مزوتراپی مو

مزوتراپی موی سر علاوه‌ بر اینکه برای برطرف‌کردن چربی‌های اضافه و چروک‌های پوستی استفاده می‌شود، گاهی اوقات برای درمان ریزش مو به‌ خصوص ریزش موی سکه‌ای (آلوپسیا) هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما تعدادی از دکترهای پوست و مو از مزوتراپی برای درمان انواع دیگر ریزش مو هم استفاده می‌کنند. حتما از خود می‌پرسید که امپول مزوتراپی مو چیست! برای ماده‌ای که در جریان مزوتراپی به درون پوست تزریق می‌شود، فرمول ثابت و مشخصی وجود ندارد.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | تکنیک مزوتراپی

در مزوتراپی برای موی سر از عصاره طبیعی گیاهان، ویتامین‌ها و داروهایی مثل فیناستراید و ماینوکسیدیل برای تزریق به پوست سر استفاده می‌شود. افرادی که مزوتراپی را برای درمان ریزش موی سر استفاده می‌کنند ادعا می‌کنند که :

  1. عدم تعادل هورمونی را برای فولیکول‌های موی سر اصلاح می‌کند.
  2. مواد مغذی مورد نیاز را در اختیار مو قرار می‌دهد.
  3. گردش خون را بهبود می‌دهد.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :

فواید، عوارض و روش های جایگزین مزوتراپی مو

در موارد زیادی دیده می‌شود که متخصص پوست و مو در کنار روش‌هایی مثل پی‌آرپی (PRP) از مزوتراپی هم برای درمان ریزش مو کمک می‌گیرد (پی آر پی مو بهتر است یا مزوتراپی). علت ریزش مو در زنان و ریزش مو در مردان و درمان آن مسائلی هستند که باید با آنها آشنا باشید. ریزش ریش هم می‌تواند با مزوتراپی درمان شود. بنابراین فواید مزوتراپی مو بسیار هستند.

با‌ این‌ حال هنوز مدرک مشخصی وجود ندارد که ثابت کند تمام مواد مورد استفاده در مزوتراپی منجر به رویش مجدد موی سر می‌شوند. تنها موادی که عملکردشان در رویش مجدد موی سر تایید شده‌است، داروهای ضد ریزش مو، ماینوکسیدیل و فیناستراید هستند. فیلر مو هم می‌تواند موها را تقویت کند. از مزوتراپی بعد از کاشت مو و قبل از آن هم استفاده می‌شود .

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان |  بهترین کلینیک زیبایی اصفهان |  فواید، عوارض و روش های جایگزین مزوتراپی مو

سن مناسب مزوتراپی مو کی است؟ ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

سن مناسب مزوتراپی موی مشخصی وجود ندارد اما باید از ۲۰ بالاتر باشید. بهتر است تا زمانی که پوستتان شادابی و طراوت طبیعی خود را حفظ کرده‌است، به سمت مزوتراپی نروید. اما در صورتی‌که حس می‌کنید پوستتان در حال پیر شدن است یا در پوست خود احساس افتادگی دارید، احتمالا نیاز دارید مزوتراپی را کم‌کم شروع کنید. ماندگاری مزوتراپی مو به عوامل مختلفی بستگی دارد.

با کاهش تولید کلاژن و الاستین در پوست، سن مزوتراپی برای شما شروع می‌شود. کلاژن ماده‌ای است باعث سفت‌شدن پوست می‌شود و از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند. تولید این ماده با حرکت به سمت میانسالی کم می‌شود و در نتیجه‌ی این اتفاق، چین و چروک‌ها خودشان را نشان می‌دهند.

الاستین هم ماده‌ای است که باعث می‌شود پوست شما حالتی کشسان داشته‌باشد. ترکیب متعادل این ۲ ماده باعث می‌شود تا شما از پوستتان رضایت داشته‌باشید. اما زمانی‌که بالانس الاستین و کلاژن در پوست شما به هم بخورد و بازسازی طبیعی در پوست شما انجام نشود، یعنی پوست شما در حال پیر شدن است. در این زمان می‌توانید با تزریق مزوتراپی به کمک پوست خود بیایید و دوباره جوانی پوستتان را به دست بیاورید.

مزوتراپی مو برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر افراد بخواهند به تنهایی از مزوتراپی استفاده کنند، نمی‌توانند نتایجی که می‌خواهند را بگیرند. بنابراین این روش برای کسانی که از مزوتراپی به تنهایی استفاده می‌کنند مناسب نیست. بهتر است که مزوتراپی با روش‌های درمانی دیگر همراه شود. از طرفی بهتر است که این روش برای کسانی مورد استفاده قرار بگیرد که مشکلات جدی ندارند. مثلا کسی که می‌خواهد از مزوتراپی لاغری استفاده کند، نمی‌تواند به تنهایی و با استفاده از مزوتراپی لاغر شود.

همچنین کسی که می‌خواهد با استفاده از روش مزوتراپی ریزش موی خود را به طور کامل برطرف کند، نمی‌تواند نتیجه بگیرد. مخصوصا اگر که در حال کچل شدن باشد. برای استفاده از این روش در آلوپسی یا درمان ریزش مو بعد از کرونا هم باید نظر دکتر را پرسید.

هیچ کدام از دکترهای پوست و مو نمی‌توانند به صورت قاطعانه بگویند که مزوتراپی می‌تواند مشکلات پوستی را به صورت ۱۰۰٪ درمان کند. به همین دلیل متخصصان پوست و مو از مزوتراپی در کنار سایر روش‌های جوان‌سازی پوست مثل بوتاکس، پرتودرمانی، لیزر و موارد دیگر استفاده می‌کنند. بهتر است که روش های مراقبت از مو را بشناسید و از آنها به طور ترکیبی استفاده کنید.

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم