جراحی لیپولیز برای به کدام دسته از افراد توصیه می شود؟

در این نوشته از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که چه افرادی کاندید استفاده از لیزر لیپولیز هستند؟  بهترین کاندید برای انجام لیپولیز یک خانم و یا آفا با سن 25 تا 50 سال است که از نظر جسمانی سالم و حداکثر اضافه وزن او نسبت به وزن ایده آل 10 تا 15 کیلوگرم باشد و در برخی نواحی دچار سلولیت شده و اصطلاحا بافت چربی او در آفساید قرار گرفته است. این چربی با رژیم غذایی یا ورزش از بین نمی‌رود. و به کمک یکی از روشهای لیپولیز به راحتی می‌توان این بافت را برداشت و اصلاح کرد.

بطور کل پزشک متخصص با بررسی معیارهای زیر تشخیص می دهد که شما برای انجام لیزر لیپولیز مناسب هستید یا نه.

  • حجم چربی : میزان حجم چربی در افراد متفاوت می باشد، اما افرادی که چربی زیر پوست شان ضخامت حدود 1 تا 6 سانتیمتر دارند، برای لیپولیز مناسب هستند.
  • وضعیت پوست بیمار: افرادی که برای لیپولیز مراجعه می کنند بهتر است افتادگی پوست کم یا متوسطی داشته باشند.
  • وضعیت قوام جداره شکم: افرادی که جداره شکم آن ها شل است ليپوليز به تنهایی برای آن ها مناسب نمی باشد.

افراد بالای 50 سال

در سنین بالا، تمایل به ورزش کم است. اگر این افراد ناراحتی قلبی- عروقی و دیابت نداشته باشند و تحت درمان با رقیق کننده خون مثل وارفارین و آسپرین نباشند، بعد از مشاوره با پزشک متخصص قلب و عروق می‌توانند لیزر لیپولیز را انجام دهند.

درمان سلولیت و از بین بردن چربی با لیزر لیپولیز | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

خانم‌هایی که زایمان کرده اند

بسیاری از تغییرهایی که در دوران بارداری اتفاق می‌افتد، بعد از یک سال به حالت قبل برمی‌گردد و فرد به کمک ورزش و رژیم می‌تواند از چاقی و افتادگی عضلات پیشگیری کند. اگر بعد از گذشت این مدت قسمتی از چربی‌ها همچنان پابرجا باشند و با رژیم و ورزش ازبین نروند. می‌توان برای اصلاح شکل بدن، لیزر لیپولیز را امتحان کرد. درمورد افرادی که چاقی کلی دارند این روش اصلا مناسب نیست.
در واقع وظیفه لیزر لیپولیز رفع سلولیت و کاهش سایز و پیکرتراشی است نه کاهش وزن. افراد دچار چاقی بهتر است در درجه اول رژیم بگیرند و با ورزش وزن خود را پایین بیاورند و در نهایت برای قسمت‌هایی که با رژیم هم بهبود پیدا نکرده است، لیزر لیپولیز انجام دهند تا هیکل آنها متناسب‌ تر شود.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

لیزر لیپولیز برای چه افرادی خطرناک است؟

  • زنان باردار یا مادران شیرده
  • افرادی که دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب (Pacemaker) دارند.
  • افرادی که دچار مشکلات کبدی یا نارسایی کبدی هستند.
  • این روش برای درمان چاقی کاربرد ندارد، بنابراین افرادی که شاخص جرمی بدن (BMI) آن ها بالاتر از 30 است، کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز نیستند.
  • همچنین افرادی که مبتلا به بیماری سرطان، دیابت نوع یک، مشکلات قلبی، مشکلات کلیوی، وجود انواع پلاک یا پیچ های فلزی در ناحیه تحت درمان برای انجام لیپولیز مناسب نیستند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

لاغری با روش ال پی جی اندرمولوژی

درمان به روش کویتیشن اولتراسونیک

دستگاه بادی آنالیزور

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم