میزان ماندگاری تزریق بوتاکس

میزان ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. در کل با تزریق این دارو می توان به مدت ۶ تا ۱۲ ماه انتظار بهبود و عملکرد مثبت را در ناحیه تحت درمان باید داشت. اما اگر مراقبت های اصولی بعد از تزریق انجام شود، می توان میزان این ماندگاری را افزایش داد.

جدا از مراقبت‌ های صحیح بعد از تزریق بوتاکس، عوامل دیگری مانند، کیفیت دارو، جنس و نوع پوست، میزان چین و چروک ها، سبک زندگی، مهارت پزشک، تشخیص درست ناحیه تحت درمان همگی می توانند در این زمینه تاثیرگذار باشد.


همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :


بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | تزریق بوتاکس

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس نسبت به نوع پوست

نوع پوست و ضخامت ماهیچه های صورت از عوامل تاثیرگذار در دوام و ماندگاری تزریق بوتاکس هستند. افرادی که دارای ماهیچه و عضلات برجسته و ضخیم هستند، نمی توانند از مزایای این دارو به خوبی بهره‌مند شود.

ضخامت عضلات باعث می شود تا نیاز به دوز بالاتری از دارو برای تزریق باشد و این می‌تواند فلجی عضلات و آثار کوتاه مدتی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل برای افرادی که دارای چنین ساختاری ماهیچه‌ای هستند، این روش گزینه مناسبی نیست. بهتر است این افراد روش های دیگری را در نظر بگیرند.

تاثیر سبک زندگی در میزان ماندگاری تزریق بوتاکس

سبک زندگی عامل مؤثر دیگری بر تعیین میزان ماندگاری دارو است. افرادی که از رژیم های سخت پیروی می کنند و ورزش های سنگین انجام می دهند، باید بدانند که همه این موارد می توانند روی عضلات و ماهیچه های صورت تاثیرگذار باشند و از همین رو میزان ماندگاری را بعد از تزریق بوتاکس تحت تاثیر قرار دهند.

رژیم های سنگین و تمرینات شدید میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهند و این باعث می‌شود تا سم تزریق شده نیز همراه با این سوخت و ساز با سرعت بیشتری از بین برود.

تاثیر میزان و عمق خطوط تحت درمان در ماندگاری تزریق بوتاکس

میزان و عمق چین و چروک های پوستی نیز در میزان ماندگاری تزریق بوتاکس تاثیر گذار هستند. در حالت کلی پزشکان، چین و چروک های پوستی را به دو دسته دینامیک و استاتیک تقسیم بندی نموده اند :

  1. چین و چروک های استاتیک: این چین و چروک ها به صورت خطوطی همیشه روی صورت مشاهده می شوند چه عضلات حرکت داشته باشند چه حرکت نداشته باشد تزریق بوتاکس برای این نوع از چین و چروک ها موثر نیست و بهتر است از روش های مختلف دیگری برای از بین بردن آنها استفاده کرد.
  2. چین و چروک های دینامیک: این دسته از چین و چروک ها فقط موقع حرکت عضلات مانند خندیدن و اخم کردن قابل مشاهده هستند و اگر تزریق بوتاکس با تخصص و مهارت همراه باشد، می تواند نتیجه و ماندگاری خوبی جهت صاف کردن و از بین بردن چین و چروک ها داشته باشد.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | تزریق بوتاکس

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

بسیاری از شما بعد از تزریق بوتاکس نمی دانید چه باید کرد؟ چه کارهایی ممنوع است؟ برای پیدا کردن بهترین پیشنهادهای درمانی که مخصوص پوست و شرایط شخص شماست، لازم است با متخصص پوست، مو و زیبایی مشورت کنید.

اما به طور کلی باید بدانید که بعد از تزریق بوتاکس نباید تا ۲۴ ساعت ناحیه تزریق را لمس کرد. چرا که لمس یا ماساژ آن ناحیه منجر به پراکندگی سم به دیگر نقاط می شود. همچنین حداقل تا یک هفته نباید هیچ کدام از انواع روش های جوانسازی پوست مانند میکرودرم ابریژن را انجام داد.

آیا بعد از تزریق می‌توانیم صورت را بشوییم؟
در چند روز اول بعد از تزریق، شما می توانید به آرامی صورت خود را با آب بشویید.

بعد از تزریق بوتاکس چطور باید خوابید؟
نباید روی ناحیه ای که تزریق صورت گرفته خوابید. بهتر است تا ۴ ساعت بعد از تزریق فرد نخوابد.

آیا بعد از تزریق می‌توان زیر نور آفتاب قرار گرفت؟

دوری از نور خورشید توصیه‌ی عمومی است. سعی کنید با ضدآفتاب یا یک کلاه مناسب از مناطق تزریق در برابر نور خورشید حفاظت کنید. نور خورشید به بوتاکس آسیبی نمی‌رساند؛ اما می‌تواند منجر به مشکلات جدید نظیر چین و چروک‌های تازه شود.

آیا بعد از بوتاکس می‌توان الکل و سیگار مصرف کرد؟
الکل احتمال کبودی پوست را افزایش می دهد و حتی ۲۴ ساعت قبل از تزریق بوتاکس نیز نباید مصرف شود. همچنین بعد از آن نیز حداقل تا ۲۴ ساعت نباید مصرف شوند.

آیا بعد از تزریق نباید آرایش کرد؟
حداقل تا ۲۴ ساعت هر نوع آرایش را قطع کنید.

چند ساعت بعد از بوتاکس می‌توان ورزش کردن را شروع کرد؟
حداقل تا ۲۴ ساعت هر نوع ورزش کردن را قطع کنید.

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم