بررسی عوارض تمرینات اشتباه در یوگا

تمرینات یوگا در واقع نوعی حرکات کششی به شمار نمی روند. به همین خاطر یکی از اشتباهات رایج در این ورزش، انجام حرکات کششی خارج از توان بدنی است. در مطلب امروز از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان عوارض تمرینات اشتباه در یوگا را مورد بررسی قرار می دهیم.

برای انجام تمرین های کششی باید به توان و قدرت بدنی خود دقت کنید و بر این اساس تمرینات را انجام دهید تا بدن شما آسیب نبیند. تمرینات یوگا با تنفس صحیح رابطه مستقیمی دارند. در صورتی که به همراه تمرین های مربوط به این ورزش تنفس درستی نداشته باشید. آثار مفید این تمرینات بر روح و حافظه شما نمایان نخواهند شد.

از جمله عوارض رایج در تمرینات یوگا، شکستگی برخی استخوان های موجود در بدن است که در اثر انجام تمرینات غیر صحیح و یا تمرینات نا متناسب با بدن ایجاد می شود. تمرینات یوگا برای افراد سن بالا باید با در نظر گرفتن آسیب پذیری های قسمت های مختلف بدن آن ها انجام شوند. هر یک از این تمرینات در صورتی که به اشتباه برای افراد انتخاب شوند. ممکن است به کمر و مهره های آن نیز آسیب های جدی وارد کنند.

بهترین زمان برای انجام یوگا | بهترین پیکر تراشی اصفهان

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

در انتخاب هر یک از تمرینات یوگا باید به سن و سال خود نیز توجه داشته باشید. بدون شک توانایی بدنی یک فرد جوان با فردی که در دوران میان سالی یا کهن سالی است. یکسان نمی باشد. به همین خاطر پیش از اقدام برای انجام تمرینات حرفه ای یوگا با پزشک خود مشورت کنید و نظر او را در رابطه با دنبال کردن این ورزش جویا شوید. پزشک با در نظر گرفتن شرایط بدنی شما حرکاتی خاص در این زمینه ورزشی به شما توصیه می کند که با انجام آن ها از خواص و فواید این ورزش بهره مند می شوید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مهمترین ویژگی های تکنولوژی اولتراسوند LDM

آیا نوشیدن قهوه ی زیاد برای بدنسازان مشکل ساز است؟

فواید ماساژ برای بهبود دیابت

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم