بررسی فواید ماساژ کف پا برای افراد مبتلا به دیابت

تا به اینجا توضیحاتی راجع به تاثیر ماساژ بر روی افراد دیابتی داده ایم. اما در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان  قصد داریم چند نمونه از فواید ماساژ کف پا برای افراد مبتلا به دیابت بیان کنیم.

۱) به وجود آمدن آرامش خاطر به کمک ماساژ:

این مساله یکی از مهم ترین مسائل مربوط به افراد دیابتی است که نباید تاثیر مثبت ماساژ پا برای افراد مبتلا به دیابت را کم اهمیت دانست. ماساژ درمانی می تواند استرس ها و تنش های روحی و جسمی را بهتر می کند. زیرا انجام ماساژ پا سبب آزاد شدن اندروفین ها در بدن می شود. که این مساله می تواند سیستم عصبی را آرام کرده و آرامشی فوق العاده برای فرد فراهم کنند. علاوه بر این زمانی که این ماده آزاد می شود استرس کاهش پیدا می کند. و هر کدام از این موارد به شکلی مستقیم بر روی بهبود دیابت تاثیر می گذارند‌.

۲) تاثیرگذاری بر روی درمان زخم ها :

مساله ی بهبودی و درمان زخم ها حتی کوچک ترین آن ها در افرادی که مبتلا به دیابت هستند بسیار متفاوت است. و زمان و مراقبت بسیار زیادی لازم دارد. انجام ماساژ درمانی سبب کشش و تحریک بافت ها شده و مانع از ضعیف شدن بافت ها می شود. بنابراین با انجام ماساژ، عضلات افراد مبتلا قوی تر شده و در برابر زخم ها مقاوم تر می شوند.

۳) بهبود گردش خون:

ماساژ درمانی این توانایی را دارد که گردش خون را بهبود داده و آن را افزایش دهد. افزایش گردش خون سبب می شود اکسیژن و مواد مغذی در بدن بهتر جذب شده و جذب انسولین هم در سلول ها بیشتر شود.

چند نکته ی مهم:

به این نکته ی بسیار مهم توجه کنید که ماساژ افراد دیابتی نباید توسط افراد تازه کار انجام شود. چرا که آن ها بسیار حساس هستند. علاوه بر این به این نکته دقت کنید پیش از آنکه شروع به ماساژ درمانی کنید با پزشک خود مشورت کرده و از او اجازه بگیرید. زیرا لازم است پزشک شما با توجه به وضعیت بیماری شما تصمیم های متفاوتی بگیرد و اجازه ی انجام ماساژ درمانی را داده یا ندهد.

به این نکته ی بسیار مهم نیز توجه کنید که بسیاری از افراد در هنگام ماساژ درمانی قند خونشان کم می شود و این می تواند به شدت خطر داشته باشد.

نشانه هایی که در افراد هنگامی که قند خونشان کم می شود به چشم می آید شامل موارد زیر می باشد:

  • این افراد بیش از اندازه عرق می کنند.
  • خشونت داشته و یا سردرد می گیرند.
  • احساس خواب آلودگی شدید کرده و بیدار نمی شوند.
  • جملات هماهنگ را نمی توانند به خوبی بیان کرده و دچار لکنت زبان می شوند.
  • ضربان قلبشان بسیار افزایش پیدا می کند.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

فواید ماساژ کف پا | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

بنابر این به این نکات بسیار دقت کنید که انجام ماساژ کف پا برای افرادی که دچار دیابت هستند حساس و خطری است و باید توسط افراد متخصص انجام شود. البته شما می توانید از صندلی های ماساژ یا ماساژ پا نیز استفاده کنید.

نکته ای که در پایان باید به شما یادآوری کنیم این است که ماساژ یک درمان کامل کننده است و جای روش شیمیایی و انسولین را نمی گیرد. و همچنین اگر بیش از اندازه ماساژ انجام دهید ممکن است آسیب و عوارض جدی نصیبتان شود. در هر صورت بهتر است قبل از انجام ماساژ درمانی با پزشک خود مشورت کنید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

چه عواملی مانع داشتن شکم شش تکه می شود؟

تکنیک های ماساژ برای کاهش استرس

اثرات کول تک تا چه مدت باقی می ماند؟

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم