بررسی ورزش های مناسب لاغری

به‌طور کلی، هرگونه فعالیت بدنی که می‌تواند موجب کالری‌سوزی شود، کاهش وزن را در پی خواهد داشت. اگر قصد شما صرفا کاهش وزن است ترکیبی از تمرینات قدرتی و هوازی به شما کمک می‌کند تا بهترین کاهش وزن را تجربه کنید. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان ورزش های مناسب لاغری را مورد بررسی قرار می دهیم.

حقیقت این است که مهم تر از «نوع ورزش» میزان «پایبندی» به آن است که موفقیت شما را تضمین می‌کند. به همین دلیل ورزش و تمرینی که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید؛ چراکه در این‌صورت پایبندی شما به برنامه ورزشی بیشتر است. در ادامه، انواع ورزش‌ها را برای تسریع در کاهش وزن با ورزش بررسی خواهیم کرد.

ورزش‌های هوازی

حتما نوعی تمرین هوازی را در برنامه خود داشته باشید. تمرینات هوازی از قلب شما محافظت می‌کنند و از بیماری‌های قلبی عروقی در امان می‌مانید. تمرین هوازی مثل شنا، دوچرخه سواری، دو، رقص و حتی پیاده‌روی است. شما می‌توانید حتی در منزل با ویدیوهای آموزشی ایروبیک کار کنید و از کاهش وزن با ورزش های هوازی بهره ببرید.

موقع انجام تمرین‌های هوازی، سیستم تنفسی، وظیفه تأمین اکسیژن بدن را برعهده دارد. در ۲۰ دقیقه اول شروع ورزش، بدن از کربوهیدرات ذخیره شده در بدن (گلیکوژن) برای تأمین سوخت مورد نیاز خود استفاده می‌کند.

بعد از ۲۰ دقیقه، بدن از چربی ذخیره شده برای تأمین نیروی مورد نیاز عضلات و بدن استفاده می‌کند. تمرین‌های ایروبیک (هوازی) شامل حرکات آهنگینی می‌شود که طیف گسترده‌ای از عضلات را حداقل به مدت ۲۰ دقیقه درگیر می‌کند.

مزایای ورزش برای سلامتی و کاهش وزن | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

تمرینات قدرتی

برخلاف ورزش‌های هوازی، ورزش‌های بی‌هوازی و قدرتی انرژی خودشان را از عضلات به‌دست می‌آورند. مزیت بزرگ ورزش قدرتی و تمرین با وزنه این است که علاوه‌بر چربی سوزی، عضله نیز می‌سازد. همان‌طورکه گفتیم عضله به نوبه خود کالری می‌سوزاند. کارشناسان پزشکی ورزشی توصیه می‌کنند که هفته‌ای سه بار تمرین قدرتی داشته باشید که شامل همه گروه های عضلانی اصلی باشد، این عضلات شامل عضله های زیر است:

  • عضلات شکم
  • پشت
  • عضلات بازویی و سرشانه
  • ساق
  • عضلات سینه‌ای
  • چهارسر ران و همسترینگ

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

ورزش یوگا و پیلاتس

یوگا و پیلاتس به اندازه سایر ورزش‌ها شدتی نیستند، اما می‌تواند به طرق دیگر به کاهش وزن شما کمک کند. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که یوگا تمرین می‌کنند بیشتر مراقب رژیم غذایی‌شان هستند، بنابراین احتمال چاقی آن‌ها کمتر است.

از طرفی یوگا باعث آرامش ذهن افراد می‌شود و سبک زندگی سالم‌تری را به همراه می‌آورد. پیلاتس هم نوعی تمرین قدرتی با شدت کم است و با عضله‌سازی و آرامش بخشی می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. پس می‌توان برای لاغری با ورزش به نوعی روی این ورزش‌ها هم حساب کرد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

رژیم غذایی مناسب برای کبد چرب

مراحل درمان با طب سوزنی

مزایای ورزش پیلاتس

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم