بررسی روش های مختلف ماساژ درمانی

در مطلب امروز سایت کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین کولتک اصفهان ادامه روش های مختلف ماساژ درمانی را مورد بررسی قرار می دهیم.

رفلکسولوژی

  • رفلکسولوژی برای افرادی که به دنبال استراحت و یا بازیابی انرژی طبیعی خود هستند، بهترین گزینه است. همچنین برای کسانی که از لمس تمام بدنشان در ماساژ راحت نیستند می­تواند گزینه خوبی باشد.
  • رفلکسولوژی از فشار ملایم تا شدیدی در نقاط مختلف بدن از جمله پاها، دست و گوش استفاده می­کند. برای این ماساژ می­توان لباس راحت و گشادی که امکان دسترسی به پاهای را ممکن سازد، بر تن داشت.
  • رفلکسولوژی چیزی در حدود 30 تا 60 دقیقه زمان می­برد.

رفلکسولوژی بر ایجاد فشار بر روی پاها، دست و گوش تمرکز دارد. همچنین برای کسانی که از لمس تمام بدنشان در ماساژ احساس راحتی ندارند می­تواند گزینه خوبی باشد که می­توان در حین انجام ماساژ کاملاً پوشیده بود.

ماساژ شیاتسو

 

ماساژ شیاتسو برای کسانیکه به دنبال احساس آرامش، کاهش استرس، درد و تنش جسمی هستند انتخاب خوبی است. این ماساژ یک ماساژ ژاپنی است که :

  • آرامش روحی وجسمی را تقویت می­کند.
  • کمک به رهاسازی استرس، اضطراب و افسردگی می­کند.
  • کمک به رفع سردرد می­کند.
  • گرفتگی عضلات را کاهش می­دهد.

ماساژ شیاتسو یک روش برای ماساژ کل بدن است، اما ممکن است متخصص درمان تنها بر روی مناطقی از بدن که نیاز به توجه بیشتری دارد تمرکز کند. در طول ماساژ، متخصص از دست ها، کف دست ها و انگشتان شست برای ماساژ نقاط خاصی از بدن استفاده می­کند و فشار را به صورت پالسی(نقطه ای) و یا یکنواخت اعمال می­کند. در طول این ماساژ می توان کاملاً پوشیده بود. ماساژ شیاتسو نیز در حدود 60 تا 90 دقیقه زمان می­برد.

در ماساژ شیاتسو برای کسانیکه به دنبال یک ماساژ آرامش بخش هستند انتخاب خوبی است و همچنین به کاهش تنش های خفیف عضلانی کمک می­کند.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی برای افرادی که به دنبال یک روش خیلی فعال برای کاهش درد و استرس هستند انتخاب خوبی است. این ماساژ کمک می­کند به افزایش:

انعطاف پذیری
گردش خون
بازیابی انرژی بدن

در ماساژ تایلندی، متخصص ماساژ با حرکات متوالی مانند کشش های یوگا تمام بدن را ماساژ می­دهد و با استفاده از کف دست و انگشتان خود فشار عمیقی را اعمال می­کند. این ماساژ ممکن است کمی دردآور باشد و توصیه می­شود که با لباسی گشاد و راحت برای ماساژ آماده شوید. ماساژ تایلندی 60 تا 90 دقیقه طول می­کشد. ماساژ تایلندی از تمام روش های ماساژ درمانی فعال تر است و تمام اعضای بدن در این ماساژ کشیده می­شود. کاملاً پوشیده بودن در این ماساژ، خللی ایجاد نمی­کند.

انواع روش های ماساژ درمانی | بهترین کولتک اصفهان

ماساژ پرینتال

ماساژ پرینتال ماساژ مطمئن برای زنان در دوران بارداری است که می تواند به کاهش درد بدن در دوران بارداری، کاهش استرس و سهولت در کشش عضلات کمک کند. در هر زمان از دوران بارداری می­توان این ماساژ را انجام داد. با اینحال برخی از مراکز، به دلیل خطر سقط جنین در سه ماهۀ اول بارداری، از ارائۀ ماساژ در این دوران، خودداری می­کنند.

ماساژ پرینتال همچون ماساژ سوئدی فشار خفیفی را به بدن وارد می­کند. متخصص ماساژ روی مناطق بخصوصی مانند کمر، باسن و پاها تمرکز خواهد کرد. افراد بنا بر انتخاب خود می­توانند کاملاً پوشیده و یا کمتر پوشیده حاضر شوند. در حین ماساژ، فرد به پهلو دراز می­کشد و یا روی یک میز طراحی شده ویژه ای که از شکم او محافظت می­کند قرار بگیرد.

ماساژ پرینتال برای زنان بادار گزینۀ خوبی است. این نوع ماساژ بر اعمال فشار ملایم متمرکز بوده و برای رسیدن به آرامش و کاهش تنش های خفیف مناسب است. زنان بارداری که در ساق پا و یا سایر قسمت های پای خود درد دارند پیش از ماساژ حتماً باید به پزشک متخصص خود مراجعه کرده باشند. این ماساژ حدود 45 تا 60 دقیقه زمان می­برد.

صندلی ماساژ

صندلی ماساژ برای افرادی که نیاز به ماساژی سریع دارند که تنها بر روی گردن، شانه ها و پشت آنها تمرکز کند، بهترین گزینه است. در صندلی ماساژ همچنین برای کسانیکه تا به حال ماساژ نشده اند راهی مناسب برای آشنایی با فرایند ماساژ درمانی است. علاوه براین صندلی ماساژ به رفع استرس و تقویت آرامش کمک می­کند.

میزان فشار ماساژ قابل تنظیم از فشار خفیف و سبک تا متوسط ​​است. در حین ماساژ، افراد باید کاملاً لباس پوشیده بوده و روی صندلی مخصوص طراحی شده بنشینند. باید به گونه­ ای بر روی صندلی بنشینند که قفسه سینه آنها به پشت صندلی تکیه داده شود تا متخصص ماساژ درمانی به پشت فرد دسترسی داشته باشد. این ماساژ حدود 10 تا 30 دقیقه زمان می­برد.

صفحه اینستاگرام کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین کولتک اصفهان

ماساژ زوج

ماساژ زوج، نوعی ماساژ است که افراد می­توانند با شریک زندگی، دوست یا اعضای خانواده خود در یک اتاق مشترک، ماساژ شوند. این ماساژ تمام مزایای یک ماساژ معمول را داد علاوه بر اینکه گاهی امکان دسترسی به وان های آبگرم، سونا و سایر امکانات نیز وجود خواهد داشت. سایر روش های درمانی مانند پدیکور صورت و اسکراب بدن بعضاً به عنوان بخشی از روند ماساژ بنابر انتخاب افراد ارائه خواهد شد.

افرادی که با همسر خود برای ماساژ درمانی مراجعه می­کنند معمولاً می توانند خودشان نوع ماساژ را که می خواهند را انتخاب کنند و بر اساس ترجیحشان و یا پیشنهادهای موجود، انواع مختلفی از ماساژ در آبگرم را بدست آورند. هر یک از زوجین ماساژ درمانی خود را به صوررت جداگانه دریافت خواهند کرد.

ماساژ زوج، نوعی ماساژ است که در آن می­توان با دوست، شریک زندگی و یا یکی از اعضای خانواده به صورت مشترک خدمات ماساژ درمانی را دریافت کرد. افراد معمولاً می­توانند نوع ماساژی که دریافت خواهند کرد را انتخاب کنند. ماساژ سوئدی و ماساژ سنگ داغ از پرطرفدارین ماساژها هستند.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

خواص و مزایای آب درمانی

تمرینات ورزشی جهت لاغری شکم و پهلو

انواع روش های ماساژ درمانی | بخش اول

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم