بررسی نکات طلایی برای کاهش راحت‌ و سریع‌ وزن

در مطلب امروز سایت کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان نکات طلایی برای کاهش راحت‌ و سریع‌ وزن را مورد بررسی قرار می دهیم. نکات مهمی که متخصصین تغذیه برای کمک به کاهش سریع‌تر وزن توصیه می‌کنند، عبارت است از:

خوردن صبحانه حاوی پروتئین زیاد

تحقیقات نشان داده است که خوردن صبحانه‌های غنی از پروتئین باعث کاهش میل به غذا و کاهش جذب کالری در طول روز می‌شود.

خودداری از مصرف نوشابه‌ها و آبمیوه‌های قنددار

زیرا این نوشیدنی‌ها چاق کننده‌ترین مواد غذایی هستند که شما می‌توانید به بدن خود وارد کنید و خودداری از مصرف آنها می‌تواند به کاهش وزن شما کمک زیادی نماید.

نوشیدن آب نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی

نتایج یک مطالعه نشان داده است که نوشیدن آب به فاصله نیم ساعت قبل از غذا خوردن باعث افزایش مقدار کاهش وزن به میزان 44% در عرض 3 ماه می‌شود.

مصرف غذاهای سازگار با رژیم‌های کاهش وزن

بعضی از غذاها برای کاهش چربی‌های بدن بسیار مفید هستند. در اینجا فهرستی از 20 ماده غذایی که بیشترین تأثیر را در کمک به کاهش وزن دارند، ارائه شده است.

خوردن فیبرهای محلول

تحقیقات نشان داده است که فیبرهای محلول می‌تواند به کاهش چربی‌های بدن به ویژه چربی‌های ناحیه شکم، کمک کند. مکمل‌های حاوی فیبر مانند گلوکومانان نیز می‌تواند برای این منظور به شما کمک کند.

انتظارات بعد از انجام کول تک | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

نوشیدن چای یا قهوه

اگر به نوشیدن چای یا قهوه علاقه دارید، پس هر چه قدر که دوست دارید بنوشید، زیرا کافئین موجود در آنها می‌تواند سرعت سوخت و ساز بدن شما را بین 3 تا 11% بالاتر ببرد.

استفاده همیشگی از غذاهای کامل و فرآوری نشده

قسمت عمده رژیم غذایی خود را بر پایه غذاهای کامل بگذارید. این غذاها بسیار سالم‌تر هستند و با مصرف آنها زودتر سیر می‌شوید. بنابراین احتمال پرخوری کردن با مصرف این غذاها بسیار کمتر خواهد بود.

خواب کافی در شب‌ها

کم‌خوابی یکی از مهم‌ترین عوامل خطر برای افزایش وزن می‌باشد. پس سعی کنید همیشه مراقب خواب شبانه خود باشید.

صفحه اینستاگرام کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

آرام غذای خود را بخورید

کسانی که سریع غذا می‌خورند به مرور زمان وزنشان بیشتر اضافه می‌شود. آرام غذا خوردن باعث می‌شود که زودتر احساس سیری به شما دست بدهد و میزان ترشح هورمون‌های مؤثر در کاهش وزن نیز بیشتر شود.

استفاده از بشقاب‌های کوچک

تحقیقات می گویند که افراد وقتی از بشقاب کوچک استفاده می‌کنند، به صورت خودکار غذای کمتری می‌خورند. شاید از نظر شما این نکته عجیب باشد، اما مطمئن باشید که تأثیر خواهد داشت.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

رابطه اضافه وزن و دردهای مفصلی

کمک به درمان دیسک کمر با آب درمانی

راه های تقویت اراده در رژیم لاغری

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم