نحوه بهبود انواع صدمات با آب‌ درمانی

قصد داریم امروز در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان بهبود انواع صدمات با آب‌ درمانی را مورد بررسی قرار می دهیم.

ضربه به مفصل یا اندام

دردهای موقتی بدن می‌تواند ناشی از هر تعداد مشخصی از علل، مانند تصادفات و آسیب‌های ورزشی باشد. درد روی زخم و اطراف آن رخ می‌دهد و با پایان یافتن روند بهبودی طبیعی، به تدریج فروکش می‌کند. با این حال، دردی که اطراف یک زخم را احاطه می‌کند. همچنان می‌تواند برای یک دوره چند هفته یا حتی ماه‌ها ناتوان‌کننده باشد. در این مدت فرد ممکن است دچار سفتی یا از دست دادن تحرک شود.

هنگامی که فردی که از درد موقت رنج می‌برد به آب‌درمانی می‌پردازد، بهبودی به طور کلی سریع‌تر و سالم‌تر است. خواص تسکین‌دهنده آب به کاهش درد ناحیه زخمی کمک می‌کند، در حالی که ورزش به دست آمده در هر جلسه به قوی نگه داشتن عضلات کمک می‌کند. برخلاف ورزش منظم که ممکن است انجام آن در مواقع آسیب دشوار باشد، درمان در زیر آب به بیمار اجازه می‌دهد تا در طول دوره‌ای که در غیر این صورت یک دوره بهبودی بی‌تحرک خواهد بود، فعال بماند.

رگ به رگ شدن

مشکل رگ به رگ شدن زمانی اتفاق می‌افتد که یک رباط در مفصلی در بدن پاره شود. رگ به رگ شدن بیشتر زمانی رخ می‌دهد که نیرو یا فشار بی‌مورد روی یک مفصل خاص وارد شود، مانند زمانی که مچ دست یا آرنج فراتر از محدوده عملکرد طبیعی خود کشیده می‌شود. پیچ‌خوردگی معمولاً در مچ دست و مچ پا رخ می‌دهد، اما می‌تواند در جاهای دیگر نیز رخ دهد. برخی از رگ به رگ شدن‌ها، جزئی هستند، اما برخی دیگر صدمات زیادی ایجاد می‌کنند و نیاز به ماه‌ها توان‌بخشی دارند.

برای بیمارانی که پس از رگ به رگ شدن بهبود می‌یابند، تردمیل زیر آب راه مناسبی برای بازیابی دامنه حرکتی مفصل آسیب‌دیده است. آب درمانی یک محیط آرام‌بخش را ارائه می‌دهد که تنش بدن را کاهش می‌دهد و به حرکت آهسته‌تر و در عین حال آسان‌تر اجازه می‌دهد. همان‌طور که مفصل رگ به رگ شدن با خواص آب‌درمانی درمان می‌شود، درد کاهش می‌یابد که به بیمار اجازه می‌دهد تا به آرامی قدرت و تحرک خود را از طریق ورزش زیر آب به دست آورد.

حرکات آب درمانی برای روماتیسم مفصلی | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

تصادفات

تصادفات یکی از علل اصلی آسیب‌هایی هستند که منجر به دردهای طولانی‌مدت در مفاصل و اندام‌ها می‌شود. با این حال تا زمانی که آسیب خیلی گسترده یا آسیب‌زا نباشد، درد احتمالاً پس از بهبودی ناحیه زخمی کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، یک استخوان شکسته، بسته به دامنه آسیب و سن بیمار، ممکن است بین سه هفته تا سه ماه بهبود یابد. در طول این دوره بهبودی، آب‌درمانی می‌تواند به عنوان یک مکانیسم مقابله فیزیکی عمل کند. بیمار با دست‌ شکسته می‌تواند از تردمیل زیر آب برای فعال نگه داشتن پاها در حین بهبودی بازو استفاده کند. هنگامی که گچ برداشته شد، جلسات بیشتر آب‌درمانی می‌تواند به بیمار کمک کند تا با استفاده کامل از بازو سازگار شود.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

آسیب‌های ورزشی

آسیب‌های ورزشی، یک اتفاق رایج در ورزش‌های تماسی و انفرادی است. آسیب در حین یک فعالیت ورزشی می‌تواند ناشی از ضربه صریح با بازیکن دیگر یا در نتیجه کشیدگی بیش از حد یک عضله باشد. گاهی اوقات، یک زمین خوردن ساده می‌تواند منجر به شکستگی دنده‌ها یا شکستگی استخوان شود. در هر صورت، دوره ریکاوری می‌تواند یک بازیکن را برای یک فصل کامل از زمین مسابقه خارج کند.

آب‌درمانی شاید ابتکاری‌ترین راه‌حل برای تسکین درد در عواقب آسیب‌های مرتبط با ورزش باشد. در گرمای تسکین‌دهنده یک استخر درمانی، جت‌ها را می‌توان در سطوح مختلف فشار به منظور تسکین عضلات تنظیم کرد. قبل از بهبودی کامل، انواع مختلف تمرینات با وزنه و تمرینات قلبی عروقی را می‌توان در سطوح عمیق قفسه سینه برای کمک به بازیابی استقامت به کار برد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

آیا نوشیدن قهوه ی زیاد برای بدنسازان مشکل ساز است؟

فواید ماساژ برای بهبود دیابت

عوارض تمرینات اشتباه در یوگا

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم