بررسی مزایای ورزش پیلاتس

در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان مزایای ورزش پیلاتس را مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

کاهش درد کمر

پیلاتس عضلات عمیق‌تر شکم و کف لگن را هدف قرار می‌دهد تا هم منقبض و هم رها شوند – نشانه واقعی قدرت. این ماهیچه‌ها مانند یک بریس برای بلند کردن و حمایت از اندام‌ها و محافظت و تثبیت کمر کار می‌کنند.

 استحکام هسته را افزایش می دهد

پیلاتس به دلیل تاکید بر هسته مرکزی بدن معروف است که تمام حرکات از آن سرچشمه می گیرد. هسته تمام عضلات اطراف تنه است که در صورت تقویت و انعطاف پذیری، بدن را پشتیبانی و تثبیت می کند.پیلاتس قدرت و عملکرد هسته را بهبود می بخشد. قدرت مرکزی یک عامل کلیدی در کاهش درد کمر و لگن، کاهش اختلال عملکرد کف لگن است، و ناحیه‌ای است که حرکت انفجاری از آن نشأت می‌گیرد

بهبود وضعیت بدن

وقتی پدر و مادرتان به شما گفتند دست از خمیدن بردارید و صاف بنشینید فکر درستی داشتند.وضعیت بهتر، تفاوت بین عضلات ضعیف و نامتعادل، سردرد، درد شانه یا کمر و نشستن یا ایستادن راحت است. پیلاتس روی تراز کامل بدن، دامنه حرکتی ایده آل در مفاصل و تعادل تمام عضلات مخالف تمرکز دارد. این وضعیت وضعیت بدن را با آگاهی دادن به تراز شما و تقویت عضلات نادیده گرفته شده وضعیتی بهبود می بخشد.

جلوگیری از صدمات

پیلاتس ماهیچه های بدن را متعادل می کند به طوری که نه شل و ضعیف هستند و نه سفت و سفت. ماهیچه های خیلی شل و ضعیف یا خیلی سفت و سفت می توانند بدن را مستعد آسیب دیدگی کنند.پیلاتس بر توسعه قدرت پویا تمرکز دارد. به این معنی که شما بهتر می توانید مفاصل خود را در حین حرکت حمایت و تثبیت کنید. تحقیقات نشان داده است که پیلاتس روشی موثر برای کاهش خطر آسیب در ورزش است.

افزایش انرژی

با تمرکز بر تنفس، پیلاتس ظرفیت قلبی تنفسی را بهبود می بخشد. این باعث تحریک هورمون های احساس خوب، جریان اکسیژن و گردش خون می شود.پیلاتس همه اینها را به دست می آورد و به دلیل ماهیت کم تاثیرش، به ندرت احساس خستگی در شما ایجاد می کند. در عوض، به شما انرژی می دهد.

افزایش اگاهی بدن

پیلاتس یک تمرین ذهن و بدن است که حس عمقی یا آگاهی بدن را تقویت می کند. توجه به درون و توانایی تمرکز بر احساسات بدن، آگاهی شما را از راحتی یا درد، احساسات و محیط اطرافتان افزایش می دهد.با تقویت حس عمقی، بدن بهتر می تواند به محرک پاسخ دهد، که می تواند از صدمات و سقوط جلوگیری کند. آگاهی بهتر از بدن حتی ممکن است به شما در جلوگیری از پرخوری کمک کند. زیرا با سیگنال های گرسنگی بدن خود هماهنگ تر خواهید بود.

کاهش استرس

با تداوم بهره مندی از آگاهی بدن، تمرکز درونی و استفاده از تنفس پیلاتس می تواند سیستم عصبی را کاهش دهد. این به نوبه خود می تواند شما را از حالت جنگ یا گریز خارج کند، کورتیزول را کاهش دهد و استرس را در طول زمان کاهش دهد.

کاهش درد قاعدگی

دیسمنوره وضعیت دوره های قاعدگی دردناک است، و اگر فردی هستید که آن را تجربه کرده اید. می دانید که چقدر می تواند ناتوان کننده باشد. تحقیقات نشان داده است که پیلاتس می تواند به کاهش درد قاعدگی کمک کند.

ورزش های مختلف پیلاتس | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

بهبود انعطاف پذیری و تحرک

ابتدا، اجازه دهید تفاوت بین انعطاف پذیری و تحرک را تعریف کنیم.انعطاف پذیری مقدار کشش غیرفعال در یک عضله است. تحرک دامنه حرکت در یک مفصل است. تحرک خوب به انعطاف پذیری و همچنین قدرت نیاز دارد.تحرک چیزی است که باید برای آن تلاش کنید. در حالی که انعطاف پذیری به خودی خود کاربردی نیست. برای بهینه سازی تحرک به تعادل قدرت و انعطاف نیاز دارید.تمرین پیلاتس با انتقال نرم بین حرکات دقیق و آهسته و کنترل شده به حرکت ادامه می دهد. بیشتر تمرینات پیلاتس به جای کشش بعد از یک تمرین تقویتی، ترکیبی از این دو است که قدرت، انعطاف پذیری و تحرک را بهبود می بخشد.

بهبود تعادل

تعادل در هر سنی مهم است و برای فعالیت های روزمره شامل هماهنگی، مانند راه رفتن، یا هر یک از حرکات غیرخطی زندگی، مانند بالا بردن و پیچیدن، ضروری است.پیلاتس تعادل و راه رفتن را نه تنها از طریق تقویت هسته، بلکه به دلیل تمرکز آن بر روی هم ترازی و تمرینات کل بدن بهبود می بخشد.

تقویت ایمنی

تحقیقات نشان می دهد که پیلاتس به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن، به ویژه در افراد مسن کمک می کند.این یافته‌ها نشان می‌دهد که تمام سنین می‌توانند از طریق پیلاتس تقویت ایمنی را تجربه کنند. عمدتاً به دلیل بهبود گردش خون.همراه با بهبود گردش خون، عملکرد سیستم ایمنی بهبود یافته است. یک سیستم ایمنی خوب تابعی از جریان مناسب خون و لنف است که هر دو توسط پیلاتس تقویت می شوند.

بهبود عملکرد شناختی

مطالعات نشان داده است که عملکرد شناختی بعد از تمرین پیلاتس بهبود یافته است.چندین نشانه مانند رشد نورون جدید، جریان خون به مغز، افزایش انتقال‌دهنده‌های عصبی، و طول عمر نورون‌های مسئول یادگیری، حافظه و تفکر اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

بهبود انگیزه

همراه با بهبود شناخت، یک مطالعه نشان داد که پیلاتس برای بهبود انگیزه در جمعیت دانش آموز موثر است. نوع انگیزه‌ای را که باعث می‌شود کسانی که پیلاتس را تمرین می‌کنند، مورد بررسی قرار داد و دریافت که تمرین‌کنندگان پیلاتس بیشتر توسط انگیزه‌های درونی به جای اعتبارسنجی خارجی هدایت می‌شوند.

بهبود زندگی جنسی

پیلاتس به بیش از یک دلیل می تواند غوغایی در گونی را لذت بخش تر کند. اول، استقامت، قدرت، تحرک و انعطاف‌پذیری ایجاد می‌کند که می‌تواند ماجراجویی‌های اتاق خواب شما را با اجازه دادن به شما برای قرار گرفتن در موقعیت‌های طولانی‌تر و حفظ آن‌ها افزایش دهد. اما همچنین، پیلاتس یک ابزار موثر برای بهبود قدرت و عملکرد کف لگن است و یک کف لگن قوی با افزایش لذت جنسی ارتباط دارد.

افزایش عملکرد ورزشی

چه یک ورزشکار حرفه ای یا یک جنگجوی آخر هفته باشید. پیلاتس می تواند ورزش یا فعالیت شما را ارتقا دهد.پیلاتس با تقویت ماهیچه ها، به حرکت درآوردن چیزهای سفت و بلند کردن نواحی سفت، بدن را متعادل می کند. این به نوبه خود شما را قادر می سازد سریعتر واکنش نشان دهید و از آسیب جلوگیری کنید.سرعت بهبود یافته، افزایش توده عضلانی و قدرت تنه، هسته با ثبات تر، پرش عمودی بهبود یافته و انعطاف پذیری بهتر هنگام لگد زدن است.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

تقویت استخوان

شیوه زندگی فعلی که بیشتر نشستن و حرکت کمتری دارد. برای سلامتی و تراکم استخوان ما مضر است. تراکم استخوان قوی از پوکی استخوان و آرتروز جلوگیری می کند و می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد. پیلاتس در افزایش کیفیت زندگی، تسکین درد و افزایش تراکم استخوان موثر است.

تقویت خلق و خوی

ورزش از هر نوع آن اکسیر جادویی اندورفین را ارائه می دهد. اما مطالعاتی که به طور خاص فواید افزایش خلق و خوی پیلاتس را مورد بررسی قرار دادند. نشان دادند که آزمودنی‌ها کاهش اضطراب، خستگی و علائم افسردگی و رها شدن از الگوهای فکری منفی را تجربه کردند.

خواب را بهبود می بخشد

پیلاتس می تواند منجر به خواب بهتر، به ویژه در افراد زیر 40 سال شود. یک مطالعه نشان داد که زنان پس از زایمان با اضافه کردن پیلاتس به برنامه هفتگی خود از خواب بهتری بهره مند می شوند.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

پاسخ به پرسش هایی درباره لاغری با کول تک

رژیم غذایی مناسب برای کبد چرب

مراحل درمان با طب سوزنی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم