توصیه‌هایی برای لاغری شکم و پهلو

در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان توصیه‌هایی برای لاغری شکم و پهلو را مورد بررسی قرار می دهیم. توصیه های عمومی متنوعی برای لاغری وجود دارد که در ذیل به تعدادی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

مصرف صبحانه

متابولیسم و سوخت‌وساز بدن شما در هنگامی که خواب هستید کاهش می یابد. در حالی که فرآیند هضم غذا سرعت متابولیسم را بار دیگر تحریک می‌کند. از این رو، مصرف صبحانه نقش مهمی در کاهش وزن دارد. بهتر است که صبحانه‌ای سرشار از مواد مغذی مصرف شود که در آن لبنیات کم چرب، میوه و سبزیجات جای دهید. رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو به صرف صبحانه سالم و مغذی تاکید می‌کند.

غذا را طولانی مدت بجوید!

سعی کنید زمان صرف غذای خود را طولانی‌تر کنید. مصرف غذا به آرامی برای کاهش دادن حجم چربی شکم و پهلو توصیه می‌شود. در بسیاری از کشورها آهسته غذا خوردن و جویدن طولانی مدت جزئی از آداب و رسوم و فرهنگ غذایی شده است.

بهترین کولتک اصفهان | تاثیر خواب در بروز چاقی و لاغری

در طول روز تحرک داشته باشید

یک راه عالی برای کاهش چربی‌های اضافی بدن داشتن تحرک بدنی است. حتی در انجام کارهای روتین روزانه مثلا استفاده از پله به جای آسانسور. بسیاری از مردم سبک زندگی بی تحرک را دنبال می کنند که شامل ساعت‌ها نشستن مداوم است. مطالعات نشان می دهد که نشستن طولانی مدت برای سلامتی مناسب نیست.

تعهد به رژیم

به یاد داشته باشید به جای پیروی کردن از رژیم لاغری شکم و پهلو هایی که هیچ یک اصولی و علمی نیستند به دنبال این باشید که یک رژیم علمی را در نظر بگیرید که می شود هر روز رعایت کرد. تقلب و زیاده روی در مصرف مواد غذایی خود یک عامل مهم در چاق شدن شکم و پهلو خواهد بود. رعایت رژیم در طول هفته و عدم رعایت آن در آخر هفته معنی ندارد. عادت به صرف غذا درست و اصولی باید همیشه تمرین شود تا تبدیل به عادت دائمی شود.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

کنترل وزن

وزن کردن مرتب و کنترل میزان کالری دریافتی روزانه خود در لاغری و تثبیت وزن به شما کمک می‌کند. با این کار از تغییر وزن خود آگاه خواهید بود و در صورت اضافه شدن آن می توانید سریع در جهت لاغری آن اقدام کنید.

به موقع به رختخواب بروید!

برای هر ساعت دیرتر که فرد به خواب می رود، شاخص توده بدنی یا BMI خود را افزایش می‌دهید. مقدار کالری سوزانده شده با مقدار ساعت خواب رابطه‌ی مستقیم دارد. به همین دلیل است که هشت ساعت خواب در طول شبانه روز توصیه می‌شود.


مطالعه بیشتر :

لاغری شکم و پهلو با رژیم غذایی

علائم دیسک کمر

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم