همه چیز در مورد رژیم لاغری جنرال موتورز

رژیم لاغری جنرال موتورز | اگر شما دارای اضافه‌وزن هستید، احتمالا به دنبال رژیم‌های لاغری مختلف بوده‌اید. یکی از رژیم‌هایی که شاید اسم آن به گوش شما خورده است، رژیم جنرال موتورز است. بسیاری از افراد این رژیم را به‌دلیل کوتاه‌بودن مدت‌زمان رعایت رژیم و لاغری سریع دوست دارند. شما با این رژیم تنها در ۷ روز می‌توانید بین ۴.۵ تا ۷.۵ کیلو وزن کم کنید، اما به این نکته هم دقت داشته باشید که این رژیم کم کالری و کاهش وزن زیاد در مدت کم، بدون عوارض نیست.

نواع مختلف رژیم لاغری وجود دارد که هرکدام ممکن است برای یک فرد مناسب باشد و برای فرد دیگر علاوه بر نداشتن تأثیر مثبت، تأثیر منفی هم داشته باشد. یکی از رژیم‌های لاغری که افراد زیادی طرفدار آن هستند، رژیم جنرال موتورز است. رژیم جنرال موتورز یک برنامه غذایی ۷ روزه است که می‌توان با رعایت آن در یک هفته بین ۴.۵ تا ۷.۵ کیلوگرم وزن کم کرد.

شاید تاریخچه این رژیم غذایی برای شما جالب باشد. در سال ۱۹۸۷ شرکت جنرال موتورز برای مبارزه با چاقی و سلامت کارکنان خود این رژیم ۷ روزه را برنامه‌ریزی کرد. کارکنان شرکت در پایان هفته اول توانستند تا ۷.۵ کیلوگرم وزن کم کنند. آنها باید در روزهای مختلف از گروه‌های غذایی کم کالری استفاده می‌کردند.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | رژیم لاغری جنرال موتورز برای از بین‌ بردن چربی‌های بدن

رژیم جنرال موتورز یکی از معروف ترین رژیم های غذایی است که برای کاهش وزن سریع و ازبین‌بردن چربی‌های بدن استفاده می‌شود. در این رژیم مواد مغذی ساده وجود داشته و مصرف قند پایین می‌آید.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :

مزایا و معایب رژیم لاغری جنرال موتورز

رعایت رژیم غذایی بسیار کم‌کالری می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی لاغری داشته باشد. اما این کاهش وزن سریع می‌تواند به بدن آسیب وارد کند و مضر باشد. در ادامه مزایای این رژیم که طرفداران آن ذکر کرده‌اند و معایب و عوارض آن را توضیح می‌دهیم تا باتوجه‌به نقاط مثبت و منفی رژیم جنرال موتورز بتوانید تصمیم بگیرید که این برنامه غذایی را دنبال کنید یا نه؟

 1. کالری کم : کاهش وزن با نسبت تعداد کالری‌هایی که مصرف می‌کنید و تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید، تعریف می‌شود. زمانی که رژیم غذایی کم‌کالری را دنبال می‌کنید، بدن شروع به سوزاندن چربی می‌کند و کاهش وزن را تجربه خواهید کرد.
 2. افزایش متابولیسم : در این رژیم ادعا می‌شود که برنامه غذایی آن متابولیسم را افزایش می‌دهد و بدن را در موقعیت چربی‌سوزی قرار می‌دهد. البته هیچ نوع تحقیقی وجود ندارد که این ادعا را ثابت کند.
 3. غذاهایی با کالری منفی: در این رژیم غذاهایی با کالری منفی وجود دارد. این نوع غذاها کالری کمتری نسبت به کالری لازم برای هضم و پردازش خود دارند و به همین دلیل به آنها غذاهای کالری منفی می‌گویند.
 4. سم‌زدایی خوب : مواد غذایی موجود در این برنامه غذایی کاملا سالم است. غذاهای سالم و هیدراته‌ماندن بدن به دفع سموم کمک می‌کند.
 5. بهبودی هضم غذا : در این برنامه غذایی میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد که فیبر رژیم را تأمین می‌کنند. فیبر به بهبودی حرکت روده و هضم غذا کمک می‌کند. یک شخص در رژیم غذایی با ۲۰۰۰ کالری باید حدود ۲۵ گرم فیبر مصرف کند.

برخی منابع ادعا می‌کنند، افرادی که این رژیم را دنبال کرده‌اند، علاوه بر کاهش وزن سریع، نتایج چشمگیر دیگری را تجربه کرده‌اند. از جمله :

 • بهبود کیفیت و ظاهر پوست
 • بهبود خلق‌وخو
 • هضم و متابولیسم بهتر
 • سم‌زدایی
 • درمان سندرم روده تحریک‌پذیر و یبوست.
 • رژیم جنرال موتورز رژیمی ۷ روزه با کاهش وزن ۴.۵ تا ۷.۵ کیلویی است که کالری کمی دارد، متابولیسم را افزایش می‌دهد و بدن را سم‌زدایی می‌کند.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | رژیم لاغری جنرال موتورز برای از بین‌ بردن چربی‌های بدن

عوارض رژیم جنرال موتورز

برای بسیاری از افراد کاهش وزن در سریع‌ترین زمان بسیار جذاب است. اما نباید خطرات و عوارض رژیم غذایی جنرال موتورز را نادیده گرفت. مهم‌ترین معایب این رژیم عبارت‌اند از :

 1. فاقد مواد مغذی مهم : در این رژیم گروه‌های غذایی مهم مانند چربی‌های سالم و پروتئین به‌اندازه کافی مصرف نمی‌شوند. برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری هم حذف می‌شوند. بدن برای عملکرد بهتر به چربی‌های غیراشباع سالم نیاز دارد. همچنین مصرف پروتئین بیشتر باعث کاهش وزن و کاهش سطح کلسترول و گلوکز می‌شود. اما در این رژیم پروتئین کافی نبوده و احساس گرسنگی را در پی دارد.
 2. کاهش وزن کوتاه‌مدت : این رژیم برای طولانی‌مدت به‌هیچ‌وجه مناسب نیست. به همین دلیل پس از قطع رژیم احتمال بازگشت وزن زیاد است. در این رژیم سبک زندگی تغییر نکرده و خوردن مواد غذایی سالم آموزش داده نمی‌شود. به همین دلیل تأثیر آن کمتر است.

سایر خطراتی که دررابطه‌با این رژیم ذکر شده‌است، عبارت‌اند از :

 • کم‌آبی بدن
 • ضعف عضلانی
 • خستگی
 • سردرد
 • عملکرد ضعیف بدن حین ورزش

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | . مزایا داشتن تغذیه سالم در زندگی .

آیا برای دریافت رژیم لاغری جنرال موتورز باید به دکتر تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم جنرال موتورز یک رژیم کم کالری است که باعث کاهش وزن قابل توجه در هفت روز می‌شود. مبنای این رژیم بر مصرف غذاهای کم کالری مثل میوه و سبزیجات است. این رژیم مصرف پروتیئن و چربی را بسیار محدود می‌کند. مصرف کالری کم، حذف پروتئین و لاغری سریع در کنار هم به این معناست که باید منتظر عوارض جانبی این رژیم هم باشید. این رژیم مواد مغذی بسیار کمی دارد و این می‌تواند مضر باشد.

این رژیم باعث کاهش وزن ۴.۵ تا ۷.۵ کیلویی در ۷ روز می‌شود. به‌خاطر شوکی که این رژیم می‌تواند به بدن وارد کند نباید بیشتر از ۷ روز آن را ادامه داد. بعد از رژیم باید به یک رژیم غذایی و سبک زندی سالم برگردید و تا وزن ازدست‌داده برنگردد. پس بعد از این رژیم ورزش را فراموش نکنید.

اگر تصمیم دارید برای کاهش وزن از رژیم جنرال موتورز استفاده کنید، بهتر است با متخصص تغذیه مشورت کنید. حتی اگر از سلامت کامل برخوردارید، باید از عوارض و شدت رژیم آگاهی داشته باشید و بدانید چه زمانی لازم است رژیم را قطع کنید. متخصص تغذیه پس از بررسی شرایط پزشکی شما و اندازه‌گیری قد و وزن بهترین رژیم لاغری را معرفی می‌کند تا در کنار تأثیر خوب آن آسیبی به بدنتان وارد نشود.

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم