پاسخ به چند پرسش درمورد جراحی لیپولیز

در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان قصد داریم به چند سوال رایج در مورد جراحی لیپولیز پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

1- در مشاوره قبل از انجام لیپولیز چه می کنند؟

ابتدا بررسی می شود که آیا شما مورد مناسبی برای عمل لیزر لیپولیز هستید یا خیر. یعنی BMI (شاخص جرم بدن ) شما چک می شود که بهتر است زیر 30 باشد و دچار عدم تناسب اندام باشید. سپس معاینات کلی و توضیحات و آزمایشات و مشاوره های مختلف صورت می گیرد. در ضمن عکس بیمارانی که اجازه داده اند را نیز می بینید. با بیمارانی که خود تحت این عمل قرار گرفته اند می توانید صحبت کنید.

2- وزن بدن برای جراحی لیپولیز باید چقدر باشد؟

برای کسب بهترین نتایج زیبایی، توصیه می‌کنیم که در زمان جراحی، در وزن ایده‌آل خود باشید. زیرا کاهش و یا افزایش وزن می‌تواند نتایج عمل جراحی را تغییر دهد. لیزر لیپولیز پیشرفته در افراد لاغر بهترین نتایج را دارد.

3- انجام جراحی لیپولیز چقدر طول می‌کشد؟

بسته به پیچیدگی این روش، عمل جراحی بدون در نظر گرفتن زمان ریکاوری، به طور معمول حدود ۹۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

4- نتایج لیزر لیپولیز چه مدت بعد از انجام آن ظاهر می شود؟

به طور تیپیک شما بهبودی قابل توجهی را طی یک تا 2 هفته بعد از درمان مشاهده خواهید کرد اما در بعضی نواحی مانند گردن و غبغب شما می توانید نتایج را سریعتر مشاهده کنید. از آنجایی که میزان ترمیم و متابولیسم در افراد مختلف، متفاوت است. برای نمایان شدن کامل نتایج درمان معمولا 3 تا 4 ماه و گاهی اوقات 6 تا 12 ماه وقت لازم است. این مساله به دلیل این است که بدن به طور طبیعی برداشتن (جذب) چربی های آزاد شده را ادامه می دهد تا آن که چیزی از آن ها باقی نماند.

هر چند بیشتر بیماران از همان روز اول وقتی ناحیه درمان شده را بین 2 انگشت خود فشار می دهند، می توانند کاهش میزان چربی را احساس کنند. علاوه بر آن، چون لیزر باعث آزاد شدن حرارت می شود، این مساله منجر به جمع شدن تدریجی پوست در نواحی درمان شده می شود و در نتیجه وقتی به مرور زمان چربی ها جذب می شوند، پوست بیمار شل نمی شود. در صورتی که بیمار رژیم غذایی معقول را رعایت کند و فعالیت ورزشی متعادل داشته باشد تا مانع از افزایش وزنش در آینده شود، نتایج به دست آمده از این دو روش می تواند دائمی باشد.

مزایای لاغری با دستگاه لیپوست | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

5- آیا جراحی لیپولیز خطرناک است؟

خیر ، زیرا تنها هدف لیپولیز، سلول های چربی است و به کمک بستن رگ های خونی، جلوی خونریزی را گرفته و همچنین روی اعصاب و دیگر بافت ها اثری نخواهد گذاشت.

6- آیا فردی که قبلا  لیپوساکشن معمولی انجام داده، می تواند از لیزر لیپولیز پیشرفته استفاده کند؟

بله، به کارگیری لیزر لیپولیز پیشرفته در نواحی ای از بدن که قبلا با لیپوساکشن معمولی درمان شده و نیاز به اصلاح دارد، بسیار مناسب است.

7- آیا لیزر لیپولیز لیزری برگشت پذیری دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر. اصولاً هیچ کدام از روش های درمان چاقی موضعی به شرط آنکه سبب تخریب بافت چربی شوند در صورت حفظ وزن بازگشتی ندارند زیرا سلول چربی به طور معمول در فرد بالغ قادر به تکثیر نیست. پس در صورتی که چاق نشوید، بازگشتی هم وجود ندارد. البته حتی در صورت چاق شدن هم مقدار بازگشت ناحیه تحت درمان کمتر از سایر نواحی است و هیچگاه به حالت قبل برگشت نخواهد داشت.

8- لیزر لیپو اسکالپچر چیست؟

اگر بخواهیم این کلمه را معنی کنیم به معنی پیکر تراشی با لیزر است به این معنی هرچند که برای لیپوساکشن هم از کلمه لیپواسکالپچر استفاده می شد اما ظرافت لیپوساکشن در حدی نبود که بتوان آنرا پیکر تراشی نامید .
درعین حال لیزرهای قبل از اسمارت لایپو mpx46وات ضعیف تر از آن بودند که بتواند با دقت کافی و زمان مناسب بافت چربی را فرم دهند تنها پس از پیدایش اسمارت لایپو mpx46 وات بود که کلمه لیزر لیپواسکالپچر به شکل متداول در منابع پزشکی مورد استفاده قرار گرفت زیرا قدرت و دقت این دستگاه فوق پیشرفته امکاناتی را فراهم کرد که قبلاً وجود نداشت.

9- آیا فردی که تحت درمان با روش های قدیمی تر لیپولیز قرار گرفته می تواند برای اصلاح و بهبود نتایج از لیزر لیپولیز پیشرفته کند؟

بله، استفاده از لیزر لیپولیز پیشرفته در اینگونه از بیماران بسیار موفقیت آمیز است.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

10- لیپولیز یا لیپوماتیک ؛ کدام بهتر است؟

چربی ها را می توان با روش های متفاوتی مثل امواج اولتراسونیک و ليپوليز یا لیپوساکشن از بدن خارج کرد. امواج اولتراسونیک موجب آب شدن چربی ها می شود و آن ها را برای خروج از بدن آماده می کند. لیپولیز چربی ها را آب می کند و خروج آن ها توسط متخصص صورت می گیرد. چربی هایی که با روش ليپوليز آب می شوند دیگر نمی توان از آن ها استفاده کرد اما در روش لیپوماتیک حرارتی تواید نمی شود و چربی ها نمی سوزند. چربی هایی با روش لیپوماتیک خارج می شوند را می توان در دیگر نقاط بدن استفاده کرد.

11- لیپولیز لیزری یا لیپوساکشن؟

همانطور که گفته شد از سالهای دهه 1380 عمل لیپوساکشن زیاد انجام می شد اما طی سال های بعد، کم کم در بسیاری از کلینیک های زیبایی جهان کنار گذاشته شد، به سه علت :

  • سوراخ ورودی آن بزرگ و حداقل 10-6 میلی متر است .
  • تورم عمل لیپوساکشن مدتها طول می کشد.
  • باعث شلی پوست می شود.

12- مزایای لیپولیز لیزری چیست؟

  • قدرت بیشتر: 46 وات که امکان ذوب سریع چربی ها را فراهم می کند
  • دقت بیشتر: وجود دو طول موج و امکان اندازه گیری حرارت باعث دقت بیشتر شده است .
  • سرعت بیشتر: قدرت بیشتر و اندازه فیبر نوری این دستگاه که 1000میکرون است باعث آن است که بتوان سریعتر به نتیجه رسید .
  •  عوارض کمتر: به علت وجود سیستم های کنترل حرارت و اندازه گیری سرعت دست جراح برای تنظیم

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

بهترین حرکات یوگا (1)

بهترین حرکات یوگا (2)

تاثیر شکلات تلخ بر لاغری

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم