آشنایی با روش‌های لاغر کردن صورت

در ادامه برخی از کلی‌ترین توصیه های متخصص تغذیه پیرامون چگونگی لاغر کردن و درمان چاقی صورت را مشاهده خواهید کرد. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان روش‌های لاغر کردن صورت را مورد بررسی قرار می دهیم.

رعایت رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی سالم برای از بین بردن چربی اضافی صورت بسیار مهم است. هر زمان که کاهش وزن و لاغری مد نظر باشد، باید کالری مصرفی کاهش داده شود. میزان کاهش کالری به عامل‌های متعددی بستگی دارد. دیگر مولفه‌ی مهم رژیم غذایی و لاغری صورت داشتن رژیمی مبتنی بر غذاهای کامل مانند میوه و سبزیجات تازه، غلات کامل، پروتئین کم چربی و چربی‌های سالم است. متخصص تغذیه به شما کمک می‌کند تا تمام این قوانین مهم را رعایت کنید.

کاهش مصرف سدیم

سدیم بیش از حد احتباس مایع را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود صورت متورم به نظر برسد. بنابراین اگر میزان سدیم بدن‌تان بالا است، هنگام آشپزی از اضافه کردن نمک زیاد به غذا خودداری کنید. برخی افراد به میزان سدیم حساس هستند و پس از هضم مقدار زیادی سدیم نفخ می‌کنند و بدن‌شان پف می‌کند. به این ترتیب صورت چاق‌تر و پف‌آلود به نظر می‌رسد.

افزایش پتاسیم

پتاسیم در متعادل ساختن مایعات و کاهش انباشتگی مایع در فضای خارج سلولی، مانند دور صورت، موثر است. بنابراین غذاهای سرشار از پتاسیم مانند لبنیات، میوه، سبزیجات و غذاهای دریایی را فراموش نکنید. دیگر دلیل تاکید ما بر گنجاندن میوه وسبزیجات در رژیم غذایی علاوه بر سلامتی این است که این خوراکی‌های مفید منبع پتاسیم به شمار می‌روند.

صورت را با نوشیدن آب لاغر کنید

یک روش ساده و کارآمد برای لاغری صورت نوشیدن آب فراوان به منظور تامین آب بدن و خودداری از نوشیدن مشروبات الکلی است. آشامیدن آب فراوان مزایای متعددی برای بدن دارد: نخست این که به بدن کمک می‌کند تا مواد مضر و همچنین پسماند چربی مصرفی را دفع کند. دوم این که نوشیدن آب زیاد قبل از صرف غذا احساس سیری ایجاد می‌کند؛ بسیار پیش می‌آید که بدن پیام گرسنگی را با تشنگی اشتباه می‌گیرد و ما به تصور این که گرسنه هستیم، غذایی می‌خوریم که به صورت چربی در بدن جمع می‌شود و باعث چاقی و افزایش وزن می‌شود. بنابراین مرتب آب بنوشید تا آب بدن را تامین کنید و از ارسال پیام‌های اشتباه جلوگیری کرده باشید. آخرین و مهم‌ترین فایده نوشیدن آب زیاد این است که آب جمع شده در صورت از بین می‌رود.

راه های تقویت اراده در رژیم لاغری | بهترین پیکر تراشی اصفهان

مصرف نکردن الکل صورت را لاغر می‌کند

الکل به ویژه به صورت آبجو کالری بالایی دارد و اگر مراقب نباشید چاقی در پی دارد. به هر حال تصادفی نیست که اکثر آبجوخورها شکم بزرگی دارند، برای مثال هومر سیمپسون را در نظر بگیرید. به علاوه الکل آب را جذب می‌کند و حالتی پف‌آلود و متورم به صورت می‌دهد. از آنجایی که تمایل به کاهش پف بدن، به ویژه در ناحیه صورت دارید، بهتر است وزن اضافی ناشی از جمع شدن آب را با کاهش مصرف الکل کم کنید.

مصرف غذاهای کم کالری در طول روز

آخرین توصیه تغذیه‌ای ما برای لاغری صورت این است که برای میان وعده‌ها و تنقلات از خوراکی‌های کم‌کالری استفاه کنید تا متابولیسم بدن به گونه‌ای انجام شود که بدن چربی را تمام طول روز برای تولید انرژی بسوزاند و چربی بیشتری از بین برود. هر کدام از این تنقلات باید کمتر از 200 کالری داشته باشد و بین وعده‌های غذایی اصلی خورده شود.

ورزش صورت

خبر خوش این که ورزش‌های مخصوص لاغری صورت تمرین‌های دشواری نیست. متخصص تغذیه و رژیم درمانی پس از ارائه رژیم مناسب، ممکن است حرکات ورزشی برای صورت به شما پیشنهاد دهد.

به علاوه پس از انجام ورزش‌های صورت عرق نمی‌کنید و خسته و بی‌حال نمی‌شوید. این تمرین‌ها را می‌توانید همزمان با کارهای دیگری مانند مطالعه یا تماشای تلویزیون نیز انجام دهید. از آنجایی که این تمرین‌ها بخش‌های خاصی از صورت مانند فک و گونه‌ها را هدف قرار می‌دهد، تغییر مورد نظر پس از مدت کوتاهی به دست می‌آید. حتی اکثر افراد انجام ورزش‌های صورت را لذت‌بخش می‌نامند. اگر تا به حال این تمرین‌های ساده اما مفید را امتحان نکرده‌اید، ارزش آن را دارد تا یک بار آنها را انجام دهید و ببینید که آیا این تمرین‌ها را دوست دارید یا خیر. ورزش صورت مزایایی دارد که اگر بگوییم اعجاب‌برانگیز است هم حق مطلب را ادا نکرده‌ایم.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

نکات مراقبتی برای لاغری

  • استعمال سیگار و دخانیات پیری زودرس پوست را به دلیل جلوگیری از تولید الاستین و کلاژن در پی دارد.
  • خواب کافی داشته باشید و میزان استرس و اضطراب را به حد بهینه برسانید. استرس باعث می‌شود غدد درون‌ریز هورمون‌هایی را آزاد کند که مسئول ذخیره کردن چربی بیشتر هستند.
  • مراقب حساسیت‌های غذایی باشید، چون این حساسیت‌ها صورت را پف‌آلود می‌کند.
  • چربی بیش از حد مواد سمی موجود در سلول‌ها را افزایش می‌دهد و ورم کردن صورت و بدن را در پی دارد.
  • مصرف مواد قندی و غذاهای تصفیه ای التهاب و تورم رگ‌های خونی را به دنبال دارد. بنابراین از مصرف آنها اجتناب کنید تا از افتادگی صورت جلوگیری کنید.
  • گونه‌های گوشتی و فربه گاهی نتیجه نفخ است. بنابراین هر روز به مقدار کافی آب بنوشید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

رژیم غذایی برای کاهش کلسترول خون

رژیم غذایی مناسب فوتبالیست ها

حرکات آب درمانی برای روماتیسم مفصلی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم