بعد از انجام کول تک چه انتظاری باید داشت؟

دستگاه کولتک | زمان بهبودی پس از دستگاه کولتک بسیار کم است. اکثر افراد بلافاصله پس از کول تک می‌توانند فعالیت عادی و روزانه خود را از سر بگیرند. گاهی اوقات ممکن است در ناحیه تحت درمان، قرمزی یا درد جزئی ایجاد شود؛ اما با انجام مراقبت های بعد از کول تک همه‌ی عوارض جانبی جزئی معمولاً در عرض چند هفته فروکش می‌کنند.

نتایج در نواحی تحت درمان ممکن است در عرض ۳ هفته پس از عمل به‌طور قابل‌توجهی مشاهده شوند. معمولاً نتایج دلخواه پس از ۲ یا ۳ ماه به دست می‌آیند و فرآیند تخلیه‌ی چربی تا ۶ ماه پس از درمان اولیه ادامه می‌یابد.

برخی افراد و همچنین نواحی خاصی از بدن ممکن است به بیش از یک جلسه‌ی درمانی نیاز داشته باشند. با این حال، کولتک نواحی محدودی از بدن را درمان می‌کند؛ بنابراین جلسات درمانی بیشتر معمولاً تنها در صورتی انجام می‌شود که بخواهید چند ناحیه از بدن را تحت درمان قرار دهید. کول تک چاقی را درمان نمی‌کند و نباید جایگزین سبک زندگی سالم و استفاده از راه های کاهش وزن شود! مراقبت های بعد از استفاده دستگاه کولتک همراه با ادامه‌ی رژیم غذایی سالم و ورزش منظم برای حفظ نتایج دلخواه بسیار مهم است.

کلینیک پزشکی ورزشی راشا

بهترین کولتک اصفهان 
 | دستگاه کولتک -باید ها و نباید ها

چطور باید برای کول تک آماده شد؟

روش کول تک به آمادگی زیادی نیاز ندارد. با این حال، باید از سالم‌بودن بدن خود اطمینان حاصل کنید و آزمایش‌های دوره‌ای را پشت گوش نیندازید. کول تک یک راه‌حل کاهش وزن نیست و افراد دارای اضافه وزن یا چاق، کاندیدای ایده‌آلی نیستند. یک کاندید ایده‌آل مناسب، فردی است که از وزن ایده‌آل خود خیلی دور نیست و به‌ دنبال تناسب اندام است.

اگرچه کبودی ناشی از مکش اپلیکاتور پس از کول تک رایج است؛ اما بهتر است قبل از استفاده از دستگاه کولتک ، از مصرف داروهای ضدالتهابی مانند آسپرین خودداری کنید. این کار به کاهش هرگونه کبودی که ممکن است رخ دهد کمک می‌کند.

مراقبت های بعد ازاستفاده دستگاه کولتک

اگر می‌خواهید کولتک را انجام دهید و نمی‌دانید که مراقبت های بعد از استفاده از دستگاه کولتک چگونه است، در ادامه همراه ما بمانید تا هر آنچه باید بدانید را برایتان بیان کنیم:

درد، تورم، قرمزی

درد، تورم و قرمزی همگی عوارض جانبی شایعی هستند که بعد از کول تک رخ می‌دهند. اگر در ناحیه‌ی تحت درمان دچار کبودی یا بی‌حسی شدید، نگران نباشید؛ به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراقبت های بعد از کول تک بدانید گذاشتن یخ روی این قسمت راه‌حلی ساده است!

لباس‌های گشاد بپوشید .

با پوشیدن لباس‌های گشاد و نرم به بدنتان اجازه می‌دهید تا راحت باشد و روند بهبودی سریع‌تر پیش می‌رود. از شلوار جین یا پیراهن‌های تنگ که تورم را بدتر می‌کنند، خودداری کنید.

درد عصبی

به‌عنوان مراقبت های بعد از کول تک باید بدانید که مدت کوتاهی پس از درمان، این احتمال وجود دارد که درد عصبی را تجربه کنید. به‌طور معمول، این درد مانند یک ضربه‌ی سریع به ناحیه‌ی تحت درمان است؛ اما کاملاً طبیعی است! این درد نشانه‌ی آن است که بدن شما در حال بازیابی پایانه‌های عصبی است. این درد را با داروهای ضدالتهاب و مقداری یخ برای کمک به کاهش تورم، همراه با گرما برای افزایش گردش خون خود می‌توانید درمان کنید.

از عوارض جانبی غیرمعمول آگاه باشید .

حواستان به بدن خود باشد. از آنجایی که پزشک همه چیز را برایتان توضیح می‌دهد و بیشتر عوارض جانبی را می‌دانید، در صورتی که اتفاق غیرمعمولی رخ دهد، باید آگاه باشید. اگر بعد از درمان مشکلی پیش آمد با پزشک تماس بگیرید تا بتواند مشکل را شناسایی کرده و راه‌حلی پیدا کند.

برای مشاهده‌ی روند بهبودی و نتایج صبور باشید .

نتایج اولیه طی ۳ هفته پس از درمان ظاهر می‌شوند و تا ۶ ماه بعد به‌طور کامل نتیجه‌ی دلخواه شما نمایش داده می‌شود. معمولاً مدتی طول می‌کشد تا بدن شما تمام سلول‌های چربی و سلولیت را حذف کند. با نوشیدن مقدار زیادی آب می‌توانید این فرآیند را تسریع ببخشید. هنگامی که تحت این درمان با دستگاه کولتک قرار گرفتید، باید به خاطر داشته باشید که ورزش منظم و تغذیه‌ی سالم، برای شما اهمیت زیادی دارد. کولتک مانع از افزایش وزن شما نمی‌شود، بنابراین با مراقبت های بعد از کول تک حواستان باشد پرخوری نکنید!

آب بنوشید .

نوشیدن مقادیر کافی آب به‌عنوان مراقبت های بعد از کول تک به بدن شما کمک می‌کند تا سلول‌های چربی را سریع‌تر از بین ببرد. شما باید قبل و بعد از عمل، بدن خود را هیدراته نگه دارید تا به بهبودی سریع‌تر کمک کند. این کار ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد؛ اما آب سیستم لنفاوی بدن را شستشو می‌دهد و پس از کول تک سلول‌های چربی را سریع‌تر حذف می‌کند. همچنین به تسریع فرآیند بهبودی بدن کمک می‌کند.

گرما درمانی

یک حوله گرم روی ناحیه‌ی تحت درمان قرار دهید. گرما می‌تواند درد و تورم را کاهش دهد.

از سفرهای طولانی خودداری کنید .

از سفر با ماشین و پرواز با هواپیما بیش از ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه خودداری کنید.

رژیم غذایی سالم

به‌عنوان مراقبت های بعد از کول تک از یک رژیم غذایی متعادل و سالم استفاده کنید تا چربی‌ها مجدد بازنگردند و تناسب اندام شما حفظ شود.

داشتن خواب کافی

اگر هنگام خواب در شب، مکرر بیدار می‌شوید و احساس درد در ناحیه‌ی تحت درمان دارید، از یک قرص خواب استفاده کنید. خواب کافی شبانه به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر بهبود پیدا کنید.

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم