بوتاکس زیر بغل و کاهش تعریق در فصل تابستان

بوتاکس زیر بغل  | همراه ما باشید با دکتر صبا شیخ بهایی و موضوع بوتاکس زیر بغل و راهکار کاهش تعریق در فصل تابستان  :

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :

بوتاکس تعریق زیر بغل

بوتاکس به عنوان یک ماده شیمیایی، عملکرد عضلات را مختل می‌کند. با تزریق بوتاکس به عضلات زیر بغل، عملکرد این عضلات محدود شده و ترشح عرق در این ناحیه کاهش می‌یابد. البته این روش موقت برای کنترل تعریق بیش از حد در ناحیه زیربغل محسوب می‌شود.

اثرات بوتاکس این قسمت معمولا ۴ تا ۶ ماه دوام دارد، پس از آن باید مجدد تزریق شود. پس از انجام بوتاکس، ترشح عرق در این قسمت کاهش یافته و فرد احساس راحتی بیشتری در فعالیت‌های روزمره دارد. به علاوه اینکه ترس و خجالت ناشی از دیده شدن لکه عرق روی لباس از بین رفته و اعتماد بنفس بیمار بیشتر می‌شود.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان |  بهترین کلینیک زیبایی اصفهان |  بوتاکس زیر بغل و آنچه باید بدانید :

خاصیت تزریق بوتاکس زیر بغل برای جلوگیری از تعریق

بوتاکس به خاطر داشتن ماده فعالی به نام سم بوتولینوم که نوروتوکسین است با عضلات و اعصاب موجود در زیر بغل تعامل برقرار می کند و به همین دلیل توانایی منحصر به فردی برای درمان هایپرهیدروزیس یا تعریق دارد. خاصیت این روش درمانی آن است که باعث محدود شدن حرکت عضلانی زیر بغل می شود و اعصابی را که مسئول فعال شدن غدد عرق هستند، مسدود خواهد کرد.

یکی از خواص تزریق بوتاکس زیر بغل آن است که غدد عرق تولید کننده تعریق را از کار می اندازد که به نوبه خودش عملاً فرآیند تعریق را در محل تزریق غیرفعال خواهد کرد.

یکی دیگر از خواص استفاده از بوتاکس برای کاهش دادن هیپرهیدروزیس یا عرق، این است که به عنوان یک درمان، ماندگاری نسبتاً طولانی و بالایی دارد و به جلوگیری از تعریق بیش از حد بین چهار تا شش ماه کمک خواهد کرد. این بدان معنی است که برای فردی که در ماه های تابستان بیشتر از این مسئله رنج می برد، می تواند انجام شود و نتیجه خوبی داشته باشد. علاوه بر این، بیماران می توانند هر ۶ الی ۱۲ ماه یکبار برای تکرار مجدد این روش اقدام کنند.

لینک های کاربردی : 

 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم