آیا لاغری شکم و پهلو با رژیم غذایی شدنی است؟

جواب مشخص است چون هیچ غذایی در بدن به صورت هوشمند روی یک موضع خاص تاثیر نمی‌گذارد به این ترتیب، از لحاظ علمی هیچ رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو وجود ندارد که دقیقا روی شکم و پهلو تاثیر بگذارد. بنابراین، انواع رژیم‌ها و ورزش‌ها برای کنترل و آب کردن چربی‌ها در دراز مدت کارآمد خواهند بود. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان به معرفی لاغری شکم و پهلو با رژیم غذایی می پردازیم.

برای کاهش چربی شکم، باید کالری دریافتی خود را محدود کنید یا فقط مقدار کالری را که می توانید در روز بسوزانید مصرف کنید. برای این کار، باید میزان کالری دریافتی را کنترل کرده و ورزش منظم داشته باشید تا کالری بیشتری را بسوزانید. از آنجایی که هر نوع رژیم غذایی گرفته شود کل اندام را تحت تاثیر قرار می‌دهد، باید هوشمندانه عمل کرد. لازم نیست عادات روزانه خود را کاملاً تغییر دهید، برای ورزش و سبک رژیم غذایی جدید و سالم جایگاهی در نظر بگیرید.

علت چاقی در نواحی شکم و پهلو

در اطراف شکم و پهلو نسبت به سایر اندام‌ها، تجمع چربی بیشتری وجود دارد و بدن تمایل به ذخیره چربی در این اطراف دارد. علاوه عادات غذایی ناسالم، سبک زندگی و بی تحرکی دلایلی دیگری مانند ژنتیک، هورمون‌ها و جنسیت باعث می‌شود که چربی در اطراف پهلو و شکم چاقی تجمع کرده و باعث موضعی ایجاد شود.

رژیم لاغری شکم و پهلو

هیچ رژیم لاغری نمی‌تواند تنها روی یک بخش بدن تاثیرگذار باشد. به همین دلیل رژیم هایی که در این بخش ذکر می‌شوند نه فقط به عنوان رژیم لاغری شکم و پهلو بلکه به عنوان رژیم لاغری برای کاهش وزن در تمام بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استفاده از غذاهای دارای فیبر

غذاهای دارای فیبر اغلب به طور طبیعی کالری پایینی دارند. این نوع غذاها کمک می‌کند تا مدتی پس از مصرف غذا احساس سیری داشته باشید. فیبر در غذاهایی مانند لوبیا، آجیل، جو، سبزیجات و میوه ها یافت می‌شود.

مصرف سبزیجات

سبزیجات می‌تواند میزان انرژی دریافتی بدن را کاهش دهد که درنهایت منجر به افزایش سوخت‌ وساز بدن و از بین رفتن چربی‌های اضافی در ناحیه شکم و پهلوها می‌شود. از موثرترین سبزیجات در رژیم لاغری شکم و پهلو می‌توان به کلم بروکلی، کلم بنفش، اسفناج، کاهو و برگ چغندر اشاره کرد. توصیه می شود میوه های دارای فیبر بالا مانند تمشک، انواع توت، سیب، مرکبات، گلابی و موز که سرشار از پتاسیم و منیزیم است مصرف شود.

مصرف مایعات

از دیگر روش‌های مؤثر در لاغری سریع شکم و پهلو مصرف مایعات فراوان مثل آبمیوه‌های طبیعی و آب به مقدار زیاد است که موجب افزایش سوخت‌ وساز بدن می‌شود. همچنین مصرف قهوه، چای و چای سبز می‌تواند به افزایش سوخت‌ وساز بدن کمک کند و منجر به لاغر شدن شکم و پهلوها شود. نکته‌ی قابل توجه در مصرف بیش از اندازه قهوه و چای این است که می‌تواند موجب افزایش استرس، بالارفتن فشارخون، بیماری‌های قلبی و کم‌خونی شود.

تنظیم متابولیسم و فعالیت غدد | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

افزایش مقدار مصرف پروتئین

افزودن پروتئین با کیفیت بالا به وعده‌های غذایی می‌تواند به کاهش چربی و حفظ وزن سالم کمک کند. همچنین مصرف پروتئین‌ها به شما کمک می کند تا سیر بمانید و حتی ممکن است میل به میان وعده را کاهش دهد.

مصرف چربی های سالم

مصرف کردن چربی های سالم از قبیل: آووکادو، روغن زیتون، آجیل، دانه‌ها و ماهی‌های چرب می‌تواند به لاغری دور کمر شما کمک کند. همچنین، مصرف چربی های سالم به شما کمک می کنند احساس سیری کنید و باعث می‌‌شوند کالری کمتری در طول روز مصرف کنید.

مصرف کربوهیدرات‌های پیچیده

تعویض کربوهیدرات‌های تصفیه شده مانند نان سفید، ماکارانی و برنج سفید با کربوهیدرات های پیچیده مغذی مانند سیب زمینی شیرین، لوبیا، جو و برنج قهوه‌ای به شما کمک کند تا چربی شکم را از بین ببرید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

برای لاغری شکم و پهلو چه غذاهایی نباید مصرف شوند؟

به طور کلی نمی‌توان گفت مصرف و یا عدم مصرف مواد غذایی خاصی دقیقا باعث لاغری موضعی قسمتی از بدن می‌شوند، با این وجود غذاهایی وجود دارد که افراد در طول روز استفاده می‌کنند و جزئی از برنامه غذایی روزانه‌ی آن‌ها است و در واقع این نوع از موادغذایی از لاغری های اطراف شکم و پهلو جلوگیری می‌کنند.

دراین نوع برنامه غذایی باید تا حد ممکن از مصرف این غذاها اجتناب شود و تا حد امکان از وعده‌های غذایی حذف شود که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شکر
  • کربوهیدرات‌ها
  • نمک بیش از حد
  • نوشیدنی‌های گازدار
  • غذاهای سرخ شده

با کمک ورزش و رژیم غذایی مناسب چربی سوزی کنیدبا کم شدن درصد چربی بدن به کمک رژیم کاهش وزن، چربی از همه قسمت‌ها به یک میزان کم می‌شود.

کلینیک ورزشی، پزشکی راشا در دکتر آفبهترین کولتک اصفهان در کلینیک 24

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم