بررسی فواید حرکت بارفیکس

آویزان شدن از میله بارفیکس در مدت‌های مشخص، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش قدرت بدن است. باورتان نمی‌شود؟ ادامه این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان را بخوانید تا با دیگر فواید حرکت بارفیکس برای قد آشنا شوید.

تقویت بالاتنه

آویزان شدن از میله بارفیکس برای قد یک تمرین کششی عالی برای کمر، بازوها، شانه‌ها و عضلات شکم شما است که با گرفتن میله و مقابله با نیروی گرانشی ایجاد شده است.

فعال و تقویت کردن گروه های عضلانی

بله فقط با آویزان شدن از یک میله بارفیکس (حتی بدون اینکه برای بارفیکس زدن تلاش کنید) یک سری گروه‌های عضلانی خود را درگیر می‌کنید که به مرور به تقویت این عضلات می‌رسد. عضلاتی مثل:

  • قسمت بالایی پشت
  • شانه‌ها
  • میان تنه
  • ساعد
  • خم کننده‌های دست و مچ
  • فشار روی ستون فقرات را رفع می‌کند

مزایای ورزش بدنسازی برای سلامتی | بهترین پیکر تراشی اصفهان

اگر تمام روز پشت میز هستید یا مدام خوابیده‌اید، به احتمال زیاد، ممکن است که ستون فقرات شما فشرده یا سفت شده باشد. اینکه فقط میله بارفیکس را بگیرید و از آن آویزان شوید، مثل یک استراحت برای کمر شماست!

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

اصلاح وضعیت بدن

از آنجایی که هر دو دست شما میله بارفیکس را نگه می‌دارند، وزن بدن به طور مساوی بین دو دست تقسیم می‌شود. این کار به تنظیم مجدد تراز بدن، صاف کردن کمر و اصلاح هرگونه عدم تعادلی که ناخواسته در بدن ایجاد شده، کمک می‌کند.

کاهش درد شانه

آویزان شدن برای افرادی که دچار گیرافتادگی شانه و حتی آسیب روتاتور کاف هستند بسیار مفید است. دلیلش این است: آویزان شدن علاوه بر کشش شریان‌های بازویی، تاندون فوق خاری را نیز کشیده و تقویت می‌کند و این تاندون است که عمدتاً مسئول قدرت، تحرک و استقامت شانه است. همچنین باعث بهبود دامنه حرکتی شانه‌ها می‌شود.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

خصوصیات لاغری با دستگاه کول تک

بالارفتن سن و چاق شدن

ورزش و تقویت حافظه

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم