بهترین روش درمان چروک دور چشم چیست؟

بهترین روش درمان چروک اطراف چشم از فردی به فرد دیگر متفاوت است. پزشک با توجه‌ به میزان چین و چروک و سن بیمار روش‌های مناسب را پیشنهاد می‌دهد. به‌عنوان‌ مثال اگر مراجعه‌کننده علاوه بر چین و چروک گودی زیر چشم داشته باشد، می‌توان با تزریق فیلر هم گودی زیر چشم را از بین برد و هم خطوط زیر چشم را برطرف کرد.

اگر پلک‌های شخص افتاده باشد، متخصص برای سفت کردن پوست ناحیه اطراف چشم روش‌هایی مانند هایفوتراپی یا پلکسر را پیشنهاد می‌دهد. بهتر است پیش از انتخاب روش درمانی با متخصص پوست و مو و زیبایی کلینیک زیبایی راشا اصفهان مشورت کنید تا پزشک بهترین گزینه را به شما معرفی کند.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | درمان خطوط و چروک های اطراف چشم با تزریق مزوژل

علت چروک دور چشم در سنین پایین

با افزایش سن ایجاد چروک پوست در قسمت‌های مختلف صورت به‌ویژه دور چشم طبیعی بوده و با روش‌های مختلف تنها می‌توان روند آن را کند کرد. اما اگر در سنین پایین دچار چنین مشکلی هستید، احتمالا دلیل آن یک یا چند مورد از موارد زیر است.

 1. قرارگرفتن در معرض نور آفتاب به مدت زیاد
 2. حالت‌های تکراری صورت
 3. سیگارکشیدن
 4. مالیدن چشم به دلیل آلرژی
 5. خوابیدن روی صورت
 6. کم‌آب شدن پوست
 7. ژنتیک.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :

پیشگیری از چروک دور چشم

ایجاد چین و چروک در قسمت‌های مختلف صورت از جمله دور چشم بخشی اجتناب‌ناپذیر از روند پیری است. اما با برخی اقدامات می‌تواند این روند را کند کرد که شامل موارد زیر می‌شود :

 1. هر روز از کرم ضدآفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید.
 2. از برنزه کردن پوست خودداری کنید.
 3. هر روز مرطوب‌کننده استفاده کنید.
 4. سیگار را ترک کنید.
 5. رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | برای رفع چروک دور چشم به کدام دکتر مراجعه کنیم؟

برای رفع چروک دور چشم به کدام دکتر مراجعه کنیم؟

اگر با وجود مراقبت‌های خانگی و استفاده از محصولات دور چشم، چین و چروک این ناحیه افزایش پیدا کرده است و باعث آزار شما می‌شود، می‌توانید به متخصص پوست و مو و زیبایی کلینیک زیبایی راشا اصفهان مراجعه کنید. پزشک چروک دور چشم را بررسی کرده و باتوجه‌به عمق چین و چروک‌ها و سن مراجعه‌کننده بهترین روش درمانی را انتخاب می‌کند. روش‌های مختلفی مانند تزریق بوتاکس، فیلر، مزوتراپی ، مزونیدلینگ و دیگر روش‌ها برای رفع چروک این ناحیه استفاده می‌شوند.

درمان خانگی چین و چروک دور چشم

اگر به دنبال روش‌های پزشکی برای رفع چروک دور چشم نیستید و می‌خواهید در خانه با محصولات مختلف از پوست خود مراقبت کنید، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید.

 • ماساژهای مربوط به ناحیه اطراف چشم را انجام دهید.
 • اگر آلرژی دارید، آن را درمان کنید. حساسیت چشمی باعث خارش چشم‌ها می‌شود.
 • رژیم غذایی متعادل و سالم داشته باشید.
 • تا جای ممکن در معرض آفتاب قرار نگیرید. بیرون از خانه حتما از ضدآفتاب استفاده کنید.
 • سیگار را ترک کرده یا مصرف آن را کاهش دهید.
 • خواب کافی داشته باشید.
 • اگر جنس روبالشی شما نرم نیست، آن را تعویض کنید.

برای مراقبت از پوست اطراف چشم در خانه می‌توانید از لایه‌بردارهای ضعیف استفاده کنید. پس از آن مرطوب‌کننده را روی پوست به‌آرامی ماساژ دهید. دقت داشته باشید که پوست اطراف چشم بسیار حساس بوده و نباید از محصولات لایه‌بردار خشن استفاده کنید.

۱. درمان آلرژی را جدی بگیرید.

آلرژی باعث التهاب پوست اطراف چشم می‌شود. همچنین باعث می‌شود، اشک بیشتری تولید شود. به دلیل بروز علائم آلرژی، شخص مدام چشم‌های خود را مالیده یا می‌خاراند. این کار باعث قرمزی پوست اطراف چشم و خشکی آن می‌شود.

۲. ماساژ دور چشم را امتحان کنید.

انجام ماساژ می‌تواند به بهبود گردش خون در این ناحیه کمک کند. ماساژهای فشاری ملایم علاوه بر افزایش گردش خون باعث رفع پف این ناحیه می‌شوند. هنگام استفاده از کرم دو چشم، کرم را روی انگشت مالیده و از گوشه خارجی چشم شروع کنید و تا گوشه داخلی چشم را ماساژ دهید.

۳. با کرم دور چشم، پوست این ناحیه را مرطوب کنید.

زمانی که رطوبت پوست کاهش پیدا کند، احتمال ظاهرشدن چین و چروک بیشتر می‌شود. کرم‌های دور چشم این ناحیه را مرطوب می‌کنند. این کرم‌ها گردش خون را افزایش داده و باعث رشد سلول‌های جدید می‌شوند.

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم