بررسی روش های مختلف آب درمانی

در مطلب امروز سایت کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین کولتک اصفهان روش های مختلف آب درمانی را مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

هیدروتراپی داخلی

هیدروتراپی داخلی شامل تمرین‌ها و ورزش‌های داخل آب استخر، جکوزی یا وان است که برای تقویت، کشش و کاهش دردهای عضلانی و مفصلی کاربرد دارد. همچنین برای درمان آرتروز و به‌ویژه برای افراد سالمند بسیار مفید است. انواع دیگری از هیدروتراپی داخلی نیز وجود دارد که برای درمان مشکلات گوارشی، واژینال و مقعدی استفاده می‌شوند. حمام‌های بخار و دوش‌های کولون و واژینال از این موارد هستند. استفاده از این آب درمانی‌ها باید تحت‌نظر پزشک انجام شود.

هیدروتراپی خارجی

این نوع از آب درمانی که در خارج از استخر انجام می‌شود و شامل کمپرس آب گرم یا سرد است، هیدروتراپی خارجی می‌گویند. این روش باعث آرام شدن و تسکین دردهای استخوانی می‌شود. برای درمان رماتیسم هم کاربرد دارد.

سونا

سونای بخار یا خشک نمونه‌هایی از هیدروتراپی با سونا هستند. نشستن در سونا و تنظیم دمای محیط داخلی و استفاده از آب روی بدن بیمار می‌تواند در بهبود برخی بیماری‌ها موثر باشد.

کاربردها و مزایای گرم کردن در آب | بهترین کولتک اصفهان

هیدروتراپی متناوب

در هیدروتراپی متناوب برای افزایش گردش خون در بدن و کاهش دردهای استخوانی، فرد ابتدا در استخر آب گرم قرار می‌گیرد و بعد وارد استخر آب سرد می‌شود. ممکن است این فرایند برعکس هم انجام شود.

حمام سیتز

در این روش با نشستن بیمار در وان یا استخرهای کم‌عمق و کوچک برای درمان گرفتگی‌های عضلانی و مشکلات گوارشی مثل بواسیر از آب درمانی استفاده می‌‌کنند. آب گرم یا سرد موجود در این وان‌ها به کاهش درد کمک می‌کند.

صفحه اینستاگرام کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین کولتک اصفهان

حمام آب گرم

این روش برای درمان استرس و گرفتگی‌های عضلانی مفید است. با استفاده از دوش آب گرم یا غوطه‌ور شدن در آب گرم و استفاده از روغن‌ها یا گیاهان معطر، می‌توان تا حد خوبی این بیماری‌ها را درمان کرد. توجه کنید که در صورت داشتن آلرژی به هر نوع ماده معطر یا روغن گیاهی، به‌هیچ‌عنوان از آن‌ها در هیدروتراپی استفاده نکنید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

تمرینات ورزشی جهت لاغری شکم و پهلو

انواع روش های ماساژ درمانی

بررسی عوامل ایجاد دردهای مفصلی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم