بررسی تمرینات گرم کردن پایین تنه در آب

اولین و بهترین تمرین گرم کردن پایین تنه در آب، همان راه رفتن رو به جلو میباشد منتها باید در انتهای گام خود کاملا روی پنجه بلند شوید. ضمن اینکه زمانیکه یک عرض استخر را رو به جلو رفتید ، بازگشت آن را رو به عقب بیایید. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان تمرینات گرم کردن پایین تنه در آب را مورد بررسی قرار می دهیم.

تمرین دوم راه رفتن به پهلو میباشد :

که برای تقویت عضلات ابداکتور و اداکتور ران به ویژه در افرادیکه آرتروز مفاصل ران و زانو دارند یا افرادیکه سابقه جراحی آرتروپلاستی مفصل ران داشته‌اند بسیار مفید و پرفایده است.

گام برداشتن متقاطع:

در این نوع راه رفتن عضلات چرخاننده ران و عضلات نزدیک کننده کشاله ران تقویت شده و باند ایلیوتیبیال ( کنار ران) تحت کشش قرار میگیرد.این تمرین برای افرادی که دچار دفورمیتی زانو پرانتزی هستند بسیار مفید است .

راه رفتن با پای صاف و کشیده:

در این نوع راه رفتن عضلات دوقلو پشت ساق پا (کاف) ، عضلات خم کننده ران (سواس عضلات سرینی باسن(گلوتئال) و عضلات پشت ران(همسترینگ) تقویت می شوند . این تمرین برای افرادی که دچار دیسک کمر هستند باید با احتیاط انجام شود و بیمار درد نداشته باشد .

راه رفتن جهشی:

این نوع راه رفتن همانند راه رفتن معمولی میباشد با این تفاوت که فرد با تلاش و مقاومت بیشتری راه میرود. معمولا در فاز میانی فیزیوتراپی و توانبخشی بعد از عمل ترمیم پارگی رباط صلیبی زانو ( ACL Reconstruction ) پیشنهاد میشود.

راه رفتن با تخته مقاوم:

در این نوع راه رفتن فرد یک تخته به صورت عمود در مقابل خود نگه میدارد و در مقابل مقاومت زیاد آب راه میرود. معمولا در فاز انتهایی فیزیوتراپی و توانبخشی بعد از عمل ترمیم پارگی رباط صلیبی زانو ( ACL Reconstruction ) توسط فیزیوتراپیست توصیه می شود .

پای دوچرخه:

برای این منظور می‌بایست فرد در یک تیوب مخصوص شناوری قرار بگیرد تا در آب شناور شود سپس اندامهای تحتانی را به صورت متقاطع به بالا و پایین حرکت دهد.

نکته بسیار مهم این است که این تمرینات با توجه به نوع بیماری و آسیب موجود توسط فیزیوتراپیست توصیه و تجویز می شود و خود درمانی و یا توصیه خودسرانه این تمرینات به دیگران ممکن است منجر به افزایش درد و تشدید روند بیماری گردد ؛ بنابراین قبل از انجام دادن تمرینات حتما با یک متخصص فیزیوتراپی مشورت کنید .

کاندیدای نامناسب آب درمانی | بهترین پیکر تراشی اصفهان

تمرین درمانی در آب عمیق:

برای انجام تمرین در آب عمیق نیاز به استفاده از وسایل شناورسازی نظیر: تیوب و کمربند مخصوص شناورسازی می‌باشد.

کشش دست خم:

وضعیت عمودی بگیرید و یک دست را به جلو بکشید سپس همچنان که یک دست را به جلو می‌کشید، دست دیگر را از آرنج خم کنید و این عمل را به تناوب تکرار کنید.

کشش دست صاف:

وضعیت عمودی بگیرید و آرنج را صاف نگه دارید، یک دست را به طرف بالا بچرخانید (ساعد در سوپینیشن باشد) و به طرف جلوی بدن آب را فشار دهید. در همان زمان دست دیگر را به طرف پایین بچرخانید (ساعد در پرونیشن باشد) و به طرف عقب آب را فشار دهید و این عمل را تکرار کنید.

چرخاندن شانه‌ها:

در وضعیت عمودی، بازوها را با آرنج صاف، 45 درجه از بدن دور کنید سپس اندامهای فوقانی را به صورت هم جهت بچرخانید.

حرکت دست قورباغه:

دستها را به جلو بکشید سپس آنها را به طور افقی تا جایی که در یک صفحه قرار گیرند از هم دور کنید. بعد از آن آرنجها را تا 90 درجه خم کنید و بازوها را به طرف خط وسط بدن نزدیک کنید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

پرس مچ دست به طرفین:

آرنجها و مچ دستها را خم کنید و در حالیکه مچ‌ها را خم نگه داشته‌اید، آرنج‌ها را در برابر مقاومت آب صاف کنید.

پرس شانه:

در وضعیت عمودی، به طور همزمان با کف هر دو دست آب را به جلو فشار دهید.

پرس آرنج:

به طور متناوب یک آرنج را خم و یک آرنج را صاف کنید، به صورتیکه ساعد به بالا و پایین در جلوی بدن حرکت کند.

حرکت موج:

دستها را به طور افقی در طرفین صاف نگه دارید. آرنجها را اکستند نگه دارید. به طور متناوب در حالیکه یک مچ را خم میکنید، مچ دیگر را صاف کنید.


مطالعه بیشتر :

توصیه‌هایی برای لاغری شکم و پهلو

کاندیدای نامناسب آب درمانی

طب سوزنی یک درمان معجزه گر

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم