تزریق ژل لب و عوارض ژل لب

عوارض تزریق ژل لب | لب‌ها یکی از ویژگی‌های ظاهری و اصلی صورت هستند که می‌توانند به جذابیت چهره بیفزایند. پرکردن لب‌ها با استفاده از تزریق ژل لب یکی از موارد آرایشی محسوب می‌شود که منجر به پر شدن و بزرگ‌تر دیده‌شدن لب‌ها می‌شود و سال‌به‌سال بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. انواعی از پرکننده یا فیلر برای لب وجود دارند که جزو روش‌های جوانسازی پوست به حساب می‌آیند و معمولاً در کنار کارهایی مثل تزریق بوتاکس استفاده می‌شوند.

امروزه روش‌هایی که بر اساس تزریق باشند کاربرد بیشتری دارند. از پراستفاده‌ترین و معروف‌ترین پر کننده هایی که در این دوران برای افزایش حجم و زیبایی لب‌ها استفاده می‌شود محصولات حاوی مواد مشابه اسید هیالورونیک هستند و به آن‌ها در اصطلاح ژل لب گفته می‌شود. به این پرکننده‌ها گاهی اوقات پرکننده‌های اسید هیالورونیکی نیز گفته می‌شود که برای تزریق ژل لب مورد استفاده قرار می‌گیرند.


همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :


بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | عوارض تزریق ژل لب

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

آثار تغییراتی که تزریق ژل‌های اسید هیالورونیکی ایجاد می‌کنند بین ۱۲ تا ۱۸ ماه است. اما برای ژل لب و تزریق این نوع ژل‌ها در لب، حدود ۶ تا ۹ ماه آثار آن‌ها باقی می ماند. بعد از این مدت برای حفظ حجم و ظاهر لب‌ها باید مجدداً تزریق صورت بگیرد. برای بررسی دقیق‌تر میزان ماندگاری و تزریق مجدد بهتر است با متخصص پوست و زیبایی کلینیک زیبایی راشا اصفهان مشورت کنید.

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب اگر به‌طور صحیح و دقیق انجام شود عوارض جانبی زیاد و بلندمدتی ندارد. حتی ممکن است بدون هیچ‌گونه عوارضی باشد. اما به‌ طور کلی بعد از تزریق ژل شما می‌توانید انتظار ورم‌ کردن و یا کبودی لب‌ها را داشته باشید. علاوه بر این‌ها عوارض رایج دیگر شامل موارد زیر می‌شوند :

 1. قرمزشدن و همچنین تورم و کبودی به علت آسیب‌های جزئی بافتی ایجاد می‌شوند.
 2. شکننده شدن پوست لب.
 3. ایجاد دانه (توده و غده).
 4. درد به میزان کم.
 5. خارش.
 6. همه این علائم گفته‌شده معمولاً بعد از حدود دو تا چهار هفته از بین می‌روند.

عوارض جدی تر بسته به تجربه فردی که تزریق را انجام می‌دهد و دقیق بودن محل تزریق دارد. برای مثال تزریق ژل به‌طور مستقیم در عروق خونی به‌طور ناخواسته می‌تواند عوارضی به همراه داشته باشد. این عوارض شامل زخم‌های دائمی، اختلال در بینایی، کوری و خط افتادن روی لب هستند. همچنین ابتلا به عفونت‌ها که در تزریق با لوازم غیر استریل رخ می‌دهند. به همین دلیل است که انتخاب یک متخصص خوب و با تجربه برای تزریق ژل لب اهمیت بالایی دارد.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | ماندگاری تزریق فیلر چقدر است ؟

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

پیش یا پس از تزریق، دکتر پوست معمولاً موارد مراقبتی را به فرد اعلام می‌کند. برخی از مراقبت‌های مرتبط با تزریق ژل در نواحی اطراف یا خود ل به شرح زیر است :

 • دوری از فعالیت‌های ورزشی شدید برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق در لب یا دیگر فیلرهای پوستی. چرا که افزایش تپش قلب و گردش خون می‌تواند منجر به شدید شدن تورم و کبودی‌ها بشود.
 • از قرارگرفتن در دمای بالا مانند اتاق‌های بخار یا گرمای خورشید تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق دوری شود.
 • حداقل به مدت ۲۴ ساعت از مواد آرایشی روی لب ها استفاده نشود.
 • دوری از مصرف سیگار چراکه می‌تواند احتمال آلودگی عفونی را افزایش دهد. همچنین دوری از افراد دیگری که سیگار مصرف می‌کنند (نبودن در معرض دود سیگار).
 • به مدت ۲۴ ساعت باید از مصرف الکل جلوگیری شود.
 • علاوه بر این‌ها احتمالاً پزشک پیشنهاد می‌دهد به مدت یک هفته از داشتن پرواز و سفرهای هوایی دوری کنید.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | تزریق فیلر چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل لب قبل یا بعد از عمل بینی ممکن است؟

به‌طورکلی تزریق ژل و عمل جراحی بینی با هم تداخلی ندارند و افراد به انتخاب خود ممکن است هر دو را هم‌زمان بخواهند. از دلایل این کار در افرادی که قصد انجام هر دو را داشته باشند این است که یک بار و در یک بازه عوارض کوتاه‌مدت نظیر تورم، قرمزی و غیره را تجربه کنند. البته باید دانست که بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ممکن است لب بالا متورم شود و مدتی طول بکشد تا این تورم رفع شود. بهتر است ابتدا این تورم از بین برود و سپس تزریق انجام شود.

بهترین حالت برای تزریق ژل لب این است که بعد از عمل بینی صبر کنید تا تورم ‌های بینی و صورت از بین برود، سپس تزریق شود. بااین‌حال اگر شما در روزهای اولیه بعد از عمل بینی، ژل لب تزریق کنید غیر ایمن نیست اما ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد.

برای اطلاع بیشتر از این موضوع می‌توانید با دکتر پوست مشاوره داشته باشد.

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم