بررسی کالری‌ سوز ترین ورزش‌های دنیا

قصد داریم امروز در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان کالری‌ سوز ترین ورزش‌های دنیا را مورد بررسی قرار می دهیم.

بدنسازی

بدنسازی یعنی تناسب اندام! شما در ورزش بدنسازی (با داشتنِ یک برنامه تمرینی اصولی) تمام عضلات خود را درگیر می‌کنید و ضمن تقویت آن‌ها به‌خوبی عضله‌سازی هم می‌کنید. فایده عضله‌سازی این است که متابولیسم کلی بدنتان را بالا می‌برد و به شما کمک می‌کند تا بهتر از رژیم خود به کالری‌سوزی برسید.

اما عضله‌سازی و متابولیسم بدن تنها فواید این ورزش نیست. بلکه بدنسازی به خودی خود چربی‌ها را هدف قرار می‌دهد و آب می‌کند. چربی‌سوزی در بدنسازی با هوازی متفاوت است؛ اما به معنی کم‌بودنِ کالری‌سوزی بدنسازی نیست.

تمرینات هیت

تمرینات هیت در زمان کوتاه کالری‌سوزی شدیدی دارند و بسیار برای لاغری موثر هستند. با تمرینات هیت ظرفیت قلبی عروقی بدن شما تقویت شده و همچنین کالری‌سوزی بالایی را تجربه خواهید کرد. این نوع ورزش را بیشتر از ۲ یا ۳ دقیقه نمی‌توانید ادامه دهید. این‌گونه تمرین‌ها شامل پرش ارتفاع، شیرجه و تمرین‌های تناوبی شدت بالا می‌شود.فایده اصلی تمرینات هیت یا همان اچ ای تی این است که تا ساعت‌های طولانی پس از پایان تمرین بازهم متابولیسم‌تان فعال و بالاست.

دویدن

یکی دیگر از تمرینات هوازی، دویدن است. البته منظورمان دویدنِ سرعتی نیست، چون این نوع تمرین در دسته بی‌هوازی‌ها قرار می‌گیرد. این تمرین هم در نوع خود فوق‌العاده است. علاوه‌بر افزایش کالری‌سوزی تا حد قابل توجه، متابولیسم بدنتان در طول روز را هم افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید هم‌زمان علاوه‌بر درگیرکردنِ عضلات پایین‌تنه چربی‌سوزی با تمرینات هوازی را هم تجربه کنید، برای لاغری با ورزش دویدن انتخاب خیلی خوبی برای شماست.

مدت زمان ورزش بعد از غذا | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

شنا

شنا کردن هم مثل پاروزنی، تمام عضلات بدنتان را درگیر می‌کند و می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین موارد لاغری با ورزش روی آن حساب کرد. اگر آسیب دیده‌اید، وزنتان بالاست یا زانوهایتان آسیب‌دیدگی دارد که دیگر نباید در انتخاب این تمرین کالری‌سوز شک کنید. قطعاً حرکات شنا هرکدام کالری‌سوزیِ خاص خودشان را دارند و با افزایش شدت تمرین و سرعت شناکردن می‌توانید کالری‌سوزی را از ۶۰۰ کالری هم بالاتر ببرید. البته ما میزان کالری‌سوزی میانگین را گفته‌ایم.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

پیاده‌روی

و آخرین راهکاری که برای لاغری با ورزش پیشنهاد می‌دهیم، پیاده‌روی است. پیاده‌روی همیشه به‌عنوان یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌حل‌ها برای لاغرشدن به شمار می‌رود، ولی میزان کالری‌سوزیِ پیاده‌روی، نهایتاً در سطح متوسط قرار دارد. در نتیجه نمی‌توانیم این سبک تمرین هوازی را به‌عنوان چربی‌سوزترین ورزش انتخاب کنیم. البته این میزان کالری‌سوزی دقیقاً به شدت فعالیت شما بستگی دارد. هرچقدر پیاده‌روی سرعتی‌تر باشد، قطعاً ضربان قلب بالاتر می‌رود وبه چربی‌سوزیِ بیشتری هم خواهید داشت.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

نکات مهم در تغذیه کودکان

کاهش کلسترول خون با اصلاح سبک زندگی

آشنایی با انواع یوگا

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم