بررسی حرکات آب درمانی برای روماتیسم مفصلی

ورزش های زیادی در مراحل مختلف فیزیوتراپی در آب توسط فیزیوتراپیست به بیمار آموزش داده می شوند. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان حرکات آب درمانی برای روماتیسم مفصلی را مورد بررسی قرار می دهیم.

پیاده روی در آب

پیاده روی در آب یکی از اصلی ترین ورزش هایی است که حتما در برنامه بیماران روماتیسمی قرار می گیرد. این نوع ورزش مخصوصا برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید مفصل زانو توصیه می شود تا قدرت این مفصل افزایش پیدا کند. از طرفی راه رفتن در آب با تهویه هوازی همراه بوده و نشاط بیمار را در پی خواهد داشت.

برای انجام پیاده روی در آب باید به تعداد ۱۰ تا ۲۰ قدم به سمت جلو حرکت کنید. سپس، مسیر رفته را برگردید و مجددا همین کار را انجام دهید. معمولا مدت زمان ۵ دقیقه برای انجام این کار زمان استانداردی محسوب می شود.

خواص و مزایای آب درمانی | بهترین کولتک اصفهان

حرکت لانژ به جلو

حرکت جهش به جلو یا لانژ به جلو انعطاف پذیری و دامنه حرکتی را تقویت می کند. برای این کار باید دست خود را به لبه استخر بگیرید و یک گام بلند بردارید. سپس، بر روی پای جلویی به آرامی فرود آمده و انگشتان پای عقبی را تکیه گاه خود قرار دهید. مجددا این کار را برای پای دیگر هم تکرار کنید. برای رسیدن به نتیجه بهتر لازم است این حرکت را در سه ست ۱۰ تایی برای هر پا انجام داد.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

لگد زدن به آب

این ورزش قدرت، انعطاف پذیری و دامنه حرکتی مفاصل پا را افزایش می دهد. بیمار باید در حالی که دست خود را به لبه استخر تکیه داده ، پای مخالف را به آرامی و به سمت جلو بالا بیاورد. پا باید تا جایی بالا بیاید که موازی لبه استخر شود و دوباره به پایین برگردد. لگد زدن به آب ضمن تقویت قدرت بدنی، آمادگی هوازی بیمار را نیز بهبود خواهد داد.

پس از انجام حرکت رو به جلوی پا، باید همان پا را از سمت پهلو بلند کنید و دوباره به آرامی به سمت پایین برگردانید. یعنی در جهت عمود بر حرکت اول. در نهایت بچرخید و هر دو حرکت را برای پای مخالف نیز انجام دهید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

علل ایجاد بیماری های رماتیسم در مفاصل

رژیم غذایی برای کاهش کلسترول خون

رژیم غذایی مناسب فوتبالیست ها

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم