بوتاکس میگرن راهکاری مناسب برای کاهش سردرد

آیا بوتاکس میگرن در کاهش سردرد تاثیری دارد؟ اکثر افرادی که سردردهای میگرنی شدید را تجربه می‌کنند، احتمالاً همیشه به دنبال روش‌ها و راهکارهایی هستند که بتوانند از طریق آنها برای این دردهای مزمن و مختل‌کننده زندگی چاره‌ای پیدا کنند. اما معمولاً اکثر روش‌هایی که باید برای درمان میگرن از آنها استفاده کرد، به مصرف یک سری مسکن‌ها محدود می‌شود.

اما از سال ۲۰۱۰ به بعد سازمان غذا و داروی ایالات متحده یک روش جدید را برای درمان میگرن تایید کرد که در آن از تزریق بوتاکس برای درمان میگرن استفاده می‌شد. این روش بعد از آن که تعدادی از بیماران مبتلا به میگرن که از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت استفاده کردند، گزارش دادند که سردردهای میگرنی در آنها کاهش‌یافته، بیشتر مورد توجه قرار گرفت. در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور بوتاکس میگرن یک روش درمانی قدرتمند و موثر برای بیماران مبتلا به میگرن مزمن است.

اگر قصد انجام بوتاکس میگرن را دارید، حتما با متخصص مغز و اعصاب یا متخصص پوست مشورت کنید تا مطمئن شوید این روش برای شما مناسب است.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | . بوتاکس میگرن راه برای درمان و کاهش سردرد


همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :


بوتاکس میگرن

در روش تزریق بوتاکس میگرن، از یک سری تزریق‌ها (مشابه همان نوع تزریق‌هایی که توسط متخصصان زیبایی برای کاهش چین و چروک‌های صورت انجام می‌شود)، به‌ منظور درمان سردردهای میگرنی مزمن استفاده می‌شود. در این روش درمانی متخصصان دارای مجوز، با تزریق سم بوتولینوم به نواحی مختلف اطراف سر و گردن، از این روش برای درمان میگرن و پیشگیری از حمله‌های میگرنی کمک می‌گیرند. تزریق بوتاکس سر برای میگرن یک روش درمانی نیست و بیشتر آن را به‌عنوان یک روش برای مدیریت و کنترل سردردها در نظر می‌گیرند.

سم بوتولونیوم یا بوتاکس در سال ۲۰۱۰ برای بزرگسالان مبتلا به میگرن مزمن تایید شد.

درمان میگرن با بوتاکس

شواهد نشان می‌دهد که این دارو مسیر انتقال درد بین مغز (سیستم عصبی مرکزی) و اعصابی را که به نخاع منتهی می‌شوند، قطع می‌کند. هنگامی که میگرن دارید، بدن شما موادی به نام انتقال‌دهنده‌های عصبی و مولکول‌هایی را آزاد می‌کند که با درد مرتبط هستند. سم بوتولینوم با انتقال این مواد، به طور معمول در جایی که اعصاب و ماهیچه‌ها به هم می‌رسند، تداخل می‌کند.

محققان فکر می‌کنند وقتی دارو به عضلات اطراف صورت، سر و گردن تزریق می‌شود، توسط اعصاب جذب می‌شود و در انتقال عصبی مرتبط با درد اختلال ایجاد می‌کند. در نتیجه به این ترتیب بوتاکس میگرن در از بین بردن سردرد میگرنی و کاهش دفعات بروز حملات میگرنی کاربرد دارد.

تزریق‌ها می‌توانند در کاهش دفعات سردرد در بیماران مبتلا به میگرن مزمن مؤثر باشند و همچنین می‌توانند علائم ناتوان‌کننده مرتبط با این میگرن‌ها را به طرز چشمگیری کاهش دهند. در نتیجه تزریق بوتاکس برای سردرد می‌تواند کیفیت زندگی بیماران میگرنی را به میزان قابل‌توجهی بهبود ببخشد.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | بوتاکس میگرن راه برای درمان و کاهش سردرد

بوتاکس میگرن قبل و بعد

افرادی که تجربه تزریق بوتاکس برای سردردهای میگرنی را داشتند، گزارش داده‌اند که میزان سردردها، شدت آنها و مدت زمانی که هر حمله میگرنی طول می‌کشد بعد از تزریق بوتاکس میگرن به میزان زیادی کاهش یافته است. بر اساس داده‌های موجود تزریق بوتاکس سر برای میگرن موجب شد تا بیماران با سابقه سردردهای مزمن میگرنی تعداد روزهای کمتری در ماه را سردرد داشته باشند. حتی در برخی از افراد که پنج نوبت تزریق بوتاکس داشتند، میزان سردردها تا حدود ۷۰ درصد کاهش داشت.

بوتاکس میگرن برای چه افرادی مناسب است؟

این درمان‌ها برای افراد منتخب ۱۸ ساله و بالاتر که ۱۵ روز یا بیشتر در ماه میگرن را تجربه می‌کنند، تایید شده است. افرادی که سردردهای آنها از نوع تنشی است و در بیشتر روزهای ماه (۱۵ روز بیشتر) سردرد دارند و سردرد آنها ۴ ساعت در روز طول می‌کشد، می‌توانند از تزریق بوتاکس برای میگرن استفاده کنند.

میزان ماندگاری بوتاکس میگرن

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس سر برای میگرن در هر فرد متفاوت است. بعد از چندین هفته تزریق و انجام درمان‌های منظم، تسکین دردهای میگرنی شروع می‌شود. برخی از بیماران بعد از این دوره از درمان‌ها متوجه می‌شوند که سردردهای میگرنی کاملاً قطع شده و دیگر به تکرار تزریق‌ها نیاز ندارند.

در برخی از بیماران هم برای کنترل کردن سردردهای میگرنی به تکرار درمان‌ها به‌صورت منظم نیاز است. اما در کل نمی‌توان تزریق بوتاکس را یک درمان دائمی برای میگرن در نظر گرفت. در اکثر موارد لازم است که افراد هر سه ماه یک بار تزریق بوتاکس میگرن را تکرار کنند. افرادی که برای سردرد تزریق بوتاکس انجام می‌دهند، معمولاً هر سه ماه یکبار این درمان را دریافت می‌کنند.

بوتاکس میگرن برای چه افرادی مناسب نیست؟

تزریق بوتاکس سر برای میگرن برای برخی از افراد ممنوع است. زنان باردار و مادران شیرده و همچنین افرادی که به پروتئین‌های موجود در شیر گاو حساسیت دارند باید از تزریق سم بوتولینوم برای درمان میگرن خودداری کنند. همچنین بوتاکس برای بیمارانی که کمتر از ۱۵ روز در ماه سردرد دارند توصیه نمی‌شود..

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | درمان انواع سردرد با ماساژ | بهترین پیکر تراشی اصفهان

پرسش‌های متداول

آیا بوتاکس میگرن را درمان می کند؟
خیر این یک درمان قطعی نیست و تنها می‌توان هر سه ماه یکبار درد را متوقف کرد.

چند روز بعد از بوتاکس میگرن می توان حمام کرد؟
بهتر است تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس سر برای میگرن از حمام کردن خودداری کرد.

زمان تاثیر بوتاکس چقدر است؟
معمولاً در اکثر بیماران اثر بوتاکس میگرن تا سه ماه دوام دارد. بااین‌حال طول اثرات می‌تواند بسته به فرد و سایر عوامل متفاوت باشد.

آیا بوتاکس میگرن درد دارد؟
خیر این یک روش بدون درد است و تنها در نواحی تزریق ممکن است کمی حس سوزن‌سوزن شدن یا درد بسیار خفیف داشته باشید.

نتایج بوتاکس میگرن چند روز بعد قابل مشاهده است؟
اثرات تزریق بوتاکس برای درمان میگرن ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد تا آشکار شود.

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم