بررسی مزیت های ماساژ درمانی

در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان مزیت های ماساژ درمانی را مورد بررسی قرار می دهیم. از فواید ماساژ درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تسکین سردرد

در بیشتر موارد سردردهای میگرنی ناشی از استرس و کم‌خوابی است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که ماساژ به بهبود کیفیت خواب و در نتیجه تسکین سردردهای ناشی از عادات بد خواب کمک می‌کند. سردردهای میگرنی ممکن است از تنش روی گردن، شانه‌ها و سر نیز ایجاد شود. یک ماساژدرمانگر می‌تواند بر روی این نواحی تمرکز کند تا تنش ایجاد شده در طول زمان را کاهش دهد.

تسکین درد مزمن

درد مزمن به دردی گفته می‌شود که بیش از دوازده هفته ادامه داشته باشد. این نوع درد حتی پس از مصرف داروهای مسکن از بین نمی‌رود. درد مزمن یک مشکل شدید است که از هر ده بزرگسال هشت نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. افراد مبتلا به درد مزمن می‌توانند از انواع مختلف ماساژ مانند سنگ داغ و ماساژ بافت عمیق بهره‌مند شوند.

ماساژ درمانی به افزایش سطح سروتین در بدن کمک می‌کند. اکثر افرادی که ماساژ دریافت می‌کنند. درد کمتری را در ارتباط با سفتی عضلانی، شرایط سلامت مزمن، و صدمات گزارش می‌کنند. یک ماساژ درمانگر از تکنیک‌های مختلفی برای شل کردن ماهیچه‌ها و رهاسازی مفاصل منقبض و سفت استفاده می‌کند.

کاهش و تسکین افسردگی و اضطراب

در دنیای گذشته امروزی، ما در هر بخش از زندگی روزمره خود با اضطراب و استرس مرتبط با کار زیادی زندگی می‌کنیم. صرف زمان از برنامه شلوغ و بازدید از آبگرم موردعلاقه خود می‌تواند به مقابله با استرس‌های روزمره کمک کند. برخی از انواع ماساژ، مانند ماساژ درمانی رفلکسولوژی، برای تقویت آرامش بدن طراحی شده‌اند. همچنین ماساژ سطح سروتین را در بدن افزایش می‌دهد. سروتین یک تثبیت‌کننده خلق‌وخوی طبیعی است و همچنین به کاهش افسردگی و کنترل اضطراب کمک می‌کند.

روش های مختلف ماساژ درمانی | بهترین کولتک اصفهان

کمردرد را تسکین می‌دهد

کمردرد یکی از دلایل اصلی بسیاری از افراد به دنبال ماساژ درمانی است. حدود نیمی از بزرگسالان هرسال به علائم کمردرد اعتراف می‌کنند. بسیاری از افرادی که کمردرد را تجربه می‌کنند تا زمانی که وضعیتشان بدتر نشود، آن را جدی نمی‌گیرند. که یک جلسه ماساژ درمانی می‌تواند به تسکین کمردرد کمک کند. یک ماساژدرمانگر همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا علت کمردرد خود را تعیین کنید و به شما توصیه کند که چگونه می‌توانید از آنها اجتناب کنید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

به بهبود گردش خون کمک می‌کند

ماساژ درمانی فواید طولانی‌مدت زیادی دارد که نمی‌توان آنها را دست‌کم گرفت. یکی از این فواید طولانی‌مدت، بهبود جریان خون و لنف است. بهبود جریان خون و لنف در بدن بخشی از اثر گلوله برفی یک ماساژ معمولی است. یک ماساژ بافت عمیق خوب به جریان خون به عضلات و اندام‌های آسیب‌دیده کمک می‌کند که باعث بهبود سریع‌تر می‌شود. علاوه بر این، اعمال فشار بر روی قسمت‌های مختلف بدن جریان لنفاوی را تشویق می‌کند و همچنین به ازبین‌بردن اسیدلاکتیک در این نواحی کمک می‌کند.

بهبود وضعیت بدن

وضعیت نامناسب، علت اصلی درد کمر، گردن و عضلات در نظر گرفته می‌شود. ایستادن یا نشستن طولانی‌مدت می‌تواند باعث ایجاد تنش در گردن و پشت شود. استرس در پشت و گردن می‌تواند منجر به وضعیت نامناسب شود. دریافت ماساژ درمانی می‌تواند به بدن شما کمک کند تا وضعیت و حرکات بدن سالم را به دست آورد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

طب سوزنی یک درمان معجزه گر

تمرینات گرم کردن پایین تنه در آب

نکات تغذیه ای برای دیابت در بارداری

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم