چگونگی درمان انواع سردرد با ماساژ

سردردها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و اصلی ترین دستگاه های آن ها شامل سردرد های میگرنی، سردرد های تنشی، سردرد های سینوسی و سردرد های خوشه ای می باشد. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان درمان انواع سردرد با ماساژ را مورد بررسی قرار می دهیم.

سردرد میگرنی

سردرد میگرنی با استفراغ و تهوع همراه است، این سردرد موجب ضعف بیمار، حساسیت به نور و صدا می شود. این سردرد در نواحی گیجگاه چشم و پیشانی بیمار را آزار می دهد و ممکن است بیمار دچار مشکلات دیداری، توهمات دیداری، اختلال چشایی و بویایی یا حسی را تجربه کند.

سردردهای تنشی

سردرد های تنشی بیشتر به خاطر اضطراب و استرس بروز می کند و موجب سفتی عضلات گردن، آرواره ها و شانه ها می شود، این سردرد فشار و انقباضات زیادی را به پوست صورت و سر وارد می کند که چند روز ادامه دارد.

درمان سردرد سینوسی

سردرد سینوسی هنگامی رخ می دهد که سینوس ها مسدود شده باشند، این سردرد وقتی که فرد سر خود را خم می کند دردش افزایش پیدا می کند.

تکنیک های ماساژ | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

درمان سردرد خوشه ای [کلاستر]

این سردرد بسیار دردناک است، با قرمزی اطراف چشم و آبریزش بینی همراه است به طور معمول یک طرف سر را درگیر می کند و بیمار در بالای چشم و گیجگاه خود احساس درد می کند.

تاثیر ماساژ روی سردرد ها

استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن سیاهدانه، روغن خردل، روغن کنجد، روغن کندر، روغن زیتون، روغن رازیانه، روغن بنفشه می توانید نواحی پیشانی، گیجگاه، و زیر چشم را ماساژ دهید. این ماساژ را می تواند برای رفع سردرد، گردش خون مناسب و زیر پوست و رفع انقباضات در ناحیه گردن و سر موثر باشد.

استفاده از قطره های گیاهی

برای رفع سردرد شما می توانید از قطره های بنفشه بر پایه کنجد استفاده کنید و انواع سردرد را از بین ببرید. برای استفاده از این قطره کافیست شب ها در هنگام خواب در هر دو بینی یک قطره بنفشه کنجدی را بریزید و تاثیر آن را احساس کنید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

استفاده از قطره منتول

منتول یک قطره با خواص خنک کنندگی می باشد که ماساژ آن در نواحی گیجگاه، پیشانی، زیر گلو و زیر بینی می تواند سردرد را از بین ببرد. این قطره برای انقباضات سر و گردن بسیار مفید است و می توانید انواع سردرد را با این قطره درمان کنید. توجه داشته باشید این ماده خوراکی نیست و نباید آن را به ناحیه های چشم و زبان برخورد دهید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

تاثیرات پیاده روی در رژیم لاغری

غذاهای انرژی زا و مفید در رژیم دیابتی

رفع سلولیت با دستگاه لاغری ال پی جی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم