معرفی مشاوره غذایی ورزشکاران

به عنوان یک ورزشکار ، سلامت جسمی شما برای زندگی پویا مهم است. شما به قدرت ، مهارت و استقامت وابسته هستید ، خواه توپ را بخوانید یا آن فشار نهایی را در خط پایان انجام دهید. بهترین انتخاب شما به زمان ، تمرین و صبر نیاز دارد ، اما این همه چیز نیست. مانند یک ماشین ، بدن شما بدون سوخت مناسب ، بهترین اجرا و عملکرد را نخواهد داشت. شما باید از کالری ، ویتامین ها و سایر مواد مغذی تأمین کننده انرژی به میزان کافی دریافت کنید. قصد داریم تا در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان به بررسی مشاوره غذایی ورزشکاران بپردازیم.

متخصص تغذیه ورزشی

متخصص تغذیه ورزشی میتواند افرادی را که میخواهند با یک برنامه تغذیه ورزشی مناسب تناسب اندام خود را حفظ کنند کمک بسیاری را کند. یکی از ارگان های تناسب اندام، داشتن فعالیت فیزیکی و ورزش منظم میباشد، یکی دیگر از عوامل اصلی افزایش متابولیسم بدنی، داشتن ورزش روزانه بوده و همچنین کارائی برنامه غذایی را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد.

داشتن رژیم غذایی سخت بدون ورزش معمولا منجر به آسیب می شود. به طورمثال هدف از کاهش وزن فردی که چاق میباشد. کاهش میزان چربی های اوست و این اصل فقط با داشتن فعالیت فیزیکی و انجام ورزش با تمرکز بیشتر بر روی ورزش های هوازی و داشتن متخصص تغذیه ورزشی میسر میباشد. در غیر این صورت فرد عضله خود را از دست داده و دچار آسیب های جسمی و ضعف می شود.

و یا اگرشخصی که از کمبود وزن رنج برده و دچار ضعف بدنی شده است. این فرد نیز برای افزایش وزن باید مبادرت به ورزش و با تمرکز بیشتر ورزش های عضلانی و تحمل وزن را انجام دهد. به دلیل اینکه در این گونه افراد هدف از افزایش وزن ،افزایش عضله می باشد نه افزایش میزان چربی

در نتیجه تناسب اندام فقط در صورتی بدست می آید و می‌توان آنرا حفظ کرد که فرد دارای سبک زندگی سالمی باشد، از یک برنامه غذایی و الگوی اصولی پیروی نماید و به صورت منظم ورزش کند.

بدانید چه موقع غذا بخورید و آب بنوشید

برای ورزشکاران ، دانستن چه زمان صرف غذا به همان اندازه مهم است که بدانید چه غذایی بخورید. سعی کنید ۲ تا ۴ ساعت قبل از رویداد خود یک وعده غذایی قبل از بازی میل کنید. برای مسابقه ، این شب می تواند شام باشد. یک وعده غذایی خوب قبل از بازی در کربوهیدراتهای پیچیده و پروتئین و قند کم است. از غذاهای غنی و چرب خودداری کنید. هضم اینها برای شما سخت تر است و می توانند ناراحتی معده ایجاد کنند. ممکن است برای جلوگیری از غذا یک ساعت قبل از یک رویداد ورزشی مفید باشد. دلیل این امر هضم انرژی است.

ماندن آبرسانی مهمترین کاری است که ورزشکاران می توانند انجام دهند. این به ویژه در روز بازی صادق است. بدن شما از تقریباً ۶۰٪ آب می باشد. در حین تمرین ، به سرعت مایعات را هنگام عرق کردن از دست می دهید. تشنگی نشانه کم آبی است. صبر نکنید تا تشنه نوشیدن باشید. یک قانون خوب این است که حداقل هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه یک نوشیدنی بنوشید. اما ، آنقدر بنوشید که احساس کامل کنید.

تغذیه و رژیم درمانی برای بیماری قلبی | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

آب بهترین راه برای هیدراتاسیون است. برای وقایع کوتاه (زیر یک ساعت) ، آب می تواند چیزی را که از تعریق از دست می دهید جایگزین کند. برای رویدادهای طولانی تر ، ممکن است از نوشیدنی های ورزشی بهره مند شوید. آنها الکترولیت ها و کربوهیدرات ها را تأمین می کنند. اکنون بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که شیر شکلات را بعد از ورزش بنوشید. پروتئین موجود در شیر به بهبودی عضلات کمک می کند. این ماده می تواند قند کمتری نسبت به نوشیدنی های ورزشی یا انرژی داشته باشد و حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی است. از نوشیدنی هایی که حاوی کافئین هستند خودداری کنید. آنها می توانند بیشتر از شما کم آبی کنند و باعث اضطراب یا لرزش شما شوند.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

دریافت کالری به چه صورت میباشد؟

برای دریافت کالری مورد نیاز بدن ورزشکاران رژیم‌های مختلفی وجود دارد. بیشتر رژیم‌های غذایی بدنسازی شامل مکمل‌های غذایی و پودرهای پروتئین میباشد.

عملکرد برنامه غذایی بدنسازان

هدف از برنامه غذایی بدنسازان کاهش چربی‌های بدن وافزایش حجم عضلات میباشد. این یک رژیم برای کم کردن وزن نیست و اکثر این افراد تمایل دارند که وزن خود را افزایش دهند. متخصصین تغذیه ورزشی برای بدن به ویژه عضلات، مواد خام که انرژی را تأمین می‌کنند، افزایش نیرو، رشد و تقویت عضلات میباشد.

مزایا

سالم بودن و زیباسازی ظاهر بدن یکی از مزایای برنامه غذایی بدنسازان، است. تغذیه بدنسازی، حجم عضلات را افزایش می‌دهد وموجب افزایش سوخت‌وساز بدن می‌شود.

کلینیک ورزشی، پزشکی راشا در دکتر آفبهترین کولتک اصفهان در کلینیک 24

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم