انواع عمل زیبایی غبغب چیست ؟

عمل زیبایی غبغب | با اطمینان می‌توان گفت که کسی از داشتن غبغب خوشحال نیست. غبغب در واقع تجمع چربی در گردن و زیر خط فک است که می‌تواند صورت شما را گردتر و سن شما را بالاتر نشان دهد. اما چگونه غبغب را از بین ببریم؟ چطور می‌توان از شر غبغب‌ها خلاص شد؟ شاید انواع عمل زیبایی غبغب چاره باشد.

گاهی یک رژیم مناسب و انجام ورزش در باشگاه برای حذف چربی اطراف چانه کافی نیست. غبغب از آن دسته چربی‌های تجمع‌یافته‌ بدن ماست که به سختی می‌توان آن را از بین برد. یک راه خوب و سریع برای از بین‌بردن غبغب برداشتن این چربی‌هاست، یعنی عمل زیبایی غبغب.

غبغب که به آن چربی سابمنتال هم می‌گویند با استفاده از چندین عمل پزشکی زیبایی قابل رفع است. جراح پلاستیک با دقت خطوط چانه و گردن را طراحی می‌کند تا خط چانه مشخص‌تری به شما بدهد. لیپوساکشن سابمنتال روش ایده‌آلی برای از بین بردن غبغب است، زیرا نسبت به جراحی‌های پلاستیک تهاجمی، ایمن‌تر است و برای بی‌حس کردن ناحیه فقط از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان |  بهترین کلینیک زیبایی اصفهان |انواع عمل موثر در زیبایی غبغب


همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :


انواع عمل زیبایی غبغب

روش‌های جراحی برای حذف غبغب عبارت‌اند از :

۱. لیپوساکشن غبغب

روش انجام لیپوساکشن غبغب مانند هر عمل لیپوساکشن دیگری است. در لیپوساکشن غبغب چربی‌های ناحیه غبغب با مکش خارج می‌شود. برای انجام عمل لیپوساکشن ابتدا محل‌های برش‌ مشخص می‌شود و ناحیه‌ی جراحی کاملا با محلول ضدعفونی‌کننده تمیز می‌شود. بعد از این که بیهوشی یا بی‌حسی تأثیر گذاشت، در مرحله بعد چندین برش کوچک برای ورود کانولای لیپوساکشن ایجاد می‌شود. کانولا برای مکش چربی و کمک به حذف چربی‌های زیر چانه و گردن استفاده می‌شود.

در این روش توجه ویژه‌ای به میزان چربی برداشته‌شده و تقارن صورت می‌شود. در این روش از بخیه استفاده نمی‌شود و پوست با استفاده از چانه‌بند پانسمان می‌شود. لیپوساکشن غبغب روشی موثر با نتیجه‌ای طبیعی برای برداشتن غبغب است که در آن چربی‌های ناحیه غبغب با مکش خارج می‌شود.

۲. پیکرتراشی غبغب با عمل جراحی سابمنتوپلاستی

عمل پیکرتراشی عبارت است از برداشتن رسوبات چربی و سفت کردن عضلات زیر چانه و گردن. این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. ابتدا روی نواحی مورد نظر علامت‌گذاری می‌شود و پوست با محلول ضد‌عفونی‌کننده کاملا تمیز می‌شود. بعد از بیهوشی برش‌هایی در امتداد خط رویش مو ایجاد می‌شود تا چربی و پوست اضافی را از زیر فک پایین حذف کنند. ماهیچه‌های زیرین گردن همچون پلاتیسما ممکن است در صورت نیاز سفت شوند.

وقتی این برداشت چربی و سفت کردن ماهیچه‌ها انجام شد، برش‌ها بخیه زده می‌شوند. زخم‌ها معمولا قابل‌مشاهده نیستند، زیرا برش‌های جراحی به صورت استراتژیک و در محل‌هایی ایجاد می‌شوند که زیاد در دید نباشند.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان |  بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | انواع عمل موثر در زیبایی غبغب

۳. لیفت صورت و گردن

لیفت صورت و گردن یک عمل جراحی تهاجمی برای حذف چربی‌های ناخواسته و پوست شل و آویزان اطراف چانه و گردن است. بیشتر بیماران برای انجام این عمل تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرند و این امر، این روش را پرریسک‌تر می‌کند.

در عمل لیفت گردن برای ایجاد کانتورینگ در چانه و گردن، پوست اضافه خارج شده یا عضلات گردن سفت می‌شوند. یک جراح پلاستیک ممکن است لیفت صورت را با لیفت گردن ترکیب کند. لیفت گردن هم عملی تهاجمی است که اغلب با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد.

۴. ژنیوپلاستی یا جراحی چانه

چانه یکی از جنبه‌های اساسی صورت است که می‌تواند تعادل را بین اجزای صورت برقرار کند یا این تعادل را از بین ببرد. یک چانه با ظاهر نامناسب ممکن است باعث شود گردنتان بدفرم و بینی‌تان بزرگ به نظر برسد. این در حالیست که چانه‌ی متناسب و متقارن می‌تواند باعث تقویت و تکمیل اجزای صورت شود. گاهی ازبین‌بردن غبغب به تنهایی کارساز نیست و لازم است جراحی چانه هم به همراه آن انجام شود.

ژنیوپلاستی که به جراحی چانه یا منتوپلاستی هم معروف است، نوعی جراحی زیبایی است که برای تغییر شکل چانه انجام می‌شود. این جراحی ممکن است شامل تکنیک‌هایی همچون افزودن ایمپلنت برای افزایش اندازه‌ی چانه یا برداشتن قسمتی از استخوان فک برای کاهش اندازه‌ی چانه باشد.

ژنیوپلاستی که به جراحی چانه یا منتوپلاستی هم معروف است، نوعی جراحی زیبایی است که برای تغییر شکل چانه انجام می‌شود.

۵. لیفت غبغب با نخ

امروزه لیفت غبغب به یکی از رایج‌ترین درمان‌های زیبایی ضد پیری تبدیل شده‌است. این روش به‌منظور جوان‌سازی و بازسازی فرم کلی صورت انجام می‌گیرد. با کمک این روش شاهد ظاهری جوان‌تر و زیباتر در چهر‌ه‌تان خواهید بود. لیفت غبغب با نخ امروزه موردتوجه بسیاری از مردم (همچنین سلبریتی‌ها) در سراسر دنیا قرار گرفته‌است و بخش بزرگی از این محبوبیت به این دلیل است که نسبت به دیگر روش‌ها ایمن بوده و تأثیر بالایی دارد.

مزایای تکنیک لیفت غبغب با نخ عبارت‌اند از :

  • نسبتا امن و ساده
  • هزینه مناسب
  • دوره نقاهت کوتاه
  • خطر و درد کمتر نسبت به دیگر روش‌های تهاجمی
  • و مشاهده فوری نتایج.

در این روش درمانی، نخ‌های پزشکی (که از PDO ساخته شده‌اند- یک ماده بخیه جذب‌شونده) توسط سوزن‌های کوچک در نواحی هدف گذاشته می‌شود و به‌منظور لیفت و سفت‌کردن صورت به‌وسیله تأثیرگذاری بر روی عضلات زیرین، کاملا کشیده می‌شوند.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان |  بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | انواع عمل موثر در زیبایی غبغب ..

۶. کوچک کردن غبغب با کمک روش کرایولیپولیز یا عمل کول اسکالپتینگ چانه

عمل کول اسکالپتینگ گردن با استفاده از دمای بسیار سرد برای تجزیه‌ی سلول‌های چربی موجود در زیر چانه انجام می‌شوند. کول اسکالپتینگ چانه و گردن نتیجه خوبی دارند، زیرا سلول‌های چربی به دمای سرد بسیار حساس هستند.

در کول اسکالپتینگ چانه‌، مجموعه‌ی چربی‌های موضعی در یک دستگاه وکیوم مکیده می‌شوند و سپس حدود یک ساعت یا بیشتر در معرض دمای بسیار سرد قرار می‌گیرند. هنگامی که اپلیکاتور وکیوم برداشته می‌شود، محل مورد نظر به آرامی ماساژ داده می‌شود. نتیجه کرایولیپولیز طی یک دوره‌ی ۵-۶ ماهه مشخص می‌شوند. در این مدت سلول‌های چربی آسیب‌دیده به آرامی از بدن حذف می‌شوند.

۷. آب کردن غبغب به روش مزوتراپی غبغب

یکی از جدیدترین روش‌های کوچک کردن غبغب، مزوتراپی است. با کمک مزو غبغب، چربی‌های زیر چانه سوزانده می‌شود. از مزایای این روش می‌توان به زیباسازی و جوان‌سازی پوست اشاره کرد.

۸. لیزر درمانی افتادگی غبغب

از جمله غیرتهاجمی‌ترین روش‌های کوچک کردن غبغب می‌توان به لیزر درمانی غبغب اشاره کرد. با کمک این روش نه‌تنها می‌توان چربی‌های اضافه زیر گلو را آب کرد، بلکه پوست هم یکنواخت‌تر می‌شود. همچنین با این روش خط چانه را هم می‌توان اصلاح کرد. در نتیجه کانتورینگ صورت هم به نوعی انجام می‌شود. با کمک لیزر غبغب، می‌توان پوست اضافه زیر چانه را از بین برد.

۹. آب کردن غبغب به روش RF غبغب

این روزها آر اف غبغب (رادیو فرکوئنسی)، به یکی از روش‌های محبوب آب کردن چربی زیر چانه تبدیل شده است. RF غبغب، بدون درد و خونریزی است و باعث افزایش کلاژن‌سازی پوست می‌شود.

۱۰. کوچک کردن غبغب به روش هایفوتراپی غیغب

با کمک هایفوتراپی غبغب، چربی‌های زیر گلو گرم می‌شود و در نتیجه شروع به جمع‌شدن می‌کنند. به لطف این روش، کلاژن‌سازی پوست افزایش می‌یابد و پوست زیر چانه سفت‌تر می‌شود.

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم