تجهیزات مورد نیاز پیلاتس کدام اند؟

ما در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که تجهیزات مورد نیاز پیلاتس کدام اند؟با ما همراه باشید

پیلاتس ورزشی نیست که خرج‌ زیادی روی دست شما بگذارد. تجهیزات مختلفی می‌تواند برای ورزش پیلاتس استفاده شود؛ ولی ما 5 وسیله اصلی را برای شما لیست می‌کنیم. ضمنا هیچ کدام ضروری نیست. حتی اگر یکی را هم نداشتید، بازهم می‌توانید تمرینات پیلاتس را شروع کنید و حرفه‌ای شوید.

کش پیلاتس

کش‌های پیلاتس در تمرینات بسیار مؤثر است. پس می‌توانید برای بالا بردن مقاومت و نیرو در حین تمرین از کش‌های پیلاتس(در انواع مختلف) استفاده کنید. کش پیلاتس، کشی بلند با دو متر طول و جنس لاتکس در ضخامت‌های مختلف است. هر شخص با توجه به سطح ورزشی خود کش را انتخاب می‌کند.

تجهیزات مورد نیاز پیلاتس | بهترین کولتک اصفهان

زیرانداز پیلاتس یا مت

داشتن متِ پیلاتس یک ایده خوب است. از آن جا که در ورزش پیلاتس پیش می‌آید که روی زمین دراز بکشید، پس بهتر است برای حفظ بهداشت، مت ورزشی داشته باشید. در باشگاه یا خانه برای رعایت بهداشت، پیشگیری از آسیب‌ها و داشتن حسِ تمرین، مت لازم است.

فوم رولر

فوم رولر ابزار دیگری در پیلاتس است که برای گرم کردن بدن یا ماساژ عضلات مناسب است. فواید توانبخشی، تمرینات قدرتی و تمرینات تعادلی از فواید دیگر فوم رولر است

حلقه و توپ پیلاتس

حلقه پیلاتس که به آن «حلقه جادویی» هم می‌گویند، یک وسیله برای چالشی‌تر کردن تمرینات پیلاتس است. به جز حلقه از توپ‌های کوچک و بزرگ هم در ورزش پیلاتس استفاده می‌شود. این وسایل برای تقویت و تعادل در تمرین مفید هستند..

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

بطری آب

بطری آب شاید به‌طور مستقیم به ورزش پیلاتس ربطی نداشته باشد؛ اما قطعا برای هر شخصی لازم است. با داشتن بطری آب در کنارتان، شما به نوشیدن بیشتر آب تشویق می‌شوید. غیر از این، در باشگاه از بطری مخصوص خود استفاده می‌کنید و به طبیعت با بطری‌های یکبار مصرف آسیب نمی‌زنید.

نکته: برای این ورزش ابزار و تجهیزات بسیار زیادی معرفی می‌شود که به اندازه‌ای که ادعا می‌شود، موثر نیستند. به نوعی می‌توان گفت امروزه پیلاتس تاحدی جنبه تجاری و تبلیغاتی پیدا کرده است و مانور زیادی روی فروش وسایل داده می‌شود. البته این عیب ورزش پیلاتس نیست؛ بلکه مطرح کردیم تا شما بدانید که احتیاجی به خرید انواع و اقسام وسایل پیلاتس ندارید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

کالری‌ سوز ترین ورزش‌های دنیا

رژیم غذایی پس از بارداری

ورزش بدنسازی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم