بررسی و مقایسه لیپولیز با لیپولیز لیزری

در این مطلب سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان مقایسه لیپولیز با لیپولیز لیزری را مورد بررسی قرار میدهیم.  لیپولیز را می توان به هر طریقی که سبب تخریب بافت چربی می شود بکار برد.  بطور مثال روش مزوتراپی که در آن موادی داخل بافت چربی تزریق شود را هم می شود یک نوع لیپولیز شیمیایی تلقی کرد. یا حتی لیپوساکشن اولتراسونیک را که در آن بوسیله امواج مافوق صوت (اولتراسوند) بافت چربی ذوب می شود را هم می توان لیپولیز اولتراسونیک نامید. اما به طور معمول وقتی صحبت از لیپولیز می شود منظور لیپولیز لیزری است نه سایر روشها.

زیرا لیپوساکشن عادی یا اولتراسونیک یا مزوتراپی توانایی سفت تر کردن پوست و ممانعت از شلی پوست را ندارند و تنها از زمانی که لیزرها برای لیپولیز بکار رفتند. این امکان بوجود آمد که برخلاف لیپوساکشن اولتراسونیک یا لیپوساکشن مکانیکی (عادی) نه تنها باعث تشدید افتادگی پوست نشویم. بلکه با کمک لیزر به سفتی پوست هم کمک کنیم و این ویژگی موج شده که این عمل برای بعضی نقاط بدن مثلا لیپولیز شکم بسیار مناسب باشد.

دستگاه اسمارت لیپو

در حال حاضر بهترین و مدرنترین روش لیپولیزلیزری، بوسیله معتبرترین و مشهورترین دستگاه لیزر لیپولیز دنیا دستگاه اسمارت لیپو MPX (SMART LIPO MPX) قابل انجام است. این دستگاه ساخت کارخانه معظم ساینوشور(CYNOSURE) آمریکا است. این دستگاه قویترین و اولین لیزر لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر) با دو طول موج است. که توسط سازمان دارویی آمریکا (FDA) مورد تایید قرار گرفت در عین حال این دستگاه تنها لیپولیز لیزری (لیزر لیپو اسکالپچر) است که برای جلوگیری از صدمه به بافت به وسیله دو سیستم به نامهای ترماگاید Thermaguideو اسمارت سنس Smartsense درجه حرارت بافت را مرتب اندازه گیری می کند و سرعت دست جراح را کنترل کرده و انرژی خروجی را متناسب با آن تنظیم می کند.

درمان سلولیت و از بین بردن چربی با لیزر لیپولیز | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

به همین علت است که اکثریت مطالعات معتبر در مورد لیزر لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر) به وسیله اسمارت لیپو mpx انجام شده اند. نکته مهم این است که اسمارت لایپو MPX را از دستگاههایی با اسامی نسبتاً مشابه یعنی اسمارت لایپوی دکا که یک دستگاه ایتالیایی با قدرت 18-10وات وslim lipo mpx کره ای که لیزری با 18 وات قدرت است متمایز کرد.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

در عین حال برای اولین بار داشتن دو طول موج 1064 نانومتر و 1320 نانومتر باعث شده است. که علاوه بر ذوب چربی ها بطور موثر بتوان از لیزر سطح زیری پوست برای کمک به سفت تر کردن آن استفاده کرد. در مورد سایر دستگاهها همیشه جراح به علت ترس از سوزاندن پوست از نزدیک شدن به سطح خودداری می کند. چون امکان اندازه گیری درجه حرارت محل وجود ندارد. اما در اسمارت لیپو mpx اولاً طول موج 1320 نانومتر عمدتاً برای سفت تر کردن پوست بکار رفته است. و ثانیاً وجود ترماگاید که بطور مرتب درجه حرارت محل را اندازه گیری می کند و در صورت لزوم لیزر را قطع می کند باعث شده است. که جراح به طور مطمئن و بدون ترس از سوختگی برخلاف سایر دستگاههای لیزر لیپولیز عمل خود را به راحتی و با کنترل و اطمینان انجام دهد .
در حال حاضر اسمارت لایپو mpx46 وات قویترین دستگاه لیزر لیپولیز کشور و یکی از دو دستگاه موجود در خاورمیانه است. که با نزدیکترین رقیب خود بیش از دوبرابر فاصله قدرتی دارد. متاسفانه قیمت بالای این دستگاه فوق پیشرفته امکان گسترش آن را محدود کرده است.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

معرفی دستگاه های بدنسازی و کاربرد آنها ( 2 )

نکات مراقبتی ورزش در هوای گرم

آب کردن انواع چربی شکم با حرکات ورزشی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم