طب سوزنی برای آرتروز

آرتروز بیماری ای است که در آن مفاصل ملتهب می‌ شوند یعنی درد شدیدی در مفاصل حین راه رفتن، دویدن یا حتی نشستن حس می کنید. در حالی که این بیماری بیشتر در افراد بالای ۶۰ سال دیده می ‌شود، اضافه وزن و اختلالات ژنتیکی سبب بروز آرتروز در بین گروه ‌های سنی دیگر هم خواهد شد. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان به معرفی خدمت کنترل و درمان دیسک کمر و گردن با طب سوزنی می پردازیم.

امروزه یک سوم از کل جمعیت دنیا از این بیماری رنج می برند. طبق تحقیقات دو نوع آرتروز وجود دارد:

  • استئوپوروز ( پوکی استخوان ) و آرتریت روماتوئید ( رماتیسم ‌مفصلی )
  • نوع اول بیشتر اختلالات ژنتیکی است و دومی به علت ضعف سیستم ایمنی به وجود می ‌آید.

وقتی سیستم ایمنی به شکلی منفی تحت تاثیر قرار بگیرد. می تواند مستقیما روی بافت های بدن و بعدها روی ساختار مفصل تأثیر بگذارد و باعث بروز آرتریت روماتوئید شود. خبر خوب این است که آرتروز درمان پذیر بوده ولی کمی زمان می ‌برد. یکی از بهترین راه ها طب سوزنی است.

طب سوزنی برای رهایی از درد آرتروز

احتمالاً در باره غضروف شنیده‌ اید. بافت های اتصالی نرم و منعطفی که مفاصل را از ضربه ناگهانی یا فشار حفاظت می‌ کند. آرتروز زمانی رخ می‌ دهد که غضروف به شدت آسیب ببیند و بنابراین نمی تواند مفصل را از شوک ناگهانی یا آسیب حفظ کند. درمان با طب سوزنی به بهبودی غضروف ها کمک کرده و درد شدید مفاصل را از بین می ‌برد. همچنین عضلات را ریلکس کرده و سفتی مفاصل را کاهش می ‌دهد.

کنترل و درمان دیسک کمر و گردن با طب سوزنی | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

انواع طب سوزنی برای آرتروز

طب سوزنی

در این نوع از درمان، به نقاط درگیر شده تعداد بسیار زیادی سوزن کوچک وارد می ‌شود. این سوزن‌ ها کمی به داخل پوست رفته و جریان خون را پمپاژ کرده و باعث کاهش درد مفصل می ‌شوند. این شیوه، پروسه ای طولانی بوده اما بسیار موثر است. اگر می ‌خواهید بدانید درد دارد یا نه، باید بگویم خیر اصلاً دردی ندارد. فقط حس قلقلک و در نهایت رهایی از درد خواهید داشت.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

طب سوزنی الکتریکی

روشی دیگر برای رهایی از درد آرتروز، طب سوزنی الکتریکی است. همان طور که از اسم اش پیداست در این پروسه سوزن های کوچک و جریان خاص الکترومغناطیسی مستقیم وارد غضروف نقطه درگیر و سفتی عضله را کاهش می دهد.

معمولا ۴ تا ۶ هفته طول می ‌کشد تا با این روش آرتروز درمان شود اما ارزشش را دارد. در هر صورت بهتر از درمان های دارویی است و عوارضی ندارد.

اکیوپرشر یا طب فشاری ( طب سوزنی بدون سوزن)

اکیوپرشر کهن ‌ترین شکل طب سوزنی بوده و طبیعی ترین و ابتدایی ترین نوع درمان طب سوزنی است که درد مفاصل را از بین می برد. نقاط درگیر را کاملاً ماساژ و فشار می ‌دهند که باعث گردش خون داخل غضروف می ‌شود. با افزایش جریان خون در مفاصل و غضروف ها احساس راحتی و آرامش در مفاصل خواهید کرد.

تقریباً 2 تا 4 هفته زمان می‌ برد تا نتایج مشهود حاصل شوند اما درست از اولین جلسه متوجه تفاوت ها خواهید شد.

کلینیک ورزشی، پزشکی راشا در دکتر آفبهترین کولتک اصفهان در کلینیک 24

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم