بررسی عواملی مانع داشتن شکم شش تکه می شود

در مطلب امروز از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که چه عواملی مانع داشتن شکم شش تکه می شود؟

موانع رسیدن به شکم شش تکه

در ادامه نکات مهمی که به آنها توجه نداشته اید و مانع رسیدن شما به سیکس پک شده اند، آشنا می شوید.

آیا استرس مانع داشتن شکم شش تکه می شود؟

هنگامی که دچار استرس و اضطراب می شوید بدن شما شروع به ترشح کورتیزول می کند. کورتیزول به میزان زیاد در بدن سبب می شود چربی ها از بین نروند. هنگامی که بدن چربی خود را از دست ندهد، سوخت و ساز آن دچار اختلال می شود، بدن چربی های اضافه را به انرژی تبدیل نمی کند و در نتیجه عضله سازی اتفاق نمی افتد. بنابراین با دوری از استرس می توانید به عضلانی تر شدن بدن و رسیدن به سیکس پک کمک بسیاری کنید.

اجبار و سختگیری نابه‌جا مانعی برای داشتن سیکس پک

بهتر است در برنامه غذایی و ورزشی خود انعطاف بیشتری نشان دهید و غذاهای مورد علاقه خود را مصرف کنید زیرا سخت گیری بیش از حد در مورد میزان تغذیه و ورزش سبب مردن انگیزه می شود. نداشتن انگیزه مسیر رسیدن به هدف را برای شما نا هموار می سازد.

دوری از تنبلی شما را به شکم شش تکه نزدیک می کند

برای رسیدن به شکم شش تکه و سیکس پک نیاز است به اندازه کافی ورزش کنید و تحرک داشته باشید. با پیاده روی روزانه یا حرکات کششی رسیدن به این هدف میسر نمی شود. برای رسیدن به این هدف نیاز است شما به طور مداوم ورزش اصولی انجام دهید. حداقل زمانی که باید برای داشتن شکم شش تکه در نظر بگیرید 12 هفته می باشد.

حذف کردن سبزیجات نفاخ

برای کاهش وزن و چربی بدن بهترین کار گنجاندن سبزیجات در برنامه غذایی است اما استفاده از سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی، کلم پیچ، گل کلم و کلم بروکسل باعث نفخ می شود. در این زمان سیکس پک آنچنان که باید نمایان نمی شود و پنهان می ماند. بهترین روش قرار دادن سبزیجات فاقد نفخ مانند مارچوبه، خیار و کدو سبز در برنامه غذایی است تا از نفخ جلوگیری شود و عضلات شکم به خوبی نمایش پیدا کنند.

تغییر برنامه تمرینی در زمان نامناسب

برخی برنامه تمرینی خود را به سرعت تغییر می دهند زیرا پس از گذشت دو هفته از تمرینات احساس می کنند عضلات آنها کاهش یافته است. هنگامی که چربی بدن کاهش می یابد، فرم بدن شما تغییر می یابد که ممکن است شما را نگران کند زیرا حجم بدنتان کمتر شده است. اما باید در این مرحله صبور باشید زیرا نتیجه در نهایت رضایت بخش خواهد بود. پس بعد از دو هفته نیازی به تغییر برنامه تمرینی نیست زیرا تا حجم چربی ها کاهش نیابد عضلات شکم به خوبی خود را نمایش نمی دهند.

توجه به میزان غذا

با مصرف غذا های چرب و داشن عادات بد غذایی رسیدن به شکم شش تکه ممکن نمی شود. برای رسیدن به این هدف باید میزان چربی بدن کاهش یابد. با کاهش 6 درصد از چربی بدن شکم شش تکه خواهید داشت. البته مصرف بیش از اندازه ی غذا سبب افزایش کالری دریافتی و چاقی نیز می شود.

از سریع تمرین کردن دوری کنید

روند رسیدن به سیکس پک و عضلانی شدن شکم باید به آرامی انجام شود زیرا چربی بدن باید به تدریج کم شود. هر چه میزان عضلات بدن بیشتر باشد میزان سوخت و ساز بدن نیز بالا تر می رود پس در نتیجه افرادی که بدن عضلانی تری دارند نسبت به افراد لاغر کالری بیشتری می سوزانند.

داشتن تکنیک مناسب برای رسیدن به شکم شش تکه

انجام تمرینات به شکل صحیح و با کیفیت موجب می شود هر چه سریع شکمی شش تکه داشته باشید. تمرکز بر عضلات هدف، انجام تمرین و تکنیک اصولی سبب جدا شدن عضلات خاص و تقویت عضلات تثبیت کننده کوچک تر می شود.

شکم شش تکه | بهترین کلینیک لاغری اصفهان |

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

آیا ماساژ با روغن تاثیری بر سیکس پک دارد؟

استفاده از روغن های ماساژ و ماساژ ناحیه شکم با آنها سبب می شود عضلات به خوبی نمایان شوند. بدنسازان با استفاده از این تکنیک سیکس پک های خود را به خوبی در مسابقات نمایش می دهند. برای انجام این ماساژ ابتدا کمی از روغن مورد نظر را در کف دست ریخته و کمی روغن را در دست گرم کنید. این روغن را روی شکم و عضلات به خوبی ماساژ دهید.

اندازه گیری کردن نتیجه کار بسیار مهم است

اندازه گیری کردن موجب می شود تغییرات عضلات را به خوبی متوجه شوید و میزان پیشرفت خود را در هر دوره باهم مقایسه کنید. این اندازه گیری برای تغییر برنامه غذایی و تمرینی به کمک شما می آید و متوجه خواهید شد که آیا زمان تغییر برنامه فرا رسیده است یا خیر.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

بررسی رژیم گریپ فروت برای کاهش وزن

رژیم غذایی دیابتی نوع دو

ورزش بدنسازی برای بانوان

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم