بررسی بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی

در مطلب امروز سایت کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی را مورد بررسی قرار می دهیم. سایر مطالعات منبع معتبر نشان می‌دهد که طب سوزنی همچنین می‌تواند به درمان موارد زیر کمک کند:

  • درد میگرن
  • نوروپاتی محیطی
  • حالت تهوع
  • روماتیسم مفصلی
  • خستگی
  • تاندونوپاتی

یک متخصص طب سوزنی یک فرد را معاینه می‌کند و وضعیت او را ارزیابی می‌کند، یک یا چند سوزن نازک و استریل را وارد بدن می‌کند و مشاوره ارائه می‌دهد.

افراد معمولاً در طول انجام طب سوزنی می‌نشینند یا دراز می‌کشند. متخصص طب سوزنی باید از سوزن‌های استریل و یکبار مصرف استفاده کند. افراد ممکن است پس از وارد کردن سوزن، احساس گزگز بسیار کوتاهی داشته باشند. سپس ممکن است درد مبهم را در پایه سوزن تجربه کنند. به طور معمول، سوزن‌ها برای ۲۰ تا ۶۰ دقیقه در جای خود باقی می‌مانند، اگرچه بسته به روش متفاوت است.

در برخی از روش‌ها، متخصص طب سوزنی گاهی سوزن‌های منبع مطمئن را پس از قرار دادن سوزن گرم می‌کند. تعداد درمان‌هایی که یک فرد نیاز خواهد داشت بستگی به ویژگی فردی او دارد. فردی که یک بیماری مزمن دارد ممکن است به یک یا دو درمان در هفته طی چند ماه نیاز داشته باشد. یک مشکل حاد سلامتی معمولاً پس از ۸ تا ۱۲ جلسه بهبود می‌یابد.

مواردی که در طب سوزنی باید در نظر بگیرید

طب سوزنی یک درمان مکمل است و نباید جایگزین درمان‌های توصیه شده توسط پزشک شود. قبل از انجام طب سوزنی برای درمان درد مزمن یا سایر شرایط، فرد باید از یک پزشک مراقبت‌های اولیه مشاوره بگیرد. در برخی از ایالت‌های ایالات متحده، خود متخصصان طب سوزنی می‌توانند پزشک مراقبت‌های اولیه باشند.

طب سوزنی یک درمان مکمل سنتی است که منشأ تاریخی در چین دارد. این شامل وارد کردن سوزن‌های کوچک برای تحریک بخش‌های خاصی از بدن و شبکه عصبی آن است. مطالعات نشان می‌دهد که طب سوزنی می‌تواند به مدیریت درد مزمن، استئوآرتریت، سردرد و میگرن کمک کند. طب سوزنی خطر و عوارض جانبی کمی را به همراه دارد و پزشکان باید مجوز انجام روش‌های طب سوزنی را داشته باشند.

طب سوزنی یک درمان معجزه گر | بهترین پیکر تراشی اصفهان

مشکلاتی که قابل درمان با طب سوزنی هستند

بسیاری از بیماری‌ها آنقدر طاقت فرسا هستند که زندگی با آن‌ها غیرقابل تحمل به نظر می‌رسد. طب سوزنی یک ابزار دارویی عالی است، اما بسیاری از مردم از امتحان کردن آن می‌ترسند یا از اینکه طب سوزنی می‌تواند به چند بیماری مختلف کمک کند، بی اطلاع هستند. با این حال، این افراد تأثیر مثبت طب سوزنی برای بهبود سبک زندگی و رفاه خود را از دست می‌دهند.

معمولاً افرادی که من ملاقات می‌کنم معتقدند که طب سوزنی فقط می‌تواند شرایط مرتبط با درد مانند آرتروز یا سیاتیک را درمان کند. این یک تصور اشتباه بزرگ است. طب سنتی چینی که شامل طب سوزنی می‌شود، یک سیستم پزشکی کامل است که می‌تواند شرایط مختلفی را درمان کند. چند بیماری رایج که من با طب سوزنی درمان کرده‌ام عبارت‌اند از:

مشکلات سینوسی برخی از مشکلات سینوسی که طب سوزنی برای بهبود آن‌ها شناخته شده است عبارت‌اند از: سینوزیت، سرگیجه، گوش درد، تب یونجه، آلرژی و موارد دیگر. اختلالات گردش خون. فشار خون بالا یک مشکل بسیار رایج در بسیاری از مشاغل حرفه‌ای است که می‌بینیم. نشان داده شده است که فشار خون بالا با طب سوزنی بهبود می‌یابد.

مشکلات گوارشی. به دلیل وضعیت ناشناخته غذایی که همه ما مصرف می‌کنیم، بسیاری از افراد از اسهال، حالت تهوع، نفخ و یبوست رنج می‌برند. برخی از افراد از مشکلات معده بیشتری رنج می‌برند که با طب سوزنی قابل درمان است، مانند سندرم روده تحریک پذیر، کولون اسپاستیک، کولیت و آلرژی‌های غذایی.

مسائل زنان و زایمان

۱۰.۹ درصد از کل زنان در ایالات متحده نابارور هستند. طب سوزنی می‌تواند به بهبود مشکلات ناباروری و همچنین درمان اندومتریوز و عوارض جانبی مرتبط، فیبروم ها، سندرم پیش از قاعدگی و کیست‌های تخمدان کمک کند.

صفحه اینستاگرام کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

اعتیاد

مراجعه منظم به یک متخصص طب سوزنی می‌تواند به افراد کمک کند تا مشکل اعتیاد را پشت سر بگذارند و به کاهش علائم ترک کمک کنند.

اختلالات عاطفی

اختلالات عاطفی مانند اضطراب، بی خوابی و افسردگی می‌توانند در زندگی ناتوان کننده باشند، اما طب سوزنی می‌تواند این شرایط را بهبود بخشد.

طب سوزنی می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را درمان کند و همچنین زندگی افراد را بهبود بخشد. هیچ دلیلی وجود ندارد که اجازه دهیم بیماری‌های رایج زندگی را دشوار کند یا کیفیت زندگی را کاهش دهد. بسیاری از مردم در مورد طب سوزنی شنیده‌اند، اما هنوز باور ندارند که می‌تواند به آن‌ها کمک کند و گاهی اوقات ترس از سوزن باعث می‌شود که آن را امتحان نکنند.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

انواع روش های ماساژ درمانی

بررسی عوامل ایجاد دردهای مفصلی

ترکیبات یک رژیم لاغری مناسب

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم