بررسی نکات مراقبتی در انجام تمرین اسکوات

افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام داده اند و یا مشکلاتی در مچ پا و مفاصل زانو داشته و یا دچار دیسک کمر هستند بهتر است پیش از انجام این تمرین با پزشک خود مشورت کنند. زیرا ممکن است اجازه ی انجام این حرکت به آن ها داده نشود. در مطلب امروز از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان نکات مراقبتی در انجام تمرین اسکوات را مورد بررسی قرار می دهیم.

به این نکته ی مهم دقت کنید که افرادی که تازه کار هستند نباید خودسر این حرکت را انجام دهند. آن ها باید پیش از انجام این تمرین با مربی خود مشورت کرده و آموزش هایی که لازم می باشد را دریافت کنند. افرادی که قد بلند هستند و افرادی که پایین تنه شان از بالاتنه شان بلند تر است. به خاطر بلندی مرکز ثقل بدنشان از سطح زمین برای انجام این حرکت مجاز نمی باشند. پیشنهاد ما برای مناسب ترین و بهترین استفاده از این حرکت ها برای افرادی که قد بلند دارند انجام اسکوات جعبه می باشد. که فشار بیش از اندازه ای که بر روی زانوها و ستون وارد می شود را بر می دارد.

میله ی هالتر را بر روی عضله های کول بگذارید و آرام روی خرک بنشینید و سپس بلند شوید. با انجام این روند افراد می توانند سلامت مهره های ستون فقرات و زانو ها را حفظ کنند. انجام این تمرین باید به شکل صحیح باشد. افرادی که تمرین را به درستی انجام نمی دهند به مهره های ستون فقرات و زانو های خود آسیب می رسانند. اما انجام صحیح آن ها از وارد شدن فشار اضافی به این مفاصل جلوگیری می کند.

افرادی که می توانند بهتر حرکات اسکوات را انجام دهند :

  • افراد با قدی متوسط و یا کوتاه می توانند حرکات اسکوات را بهتر انجام دهند.
  • علاوه بر افرادی با قد کوتاه و متوسط افرادی که مقاومت بدنی بیشتری نسبت به دیگران دارند می توانند بهتر اسکوات را انجام دهند.

فواید تمرین اسکوات | بهترین کولتک اصفهان

اسکوات را هر روز انجام ندهید :

هر شخصی توانایی این را ندارد که به صورت روزانه اسکوات انجام دهد. اشخاصی که استقامت زیادی در ناحیه ی پا ندارند با انجام روزانه ی آن دچار گرفتگی عضلات پا می شوند و نمی‌توانند به شکل مرتب این تمرین را انجام دهند‌.

اگر شما نیز از افرادی هستید که گمان می کنید انجام روزانه ی اسکوات به شما فشار وارد می کند بهتر است این تمرین را به صورت یکروز در میان انجام دهید. برای مثال حرکات اسکوات را دو الی سه بار در طول هفته انجام داده و سعی کنید میان هر جلسه ی تمرینی چهل و هشت ساعت فاصله بیندازید تا بدن بتواند بازیابی و ریکاوری شود. علاوه بر این نکته ای که باید به آن توجه کنید مساله ی تغذیه تان می باشد. سعی کنید زمانی که این تمرین را انجام می دهید به مقدار کافی پروتئین مصرف کرده باشید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

به این نکات مهم دقت کنید :

  • نیازی نیست به سرعت وزنه ها را افزایش دهید. افزایش وزنه ها باید به آرامی و به تدریج انجام شود. زیرا اگر اسکوات را با وزنه های سنگین انجام دهید احتمال دارد آسیب ببینید و یا حتی حرکت را به شکلی درست انجام ندهید‌.
  • از مربی خود روش درست انجام تمرین را یاد بگیرید. و از او بخواهید پیش از انجام تمرین آموزش های لازم را در اختیارتان بگذارد.
  • در انجام این حرکت می شود از کمربند مخصوص و زانو بند در تمرین های بدنسازی استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مهمترین ویژگی های تکنولوژی اولتراسوند LDM

آیا نوشیدن قهوه ی زیاد برای بدنسازان مشکل ساز است؟

فواید ماساژ برای بهبود دیابت

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم