کنترل و درمان دیسک کمر و گردن با طب سوزنی

پیش از آن که به درمان دیسک کمر و گردن با طب سوزنی بپردازیم . بهتر است بدانیم چه عواملی در ایجاد عارضه مذکور دخالت دارند. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان به معرفی خدمت کنترل و درمان دیسک کمر و گردن با طب سوزنی می پردازیم.

دیسک کمر و گردن زمانی اتفاق می افتد که یکی از دیسک های جذب کننده شوک غضروفی که بین مهره ها قرار دارد. اعصاب و ماهیچه های ستون فقرات را تحت فشار قرار دهد. این موقعیت باعث وجود التهاب و تورم در یک ناحیه متمرکز در ستون فقرات می شود. و درد شدید در گردن و ناحیه تحتانی کمر را بر جای می گذارد. ستون فقرات یا استخوان های پشت، از مهره ( استخوان های مجزا ) و دیسک های درون مهره ای تشکیل شدند. این دیسک ها در بین استخوان ها نقش یک کوسن را بازی کرده و بعنوان لیگامنت هایی عمل می کنند که استخوان ها را در کنار هم نگه می دارند.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین پیکر تراشی اصفهان

دیسک ها یک سیستم جذب شوک را خلق می کنند. که از ستون فقرات نگهداری می کنند. و از لایه فیبروز بیرونی محکم غضروف با یک ماده ژل مانند در داخل آن تشکیل شدند. اگر بافت های لایه بیرونی آسیب ببینند. ماده داخلی ژل مانند نرم به سمت بیرون هل می دهند و دیواره بیرونی را تحت فشار قرار می دهد. این امر می تواند باعث فشار به اعصاب ستون فقرات شود و علائمی از قبیل درد، بی حسی و از دست رفتن توانایی شود.

دیسک کمر و گردن می تواند باعث ایجاد درد شدید در ناحیه تحتانی کمر در صورت فشار به اعصاب شود. فشار بر روی ناحیه اعصاب سیاتیک می تواند باعث بروز دردهای تکانه ای، درد توام با سوزش، بی حسی و مورمور شدن شود. اعصاب سیاتیک در واقع دسته بزرگی از اعصاب کوچک تر هستند که پایه ستون فقزات را به بالای پاها متصل کرده و از ناحیه باسن عبور می کند.

حرکات اصلاحی بهبود و درمان دیسک کمر | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

درمان دیسک کمر و گردن با طب سوزنی موثر است ؟

طب سوزنی به سبک چینی در طول یک دوره هزار ساله توسعه و گسترش یافته و می تواند دامنه وسیعی از مشکلات مربوط به درد را مدیریت و کنترل نماید. از چشم انداز طب سنتی چین ، دیسک کمر و گردن ، در اثر موارد زیر حادث می شود:

  • آسیب دیدگی ستون فقرات
  • نقص عملکرد در کلیه و کبد
  • تاثیر سرما، باد یا وارد آمدن ضربه

علاوه بر درمان های طب سوزنی که شامل وارد کردن سوزن های ریز در نقاط ویژه ای از بدن در راستای مریدین های بدن می باشد. یک متخصص طب سوزنی ، از درمان هایی از قبیل مکسی تراپی و لامپ های حرارت دهنده مادون قرمز، برای رساندن انرژی حرارتی به بخش هایی از بدن استفاده می کند.

درمان طب سنتی چین که طب سوزنی یکی از شاخه های پر کاربرد و موثر آن محسوب می شود. در مشکل دیسک کمر و گردن ، اغلب بر روی تقویت انرژی qi ( انرژی زندگی ) و جریان دادن خون به کلیه ها و پاک نمودن بدن و القای حرارت و گرما به کل بخش تحتانی کمر، تمرکز می نماید. یک آزمایش بالینی در بیمارستان نشان داد. که درمان طب سوزنی به همراه به کار گیری درمان با سوزن های حرارتی موکسا، بوسیله حرارت مادون قرمز و ورزش ملایم، باعث بهبود 95 درصدی در درد مرتبط با دیسک کمر و گردن شد.

بررسی های سیستماتیک اخیر بر روی تاثیر درمان دیسک کمر و گردن با طب سوزنی نیز این نتیجه گیری را به دست داد. که این طب سنتی نتایج بهتری را در مقایسه با داروهای مسکن ، بر جای می گذارد.

کلینیک ورزشی، پزشکی راشا در دکتر آفبهترین کولتک اصفهان در کلینیک 24

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم