امکان لاغری در زمان کم و بدون عوارض

رژیم لاغری سریع رایگان، طرفداران بسیار زیادی دارد. اما مسئله‌ای که مطرح است. این است که آیا رژیم‌ها واقعاً بدون عوارض هستند و یا یک لاغری بدون بازگشت خواهید داشت؟! این سوالی است که برای بسیاری از افراد وجود دارد. همچنین به دلیل ابراز نگرانی بسیاری از مشاوران تغذیه از انواع روش‌های لاغری سریع شکم و پهلو و عوارض آن‌ها، بسیاری از افراد تصور می‌کنند که نمی‌توان یک رژیم لاغری سریع بدون عوارض را تجربه کرد. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان لاغری در زمان کم و بدون عوارض را مورد بررسی قرار می دهیم.

سخت ترین نوع رژیم لاغری

شاید بتوان لاغر شدن و کاهش وزن را یکی از دشوارترین تصمیم‌ها در نظر گرفت. زیرا نیازمند یک اراده قوی برای جلوگیری از وسوسه‌ها و خارج شدن از شرایط رژیم است و همچنین به یک برنامه منسجم و پیوسته نیاز دارد. چنانچه از یک رژیم لاغری اصولی پیروی کنیم که نه‌تنها نیاز بدن ما از نظر مواد مغذی را تامین نماید. بلکه بتواند یک رژیم لاغری سریع شکم و پهلو باشد. نمی‌تواند در مدت زمان محدودی میزان زیادی از وزن ما را کاهش دهد. زیرا لاغری در زمان کم، یعنی یک آسیب شدید به سلامتی و ایجاد شرایطی همچون سوءتغذیه در بدن ما.

این تصور ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد که افراد چاق به دلیل داشتن چربی ذخیره‌ای زیاد می‌توانند با مصرف کم مواد غذایی نیز نیاز روزانه بدن خود را تامین نمایند. اما این تفکر کاملاً غلط است. زیرا ما برای حفظ سلامتی خود و کارکرد صحیح اندام‌های مختلف بدن، نیاز داریم که میزان مشخصی از مواد مغذی را در طول روز به بدن خود برسانیم که انرژی کافی ناشی از شکستن قندها و چربی‌ها تنها بخش کوچکی از آن است.

همچنین درصورت اجرای یک رژیم سخت، همچون رژیم لاغری سریع در ۳ روز و یا انجام انواع رژیم وحشتناک لاغری سریع، بدن در حالت قحطی قرار می‌گیرد و به همین سبب تلاش می‌کند تا چربی‌های ذخیره‌ای را به اصطلاح برای روز مبادا نگه دارد و به همین دلیل ممکن است از ذخایر در دسترس‌تری همچون پروتئین ماهیچه‌ها استفاده شود که این کاملاً برای بدن مضر است. بنابراین یک روش برای لاغری در زمان کم و بدون عوارض به این شیوه ممکن نیست.

ویژگی رژیم لاغری بدون عوارض

به‌صورت عادی هر فرد سالمی در طول یک سال می‌تواند تنها حدود ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم وزن کم کند که این مقدار بین افراد مختلف متفاوت است. بنابراین چنانچه از یک رژیم لاغری ۲۰ کیلویی پیروی می‌کنید که اصولی است. در بهترین حالت برای یک دوره یک ساله چیده شده است. با این وجود در برخی از افراد نیز دیده شده است که به دلیل زیاد بودن میزان اضافه وزن آن‌ها طی یک رژیم لاغری اصولی، وزن بسیاری زیادی کم کرده‌اند و پس از آن سرعت کاهش وزن آن‌ها کاهش پیدا کرده است.

مزایای حذف قند از رژیم لاغری | بهترین کولتک اصفهان

شاید بسیاری از افراد با پیروی از انواع رژیم لاغری سریع رایگان که در فضای اینترنت و سایت‌های مختلف وجود دارند. بدون آسیب شدید و در مدت زمانی همچون یک هفته تا یک ماه، کاهش وزن شدیدی را تجربه کرده باشند. اما واقعیتی که در ارتباط با ساز و کار و عملکرد بدن اهمیت دارد این است که پس از دوره‌های کاهش وزن ممکن است این کاهش سرعت کمتری پیدا کرده و حتی متوقف شود. به همین دلیل این افراد با ادامه دادن رژیم‌های غیر اصولی نیز متوجه کاهش سرعت کم شدن وزن خود می‌شوند و یا ممکن است سلامتی خود را به خطر بیاندازند. بنابراین اصولی‌ترین رژیم‌ها، به شما اجازه می‌دهند با سرعتی معقول و مطابق با سیستم بدن خود وزن را کاهش دهید تا یک راهی برای لاغری در زمان کم و بدون عوارض باشد.

لاغری بدون بازگشت

بسیاری از روش‌های لاغری سریع به شما وعده یک لاغری بدون بازگشت می‌دهند و یا ممکن است به دلیل تبلیغاتی که در ارتباط با لاغری بدون بازگشت می‌شنوید. به عمل‌های لاغری روی بیاورید که تصور می‌شود راهی برای لاغری در زمان کم و بدون عوارض هستند. اما حتی انجام عمل‌های جراحی برای لاغری سریع شکم بدون عوارض نیست. هر عمل جراحی هر چند کوچک و ساده، عوارض مخصوص به خود را دارد. همچنین کاهش وزن ناگهانی ناشی از آن‌ها نیز ممکن است نه‌تنها به سلامت شما آسیب بزند، بلکه زیبایی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

زیرا در بسیاری از افراد که دچار کمبود مواد مغذی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن خود می‌شوند. انجام عمل جراحی برای لاغری سریع شکم و پهلو می‌تواند سبب افتادگی پوست، لاغری شدید صورت، ریزش مو و… شود. به همین دلیل باید پیش از انجام هر گونه عمل جراحی از عوارض آن آگاه باشید و آن را به‌عنوان راهی برای لاغری در زمان کم و بدون عوارض نشناسید.

نکته جالب دیگر در ارتباط با انجام عمل جراحی این است که چنانچه پس از بسیاری از این جراحی‌ها از یک رژیم غذایی سالم و اصولی پیروی نکنید. نمی‌توانید لاغری بدون بازگشت و تضمینی داشته باشید. با برگشتن به سبک زندگی گذشته، اغلب افراد شاهد اضافه وزن خود خواهند بود. بنابراین چنانچه به دنبال یک روش لاغری سریع شکم بدون عوارض و بدون بازگشت هستید. بهتر است سبک زندگی خود را تغییر دهید و اراده و صبر خود را در این مسیر افزایش دهید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مزایای لاغری با دستگاه کول تک

آشنایی با متابولیسم بدن

بدن ایده آل با رژیم غذایی آنابولیک

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم