بررسی فواید یوگا برای بدن

در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان قصد داریم به دو مورد از فواید یوگا برای بدن اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

خواب بهتر با یوگا

افراد در حالت ایده‌آل، باید هر شب بین 6 تا 9 ساعت بخوابند. کلاس های یوگا می‌تواند به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند و با تمرین مداوم می‌توانید راحت‌تر و عمیق‌تر بخوابید. خواب با کیفیت اغلب با کاهش وزن همراه است. یک مطالعه در سال 2018 نشان داد، افرادی که 5 بار در هفته خواب خود را محدود کرده بودند، نسبت به گروهی که از الگوی خواب طبیعی پیروی می‌کردند، چربی کمتری از دست دادند! هر دو گروه تعداد کالری مصرفی خود را محدود می‌کردند و این نشان می‌دهد که کم‌خوابی تاثیر نامطلوبی بر بدن از جمله کاهش چربی دارد.

یوگا نیدرا (Yoga nidra) فواید متعددی دارد، به ویژه برای افرادی که دچار بی‌خوابی هستند. این نوع یوگا به شما کمک می‌کند که عمیق‌تر بخوابید و آگاهی ذهن را افزایش دهید. همچنین می‌توانید در طول یوگا نیدرا اهدافی را تعیین کنید، که ممکن است به شما برای ایجاد اهداف کاهش وزن کمک کند.

کاهش وزن با یوگا

در حالی که یوگا به طور سنتی یک ورزش هوازی در نظر گرفته نمی‌شود، اما انواع خاصی از یوگا وجود دارد که نسبت به بقیه آنها فیزیکی‌تر هستند. سبک‌های فعال و شدید یوگا باعث می‌شود بیشترین کالری را بسوزانید و همین مسئله به جلوگیری از افزایش وزن کمک می‌کند. یوگا آشتانگا (Ashtanga)، یوگا وینیاسا (vinyasa) و یوگا قدرتی نمونه‌هایی از انواع فیزیکی یوگا هستند. این نوع یوگا به شما کمک می‌کند کالری بسوزانید. تمرین یوگا همچنین منجر به عضله‌سازی شده و متابولیسم را بهبود می‌بخشد. یوگا برای مردان نیز یک ورزش قدرتی به شمار می‌رود.

یوگا می‌تواند یک منبع قابل اعتماد برای کمک به تغییر رفتار، کاهش وزن و حفظ آن با سوزاندن کالری، افزایش تمرکز و کاهش استرس باشد. این عوامل کاهش وزن با یوگا را ممکن می‌سازند. البته برای گسترش این یافته‌ها به مطالعات عمیق‌تری نیاز است.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

فواید تمرینات یوگا | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

هر چند وقت یکبار باید یوگا انجام داد؟

برای کاهش وزن تا جایی که ممکن است یوگا را تمرین کنید. می توانید حداقل 3 تا 5 بار در هفته به مدت حداقل یک ساعت یک تمرینات یوگا را به طور فعال انجام دهید. در روزهای دیگر، تمرین خود را با یک کلاس آرام‌تر و ملایم‌تر متعادل کنید. کلاس های هاتا و یین گزینه‌های یوگا برای کاهش وزن به شمار می‌روند.

اگر مبتدی هستید، به آرامی و با یک تمرین 20 دقیقه‌ای شروع کنید. به این ترتیب، قدرت و انعطاف‌پذیری خود را بالا می‌برید و از صدمات جلوگیری کنید. هر هفته یک روز کامل استراحت کنید. تمرین یوگا خود را با فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا شنا ترکیب کنید تا فواید بیشتری برای قلب و عروق داشته باشد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

پارامترهای مورد بررسی توسط دستگاه اینبادی

چند نکته یوگا برای افراد مبتدی

فواید ماساژ پا

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم