انواع درمان کربوکسی تراپی

درمان کربوکسی تراپی مزایای زیادی داشته و برای نواحی مختلف بدن و صورت کاربرد دارد. دکتر متخصص پوست و مو با توجه به ناحیه مورد نظر و شرایط بیمار می‌تواند از درمان با دی‌اکسید کربن استفاده کند. کربوکسی تراپی در موارد زیر کاربرد داشته و نتایج مطلوبی را ایجاد می‌کند.


همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :


بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | آشنایی با تکنیک های انجام درمان کربوکسی تراپی

 •  کربوکسی تراپی صورت

درمان با دی‌اکسید کربن در نواحی مختلف صورت کاربرد دارد. به عنوان مثال با تزریق دی‌اکسید کربن به نواحی اطراف چشم می‌توان تولید کلاژن را تحریک کرده و خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک‌های ریز را از بین برد. همچنین حلقه تیره دور چشم بهبود پیدا کرده و رنگدانه‌های آن تغییر رنگ می‌دهند.

از درمان با دی‌اکسید کربن برای رفع خطوط پیشانی و خطوط اطراف دهان نیز استفاده می‌شود. این عمل با تحریک کلاژن پوست انجام شده و خطوط تا حدودی از بین می‌روند. افرادی که گونه‌های افتاده داشته و در این ناحیه چربی اضافی دارند، می‌توانند با کربوکسی تراپی گونه و از بین بردن سلول‌های چربی این مشکل را برطرف کنند.

 •  کربوکسی تراپی زیر چشم

حلقه تیره دور چشم معمولا به دلیل گردش خون ضعیف در این ناحیه ایجاد می‌شود. این شرایط باعث جمع شدن عروق می‌شود. تزریق گاز در پلک پایین این تجمع را کمتر می‌کند. در واقع تزریق دی‌اکسید کربن مقدار ارسال اکسیژن به این ناحیه را بیشتر کرده و افزایش اکسیژن باعث افزایش خونرسانی می‌شود.

در این حالت رنگ مایل به آبی زیر چشم مایل به قرمز می‌شود. کربوکسی تراپی باعث از بین رفتن تیرگی اطراف چشم شده و گردش خون را افزایش می‌دهد.

 •  کربوکسی تراپی مو

ریزش مو یا آلوپسی به دلیل ضعیف شدن گردش خون در این ناحیه ایجاد می‌شود. کربوکسی تراپی گردش خون را بهبود داده و باعث کاهش ریزش مو می‌شود. البته با این روش می‌توان ریزش را تا حدودی کمتر کرد. نباید انتظار رفع کامل مشکلات مربوط به مو را داشت. برای تداوم در رفع ریزش مو هر چند ماه یک بار باید تزریق دی‌اکسید کربن تکرار شود.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | . کاربرد کربوکسی تراپی برای زیبایی و لاغری .

 •  کربوکسی تراپی ابرو

از کربوکسی تراپی برای رفع خطوط و چین و چروک اطراف ابرو و پیشانی استفاده می‌شود. با تزریق در این نواحی و صاف شدن پوست ابروها لیفت شده و کمی به سمت بالا می‌روند. البته درمان با دی‌اکسید کربن جایگزین روش‌های لیفت ابرو مانند لیفت با نخ یا جراحی لیفت نمی‌شود. اما می‌تواند تا حدودی مشکلات افتادگی ابرو و پیشانی را برطرف کند.

 • کربوکسی تراپی استرچ مارک (ترک پوستی)

یکی از مشکلات پوستی ایجاد ترک پوستی یا به اصطلاح استرچ مارک است. علت این ترک‌های پوستی پارگی کلاژن پوست است. درمان با دی‌اکسید کربن باعث ایجاد کلاژن جدید می‌شود. این کلاژن به ضخامت پوست کمک کرده و ترک‌های پوستی را از بین می‌برد.

 •  کربوکسی تراپی سلولیت

گاز دی‌اکسید کربن با تزریق به سلول‌های چربی باعث ترکیدن و دفع این سلول‌ها در بدن می‌شود. سلولیت زمانی ایجاد می‌شود، که چربی زیرجلدی به لایه‌های سطحی پوست برسد. روش کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت کاملا بی‌خطر است. در درمان سلولیت دی‌اکسید کربن برای بهبود تخلیه و گردش خون لنفاوی استفاده می‌شود.

 •  کربوکسی تراپی برای لاغری

از کربوکسی تراپی برای لاغری نیز می‌توان استفاده کرد. در افرادی که چربی‌های سخت دارند، این روش بسیار مناسب است. درمان با دی‌اکسید کربن باعث از بین رفتن سلول‌های چربی و یا کوچک شدن این سلول‌ها می‌شود. البته توجه به این نکته ضروری است، که این روش زمانی برای کاهش وزن تاثیرگذار است، که همراه با رژِیم غذایی و ورزش باشد. در این صورت بهترین نتیجه را می‌توان دریافت کرد.

 •  کربوکسی تراپی شکم

در ناحیه شکم به خصوص بعد از بارداری مشکلاتی ایجاد می‌شود. ترک و سلولیت پوستی از شایع‌ترین مشکلات خانم‌ها در ناحیه شکم است. با روش کربوکسی تراپی شکم می‌توان طی چند جلسه این سلولیت‌ها و ترک‌های پوستی را برطرف کرد. وارد شدن سوزن به این ناحیه تقریبا بدون درد است.

با استفاده از تزریق دی‌اکسید کربن در قسمت شکم می‌توان چربی‌های این ناحیه را نیز تا حدودی از بین برد. با تزریق در چربی‌ها این سلول‌ها از بین رفته و یا کوچک می‌شوند.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | درمان کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟

هر دو روش در جوانسازی و ترمیم پوست کاربرد دارند. در بوتاکس از سم بوتولونیوم نوع A استفاده می‌شود. ممکن است، برخی افراد به این ماده حساسیت داشته و واکنش نشان دهند. اما در روش کربوکسی تراپی تنها دی‌اکسید کربن تزریق می‌شود. دی‌اکسید کربن به صورت طبیعی در بدن وجود داشته و تزریق آن هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

از بوتاکس بیشتر برای رفع چین و چروک و افتادگی‌ها استفاده می‌شود. اما کاربردهای درمان با دی‌اکسید کربن بسیار متنوع است و در درمان مشکلات زیادی متخصص این روش را پیشنهاد می‌دهد.

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم