بررسی ترکیبات یک رژیم لاغری مناسب

یک رژیم غذایی مناسب و اصولی باید دارای مقدار کافی املاح و ویتامین ها باشد. توجه داشته باشید که مصرف خوراکی های مختلف از گروه های متفاوت هرم غذایی سبب می شود که شما املاح و ویتامین های مورد نیاز بدنتان را به خوبی و به مقدار کافی کسب کنید. البته لازم به ذکر است در صورتی که کالری دریافتی بدنتان در رژیم درمانی لاغری کمتر از 1200 کالری باشد باید از قرص و مکمل های غذایی هم برای سلامت بدنتان استفاده کنید. در مطلب امروز سایت کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین کولتک اصفهان ترکیبات یک رژیم لاغری مناسب را مورد بررسی قرار می دهیم.

مصرف آب

از آنجایی که حدود 70 درصد بدن انسان را آب تشکیل داده است. پس حتما در برنامه رژیم درمانی خود در روز مصرف 8 الی 10 لیوان آب را بگنجانید. همچنین در صورتی که ورزش می کنید و یا فعالیت های سنگین دارید، باید میزان آب بیشتری مصرف کنید.

مصرف پروتئین

مقدار مصرف پروتئین و نیاز بدن هر فرد به این ماده متفاوت استو به طور مثال بانوان بالای 25 سال باید در روز 25 گرم پروتئین دریافت کنند اما مقدار دریافت پروتئین در آقایان بالای 25 سال حدود 63 گرم است. مصرف پروتئین در رژیم غذایی بسیار حائز اهمیت است. این ماده معدنی مانع از بین رفتن بافت عضلانی بدن می شود و به ترمیم بافت هایی همچون پوست و دندان نیز کمک کند. از منابع غنی پروتئین می توان به گوشت قرمز، گوشت ماکیان، ماهی، حبوبات خشک شده، تخم مرغ و مغزهای خوراکی نام برد.

لاغری شکم و پهلو با رژیم غذایی | بهترین پیکر تراشی اصفهان

مصرف کربوهیدرات ها

از آنجایی که مصرف به اندازه کربوهیدرات مانع از خستگی و برهم خوردن تعادل مایعات بدن می شود. خوردن این مواد غذایی غنی از این ماده بسیار توصیه می گردد. به عنوان مثال شما می توانید برای اطمینان از جذب کربوهیدرات، در روز 6 الی 11 وعده نان، غلات صبحانه، برنج و پاستا میل کنید.

مصرف فیبر

هر فردی که اقدام به رژیم درمانی می کند حداقل باید در روز حدود 20 الی 30 گرم فیبر مصرف کند چرا که این ماده سبب عملکرد بهتر روده ها می شود. بنابراین اگر متقاضی یک رژیم غذایی مناسب و اصولی هستید. در روز یک فنجان غلات در وعده صبحانه، یک عدد هویج متوسط، نیم فنجان حبوبات، یک گلابی و سیب متوسط در وعده میان وعده بخورید نیازتان از فیبر برطرف می شود.

صفحه اینستاگرام کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین کولتک اصفهان

مصرف چربی ها

توجه به این نکته حائز اهمیت است که مصرف چربی به اندازه ای که پزشک متخصص تغذیه تعیین می کند. سبب کاهش ابتلا به بیماری های قلبی شده و کاهش وزن افراد را به همراه خواهد داشت.

افراد مناسب برای رژیم درمانی

رژیم برای همه افراد در گروه های سنی مختلف مناسب و حتی ضروری است.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

تمرینات ورزشی جهت لاغری شکم و پهلو

انواع روش های ماساژ درمانی

بررسی عوامل ایجاد دردهای مفصلی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم