بررسی تفاوت دمبل با هالتر

دمبل و هالتر دو نوع از تجهیزات تمرین قدرتی هستند که با وجود یک سری شباهت‌ها، تفاوت‌هایی زیادی هم با هم دارند. در این نوشته از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان قصد داریم به بررسی تفاوت دمبل با هالتر بپردازیم. با ما همراه باشید.

درباره تفاوت دمبل و هالتر باید بگوییم که دمبل یک میله کوچک در یک وزن ثابت است که می‌تواند فلزی یا گچی باشد و یا روکش پلاستیکی داشته باشد. در حالی که هالتر یک میله بلند فولادی است که در دو سر آن وزنه قرار می‌دهیم و سپس تمرین می‌کنیم.

نمی‌توان گفت که هالتر یا دمبل، کدام بهتر است؛ چراکه این دو وسیله بسیار شبیه هستند و تفاوت آن‌ها هم باعث برتری شان نسبت به یکدیگر نمی‌شود. در حقیقت بهترین وسیله ورزشی، آن وسیله‌ای است که در اختیار و دسترس شماست و شما می‌توانید با احساس راحتی بیشتری با آن تمرین کنید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

حرکت جلو بازو هالتر ایستاده | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

دمبل یا هالتر ؟

استفاده از دمبل معمولا برای مبتدیان آسان‌تر است، زیرا سبک‌تر و قابل کنترل‌تر از هالتر است. دمبل‌ها همچنین می‌توانند برای مفاصل بهتر باشند، زیرا الگوی حرکتی طبیعی‌تری را برای بدن امکان‌پذیر می‌کنند و به توانی مانند هالتر نیاز ندارند. اگر شما آسیب دیدگی دارید، بین هالتر یا دمبل بهتر است که تمرین‌تان را با دمبل‌های سبک شروع کنید.

از سوی دیگر، هالتر اغلب برای بلند کردن وزنه‌های سنگین‌تر و تمرینات ترکیبی مانند اسکات، ددلیفت و پرس سینه استفاده می‌شود. هالتر و صفحه وزنه به شما امکان می‌دهد تا وزنه‌های بیشتری بلند کنید و چندین گروه عضلانی را به طور همزمان هدف قرار دهید، برای همین است که میله هالتر وسیله محبوب بدنسازان قدرتی است.

در نهایت، انتخاب بین استفاده از دمبل یا هالتر به اهداف تناسب اندام، سطح تجربه و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. اما دمبل و هالتر هر کدام مزایای خود را دارند، بنابراین اگر باشگاه می‌روید می‌توانید از یک تمرین ترکیبی از دمبل و هالتر لذت ببرید و از هر دو وسیله استفاده کنید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

استفاده از تردمیل و لاغری شکم

موارد منع مصرف دستگاه LPG

فواید استفاده از دستگاه کویتیشن

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم