پاسخ به سوالاتی پیرامون روش کویتیشن اولتراسوند

در این مطلب از سایت سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان قصد داریم به 14 سوال مهم درباره روش کویتیشن اولتراسوند پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

1- چند جلسه برای روش کویتیشن اولتراسوند مورد نیاز است؟

8 تا 12 جلسه درمانی برای این روش مورد نیاز می باشد. بعد از اتمام نخستین جلسه نتایج نمایان نمایان خواهد شد.

2- آیا این روش خطرناک است؟

کویتیشن روشی است که هیچ گونه خطری ندارد. تنها قرمزی خفیف بعد از درمان و احساس حرارت در حین درمان برای فرد ایجاد می شود و هیچ دردی با این روش به وجود نمی آید.

3- بین جلسات چه مدت باید فاصله باشد؟

بدن چربی هایی که در طول درمان به صورت مایع شده اند را در حدود 3 تا 5 روز دفع می کند. به همین خاطر فاصله زمانی سه روزه بین جلسات توصیه می شود.

4- هر جلسه درمانی با این روش چقدر طول می کشد؟

حدود 30 تا 45 دقیقه هر جلسه درمانی طول می کشد. با توجه به ناحیه مورد نظر مدت زمان این جلسه متغیر می باشد.

5- چربی ها در این روش چگونه می توانند به وسیله ادرار دفع شوند؟

لاغری به کمک این روش سبب مایع شدن چربی ها و نیز ایجاد امولسیون چربی می شود. این مایع به آسانی تبدیل به ماده ای می شود که می تاوند به کمک سیستم لنفاوی جذب و در نهایت به وسیله ادرار دفع شود.

6- آیا نتایج روش کویتیشن با نتایج روش لیپوساکشن مشابه است؟

بله زیرا در کویتیشن هیچ آسیبی به سیستم عروقی بدن وارد نکرده و سبب رفع سلولیت و لاغری موضعی در قسمت های مربوطه شده و از بروز دوباره آن پیشگیری می کند.

7- نتایج حاصل از درمان با روش کویتیشن اولتراسوند از کی قابل مشاهده می باشد؟

غالبا پس از نخستین جلسه این ننتایج مشاهده می شوند. اما پس از گذشت 6 جلسه بتدریج بهبودی حاصل شده و نتایج نهایی پس از پایان جلسات درمانی نمایان خواهند شد. 6 تا 12 جلسه برای رقم زدن بهترین نتیجه درمانی احتیاج است. این جلسات بستگی به سایز فرد و ناحیه تحت درمان به طور دقیق مشخص می شوند. اکثر افراد بعد از گذراندن اولین جلسه، حدود 1 تا 3 اینچ سایز کم می کنند.

البته این کاهش سایز برای هر فرد متفاوت بوده و با توجه به ضخامت چربی ها و ناحیه مربوطه ایجاد می شود. 12 هفته برای رسیدن به نتایج نهایی زمان نیاز می باشد ولی در برخی افراد پس از گذشت 2 هفته می توان نخستین نتایج درمان را مشاهده نمود. پس از پایان 12 هفته از درمان، از هر 10 نفر، 9 نفر کاهش سایز و حجم چربی پیدا می کنند. نتایج گفته شده قطعی نبوده و با توجه به واکنش بدن شخص با این درمان نمایان می شوند.

لاغری موضعی با روش کویتیشن | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

8- برای درمان کویتیشن چه لباسی مناسب است؟

استفاده از لباس های گشاد می تواند تکنسین را در دستیابی به ناحیه مورد نظر کمک نماید.

9- نتایج حاصل از کویتیشن اولتراسونیک چقدر ماندگاری دارند؟

ماندگاری این نتایج مانند نتایج ایجاد شده از ورزش کردن می باشد. به کمک این درمان چربی های اضافه به معنای واقعی از بین می روند ولی در صورتی که عادت های نادرست سابق ادامه یابد، مجددا چربی ها بر خواهند گشت.

10- نتایج درمان چطور بهبود پیدا می کنند؟

معمولا پزشک توصیه می کند تا فرد رژیم غذایی کم کالری در نظر بگیرد. علاوه بر این باید پیش و پس از جلسه درمان، حداقل 1.5 لیتر آب نوشیده شود. این کار اهمیت زیادی به جهت از بین بردن سلول های چربی دارد. همچنین بعد از گذشت 2 روز باید ماساژ تخلیه لنفاوی صورت گیرد که به این وسیله چربی ها و سموم راحت تر از بدنن دفع شوند. همچنین به جای ماساژ می توان فعالیت هایی که سبب عرق کردن می شوند را انجام داد. مهم تر از موارد گفته شده، داشتن رژیم غذایی مناسب برای بهبود نتایج درمانی می باشد. همه اقدامات مورد نیاز توسط تکنسین به فرد داده خواهد شد که باید حتما به آن ها دقت شود.

11- پس از عمل کویتیشن اولتراسوند چقدر طول می کشد تا بهبودی حاصل شود؟

پس از درمان می توان بلافاصله فعالیت های روزانه را انجام داد. مدت زمان انجام این روش بسیار کوتاه می باشد و برخلاف روش های جراحی به دوره بهبودی زیادی نیاز ندارد. اغلب افرادی که این روش را انجام داده اند، از آن به عنوان عملی بی درد یاد می کنند. عوارض حاصل از این روش بسیار کم بوده و ناراحتی بعد از آن برای فرد ایجاد نمی شود. در طول درمان نیز فرد سوزشی خفیف و یا حرارت احساس می کند. عوارض جانبی خاصی از این روش تا کنون مشاهده نشده است ولی با این وجود عوارض کمی به صورت نادر و خفیف نمایان می شود. این عوارض شامل خون مردگی، ورم جزئی و قرمزی برای مدت کمی پس از درمان می باشد.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

12- آیا این روش به ارگان‌های داخلی بدن آسیب می زند؟

خیر، امواج استفاده شده در این روش فقط سبب نفوذ در سلول های چربی شده و آسیبی را به ارگان های داخلی وارد نمی کند.

13- آیا لاغری و کاهش سایز به کمک این روش صورت می گیرد؟

این روش سبب فرم دهی به بدن می شود و با وجود مناسب نبودن برای لاغری، سبب تناسب اندام نیز خواهد شد. کاربرد ویژه کویتیشن برای از بین بردن چربی های انباشته شده در ناحیه پهلوها می باشد که با رعایت رژیم و انجام فعالیت های ورزشی از بین نرفته اند. همچنین بدون این که آسیبی به سیستم عروقی وارد کند، سلولیت را درمان کرده و از انباشته شدن دوباره سلول های چربی در نواحی تحت درمان خودداری می کند. ممکن است با رعایت کردن رژیم غذایی مناسب به همراه کویتیشن، وزن نیز کاهش یابد.

14- روش کویتیشن یا روش کرایپولیز ؛ کدام مناسب تر است؟

به کارگیری این روش در یک جلسه به همراه کرایولیپولیز به صورت همزمان، مشکلی نداشته و به اثر گذاری بهتر کمک خواهد کرد. علت آن هم این است که در کرایو، سلول های چربی کریستالیزه می شوند و در نتیجه کاهش بافت چربی صورت می گیرد. کرایو باید پیش از کویتیشن صورت گیرد. زیرا پس از انجام کرایو در بافت چربی آب جمع می شود و این امر تاثیر کویتیشن را بیشتر می کند. البته در شرایطی نیز پزشک از انجام این روش ها برای فرد خودداری می کند.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

ورزش در هوای گرم

جلوگیری از افزایش وزن با بالارفتن سن

ورزش های مناسب برای حافظه و افزایش یادگیری

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم