سنگ ماساژ

در مطلب امروز از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان قصد داریم توضیحاتی درباره سنگ ماساژ و انواع آن خدمت شما ارائه کنیم.با ما همراه باشید.

ماساژ درمانى

ماساژ درمانى نوعى طب مكمل است كه با لمس بدن همراه است و باعث آرامش و درمان در نقاط مختلف بدن مي شود.  این روش از قديم در بين مردم وجود داشته در بيشتر ماساژ ها از انواع سنگ براى ماساژ استفاده مي كنند و به صورت سنگ داغ يا سنگ سرد مورد استفاده قرار مي گيرد.

اين سنگ ها از مواد طبيعى تشكيل شده اند و داراى فوايد زيادى هستند در ماساژ درمانى با سنگ ابتدا براى كاهش مشكلات جسمى بكار ميرود و مرحله بعد آرامش و سلامت عاطفى را به بيمار هديه مى دهد.

تاريخچه ماساژ با سنگ

اين تكنيك يك ماساژ باستانى است كه ابتدا توسط هندوها در 5000 سال قبل انجام مي گرفت. بعد ها چينى ها از اين روش استفاده مى كردند. ماساژ با سنگ هاى گرم و سرد از قديم در بين مردم رايج بوده و در سال هاى اخير به درمانى مكمل در بسيارى از بيمارى ها تبديل شده است و امروزه همچنان در بسيارى از كشورها ادامه دارد.

سنگ هاى ماساژ چه خصوصیاتی دارند؟

سنگ هاى ماساژ صاف و صيقلى هستند و در رنگ هاى مختلف در بازار موجود است و براى درمان بيمارى هاى خاص مفيد است.

انواع سنگ هاى داغ

1.سنگ هاى رسوبى

از سنگ هاى رسوبى ميتوان به ماسه سنگ و سنگ آهك اشاره كرد كه ظرفيت بالايى در نگهدارى گرما دارند و از رسوبات گياهى و مرجانى تركيب شده اند و براى ماساژ درمانى بسيار مناسبند و به بهبودى درد كمك مي كنند.

2.سنگ هاى آذرين

این سنگ ها به دلیل مواد آهن و سيليس، گرما را خود حفظ ميكنند وكاملا مناسب براى ماساژ درمانى هستند اغلب اين سنگ ها در كف رودخانه پيدا مي شوند و به طور ذاتى صاف هستند و به رنگ هاى سياه، خاكسترى و بژ وجود دارد.

انواع سنگ هاى سرد

1.سنگ هاى قيمتى

بعضى از سنگ هاى قيمتى مانند: الماس، مرواريد و فيروزه هم خاصيت درمانى دارند و مى توان از آنها براى افزايش انرژى در بدن استفاده كرد.

2.سنگ هاى دگرگونى

سنگ هاى دگرگونى به علت ناصاف بودن قبل از استفاده بايد صيقل داده شوند تا بتوان در ماساژ درمانى از آنها استفاده كرد از سنگ هاى دگرگونى ميتوان به سنگ مرمر، تخته سنگ و يشم اشاره كرد زيرا بهترين گزينه براى اين گزينه هستند.

فواید ماساژ درمانى با سنگ داغ

1.افزايش جريان خون و دفع سموم بدن

با سنگ درمانى ميتوان به عملكرد سلول هاى ماهيچه اى بدن كمك كرد تا اكسيژن بيشترى دريافت كنند و ماساژ با سنگ داغ باعث باز شدن رگ هاى خونى و تقويت گردش خون ميشود و گردش خون بهتر باعث دفع سموم از بدن خواهد شد در نهايت درد هاى ناشى از ناحيه درد كاهش مي یابد.

2.تسكين درد

ماساژ با سنگ داغ باعث انتقال گرما به لايه هاى زيرين ماهيچه ها مى شود به كمك اين سنگ ها ميتوان به كاهش درد، درد عضلات، تاندون ها و رباط ها كمك كرد.

3.مديريت استرس

بركسى پوشيده نيست هر چه ذهن و جسم انسان آرام تر باشد نگرانى ها و استرس ها از بين ميرود به كمك ماساژ سنگ داغ ميتوان متابوليسم بدن را به حد تعادل رساند و به آرامش رسيد.

4.بهبود سلامتى و تنظيم خواب

بيمارى هاى مانند آرتريت و بيمارى هايى كه با سيستم عضلانى و عصبى در ارتباط هستند را ميتوان با ماساژ سنگ داغ بهبود بخشيد، بعد از انجام ماساژ ذهن و بدن آرام ميگيرد و خوابى لذت بخش را به همراه دارد.

فواید ماساژ درمانى با سنگ سرد

1.تسكين درد

اين ماساژ براى تسكين سردرد بسيار مفيد است. سنگ سرد اثر بى حس كننده دارد و در زمان ماساژ باعث انقباض عروق خونى و كاهش التهاب مي شود، همچنين براى دردهاى ناشى از آسيب ديدگى عضلات هم موثر است.

2.سينوزیت و درمان آن

علائم سينوزیت معمولا با سردرد، تب، تورم اطراف چشم، درد گوش با دندان و خستگى همراه است. ماساژ با سنگ سرد در اطراف پيشانى و اطراف چشم ميتواند به بهبود بيمارى كمك كند دماى سنگ سرد التهاب را به مرور زمان از بين ميبرد.

ماساژ تركيبى سنگ داغ و سنگ سرد

تكنيك ماساژ درمانى با استفاده از سنگ هاى گرم و سرد از ماساژهاى پيشرفته است كه هم زمان از هر دو سنگ استفاده مي شود. اين درمان تركيبى و سنتى براى ايجاد جوان سازى، آرامش وتسكين عضلات استفاده مي شود.

ابتدا ماساژ سنگ داغ باعث تعادل، مثبت انديشى و آرامش عميق مي شود و سرماى سنگ سرد باعث طراوت و آرامش و انرژى در فرد خواهد شد، اين ماساژ را مى توانيد هفته اى دو بار در يك مركز ماساژ درمانى انجام دهيد.

تفاوت سنگ داغ با سنگ سرد

در ماساژ با سنگ داغ به طور معمول از سنگ بازالت كه نوعى سنگ آتشفشان است و گرما را در خود نگه ميدارد استفاده مي شود چرا كه گرماى اين سنگ عميق تر به بافت هاى عضلانى نفوذ ميكند و در زمان پروسه ماساژ ميتوان سنگ هاى صاف و گرم را در قسمت هاى مختلف بدن قرار دهيد.

اما ماساژ سنگ سرد با استفاده از سنگ هاى مرمر انجام مي شود تا به كاهش التهاب كمك كند، ماساژ سرد سيستم عصبى را تحريك ميكند و مقدار هيستامين در بدن را كاهش مي دهد تا آرام را در عضلات برقرار كند.

گاهى سنگ سرد به صورت تركيبى با سنگ داغ استفاده مي شود و حس ملموسى در بدن ايجاد ميكند و درمان سريع تر صورت ميگيرد.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

نقاط مورد استفاده از سنگ داغ

معمولا نقاط درد به کمک درمانگر مشخص مي شود و بعد روند درمان را شروع ميكند اما به طور معمول در نواحى زير ميتوان از سنگ داغ استفاده كرد:

 • امتداد ستون فقرات
 • بر روى دست و پاها
 • بالاى معده و قفسه سينه

نتيجه حاصل از ماساژ داغ و سرد

 • درمان دردهاى مزمن
 • نيرو بخش بودن
 • بهبود درد كمر و ستون فقرات
 • درمان بي خوابى
 • تقويت سيستم ايمنى بدن
 • رسيدن به آرامشى عميق
 • بهبود گردش خون
 • كاهش استرس و اضطراب
سنگ ماساژ | بهترین پیکر تراشی اصفهان
© Mark Stevens 2010

موارد منع از ماساژ داغ

 • افراد مبتلا به ديابت
 • افراد مبتلا به نارسايى قلبى
 • افراد مبتلا به فشار خون بالا
 • زنان باردار
 • بعد از حمام آفتاب

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مضرات لاغری موضعی با اولترازد LDM

برنامه رژیم گیاه خواری

آیا ورزش پیلاتس برای همه افراد مناسب است؟

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم