معرفی خوراکی های مفید برای افزایش قدرت بدنی

نوع تمرین بسیار مهم است اما تغذیه و رژیم غذایی ورزشکار هم بسیار در عملکرد ورزشی او و قدرت عضلانی‌اش تاثیر دارد. اکنون در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان چند راهکار مهم در رابطه با تغذیه به شما می‌گوییم که با رعایت آن‌ها به افزایش قدرت بدن خود کمک خواهید کرد.

چربی‌های مفید

برای حفظ عملکرد طبیعی هورمون‌ها، لازم است که حداقل ۲۰ درصد کالری‌ مصرفی‌تان از چربی‌ها تامین شود و به عنوان یک ورزشکار مهم است که این چربی‌ها از منابع سالم مثل مغزیجات تامین شود. چربی‌ها التهاب را کاهش می‌دهند، سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشند و سلامت شما را تقویت می‌کنند.

اهمیت مصرف کربوهیدرات در رژیم لاغری | بهترین کولتک اصفهان

کربوهیدرات

وقتی قصد حجم‌گیری ندارید؛ باید خیلی حواس‌تان به کالری دریافتی‌تان باشد. مهم است که :

  • وقتی قصد حجم‌گیری ندارید؛ باید خیلی حواس‌تان به کالری دریافتی‌تان باشد. مهم است که کل کالری دریافتی روزانه شما از متابولیسم پایه‌تان بیشتر نشود تا وزن و حجم اضافه نگیرید. این موضوع برای ورزشکارانی که قصد افزایش قدرت بدنی بدون افزایش حجم دارند، بدیهی است.
  • گاهی به اشتباه تصور می‌شود که برای کم کردن کالری کل، حذف یا بسیار کم کردن کربوهیدرات مجاز است. نه اینطور نیست. شما برای داشتن انرژی تمرین به کربوهیدرات نیاز دارید و اتفاقا قدرت بدنی در اثر دریافت کم کربوهیدرات می‌تواند بسیار تحت تاثیر قرار گیرد.
  • از اختصاص دادن ۲۰ درصد کالری روزانه به کربوهیدرات‌ها شروع کنید. کربوهیدرات‌هایی را که می‌خورید متنوع کنید، مطمئن شوید که حاوی مواد مغذی و فیبر کافی باشند. ممکن است که لازم باشد این درصد را به دلیل تطبیق یافتن با هدف‌ها و نیازهای خود تغییر دهید. بهتر است ابتدا bmr یا متابولیسم خود را اندازه گیری کنید سپس با کارشناسان در این رابطه مشورت کنید.
صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

پروتئین

مصرف پروتئین در اولویت است. این ماده مغذی ضروری عضله می‌سازد و شما را سیر می‌کند. غالباً گفته می‌شود که به ازای هر کیلوگرم وزن بدن، حدود ۱ گرم الی ۲ گرم پروتئین دریافت شود؛ البته تنظیم دقیق این مقدار به موارد دیگری هم بستگی دارد. بنابراین اگر ۷۰ کیلو هستید، یعنی حدود ۱۲۰ گرم پروتئین (یا بیشتر)، در طول روز نیاز دارید. برای افزایش قدرت بدنی و عضلانی، مواد غذایی مانند کراتین را که فقط در غذاهای حیوانی وجود دارد را بیشتر مصرف کنید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

تاثیر شکلات تلخ بر لاغری

جراحی لیپولیز

جلوگیری از گرمازدگی هنگام ورزش

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم