامل مهمی در جلوگیری از ابتلا به چاقی محسوب می‌شود.
 • افزایش سطح تمرکز و حافظه با بهبود روند دریافتی اکسیژن و خون توسط اعصاب مرکزی و سیستم مغزی-نخاعی
 • افزایش قابلیت‌های سیستم تنفسی و بالا بردن غلظت اکسیژن خون، به وسیله دم و بازدم‌های عمیق و تقویت شش‌ها

کلینیک ورزشی، پزشکی راشا در دکتر آفبهترین کولتک اصفهان در کلینیک 24

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم