بررسی نکات مراقبتی بعد از کول تک

در مطلب امروز سایت کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان نکات مراقبتی بعد از کول تک را مورد بررسی قرار می دهیم.

درد، تورم، قرمزی

درد، تورم و قرمزی همگی عوارض جانبی شایعی هستند که بعد از کول تک رخ می‌دهند. اگر در ناحیه‌ی تحت درمان دچار کبودی یا بی‌حسی شدید، نگران نباشید؛ به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراقبت های بعد از کول تک بدانید گذاشتن یخ روی این قسمت راه‌حلی ساده است!

لباس‌های گشاد بپوشید

استفاده از لباس‌های گشاد و نرم  روند بهبودی سریع‌تر پیش می‌رود. از شلوار جین یا پیراهن‌های تنگ که تورم را بدتر می‌کنند، خودداری کنید.

درد عصبی

به‌عنوان مراقبت های بعد از کول تک باید بدانید که مدت کوتاهی پس از درمان، این احتمال وجود دارد که درد عصبی را تجربه کنید. به‌طور معمول، این درد مانند یک ضربه‌ی سریع به ناحیه‌ی تحت درمان است. اما کاملاً طبیعی است. این درد نشانه‌ی آن است که بدن شما در حال بازیابی پایانه‌های عصبی است. این درد را با داروهای ضدالتهاب و مقداری یخ برای کمک به کاهش تورم، همراه با گرما برای افزایش گردش خون خود می‌توانید درمان کنید.

از عوارض جانبی غیر معمول آگاه باشید

حواستان به بدن خود باشد. از آنجایی که پزشک همه چیز را برایتان توضیح می‌دهد و بیشتر عوارض جانبی را می‌دانید، در صورتی که اتفاق غیرمعمولی رخ دهد، باید آگاه باشید. اگر بعد از درمان مشکلی پیش آمد با پزشک تماس بگیرید تا بتواند مشکل را شناسایی کرده و راه‌حلی پیدا کند.

برای مشاهده‌ی روند بهبودی و نتایج صبور باشید

نتایج اولیه طی ۳ هفته پس از درمان ظاهر می‌شوند و تا ۶ ماه بعد به‌طور کامل نتیجه‌ی دلخواه شما نمایش داده می‌شود. معمولاً مدتی طول می‌کشد تا بدن شما تمام سلول‌های چربی را حذف کند. با نوشیدن مقدار زیادی آب می‌توانید این فرآیند را تسریع ببخشید. هنگامی که تحت این درمان قرار گرفتید، باید به خاطر داشته باشید که ورزش منظم و تغذیه‌ی سالم، برای شما اهمیت زیادی دارد. کول تک مانع از افزایش وزن شما نمی‌شود، بنابراین با مراقبت های بعد از کول تک حواستان باشد پرخوری نکنید.

انتظارات بعد از انجام کول تک | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

آب بنوشید

نوشیدن مقادیر کافی آب به‌عنوان مراقبت های بعد از کول تک به بدن شما کمک می‌کند تا سلول‌های چربی را سریع‌تر از بین ببرد. شما باید قبل و بعد از عمل، بدن خود را هیدراته نگه دارید تا به بهبودی سریع‌تر کمک کند. این کار ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد؛ اما آب سیستم لنفاوی بدن را شستشو می‌دهد و پس از کول تک سلول‌های چربی را سریع‌تر حذف می‌کند. همچنین به تسریع فرآیند بهبودی بدن کمک می‌کند.

گرما درمانی

یک حوله گرم روی ناحیه‌ی تحت درمان قرار دهید. گرما می‌تواند درد و تورم را کاهش دهد.

صفحه اینستاگرام کلینیک پزشکی، ورزشی راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

از سفرهای طولانی خودداری کنید

از سفر با ماشین و پرواز با هواپیما بیش از ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه خودداری کنید.

رژیم غذایی سالم

به‌عنوان مراقبت های بعد از کول تک از یک رژیم غذایی متعادل و سالم استفاده کنید تا چربی‌ها مجدد بازنگردند و تناسب اندام شما حفظ شود.

داشتن خواب کافی

اگر هنگام خواب در شب، مکرر بیدار می‌شوید و احساس درد در ناحیه‌ی تحت درمان دارید، از یک قرص خواب استفاده کنید. خواب کافی شبانه به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر بهبود پیدا کنید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

رابطه اضافه وزن و دردهای مفصلی

کمک به درمان دیسک کمر با آب درمانی

راه های تقویت اراده در رژیم لاغری

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم