حرکات یوگا برای لاغری ران ها

حرکات یوگا برای لاغری ران | چربی بیش از حد بدن در قسمت پایین بدن نتیجه عادات غذایی نامناسب، ورزش نکردن، سن، هورمون‌ها و وراثت است. با این حال، انجام حرکات مناسب یوگا ممکن است به کاهش سریع چربی لگن و ران کمک کند. با این وجود داشتن یک رژیم غذایی متعادل هم مهم است. در اینجا چند آسانا یوگا وجود دارد که باید برای جلوگیری یا از بین بردن چربی اضافی و لاغری ران انجام دهید.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان |  بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | آشنایی با حرکات یوگا برای لاغری ران و تناسب اندام

۱. Utkatasana

این حرکت به عنوان حرکت صندلی هم شناخته شده است. این آسانا عضلات را در پاها، به ویژه باسن و ران‌ها درگیر می‌کند. نشستن روی صندلی آسان است، اما زمانی که روی یک صندلی خیالی نشسته‌اید، عضلات تحت فشار قرار می‌گیرند. این پاها است که وزن بدن، به خصوص عضلات در باسن و ران‌ها را تحمل می‌کنند.

این تمرین نه تنها به کاهش چربی کمک می‌کند و پاها را می‌کشد، بلکه آن‌ها را تقویت هم می‌کند. برای انجام این کار به درستی، مستقیما در تاداسانا ایستاده باشید. همانطور که در صندلی خیالی نشسته، به آرامی باسن پایین و زانو را خم کنید. در حالی که تنفس را ادامه می‌دهید، چند ثانیه طول می‌کشد و سپس به آرامی آزاد می‌شود.

۲. ویرابهادراسانا (ژست جنجگو)

این آسانا همچنین به عنوان ژست جنگجو شناخته می‌شود که عمدتاً روی قسمت داخلی ران‌ها کار می‌کند. بهترین جنبه این است که این ژست نواحی عضلانی بیشتری را هدف قرار می‌دهد زیرا هر دو پا به طور جداگانه تمرین می‌کنند.

پاهای خود را طوری گشاد کنید که به میزان قابل توجهی از عرض لگن فاصله داشته باشند. از پاشنه چپ خود برای زمین زدن خود استفاده کنید در حالی که پاشنه راست را طوری بچرخانید که انگشتان پا به سمت بیرون قرار گیرند. قوس پاشنه چپ شما باید با قوس پای راست شما مطابقت داشته باشد.

همانطور که بازوهای خود را به گونه‌ای دراز می کنید که در راستای شانه‌های شما قرار گیرند، باسن خود را پایین بیاورید و سپس انرژی را به سمت بیرون بدهید. با حفظ وضعیت بدن، تمرکز خود را به جلو تغییر دهید. در حالی که نفس‌های عمیق و ثابت می‌کشید، وضعیت را حفظ کنید و سپس رها کنید. همین کار را در طرف دیگر تکرار کنید.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان |  بهترین کلینیک زیبایی اصفهان |  حرکات یوگا برای لاغری ران ها

۳. ناتاراجاسانا

این ژست فوق العاده، باعث تحریک و کشش خم کننده لگن می‌شود. با این ژست عضلات داخلی و خارجی ران‌ها تمرین داده می‌شود. از آنجایی که فرد روی یک پا تعادل دارد، این حالت پاها را تقویت می‌کند. هر ماهیچه در ساق پا، از لگن تا پا، فشرده و کشیده می‌شود. پاها جریان خون بهبود یافته‌ای دریافت می‌کنند که آن‌ها را با مواد مغذی و اکسیژن پر می‌کند.

۴. تاداسانا

با تاداسانا شروع کنید. هنگامی که پای راست خود را بالا می‌برید و پشت خود می‌چرخانید، پای راست شما باید موازی با زمین باشد. با خم کردن زانوی راست و دراز کردن بازوی راست به سمت انگشت شست پای راست، کشش را انجام دهید. وقتی پای راست را گرفتید، بازوی چپ خود را به جلو دراز کنید. در حالی که عمیق و آهسته دم انجام می‌دهید، چند ثانیه در این حالت بمانید. بعد از رها کردن از طرف دیگر این کار را تکرار کنید.

۵. آپاویستا کوناسانا

این آسانا به طرز شگفت انگیزی در قسمت خلفی پاهای شما کار می‌کند. این نه تنها روی قسمت داخلی ران‌ها که نادیده گرفته شده کار می‌کند، بلکه کشش مناسبی به آن‌ها می‌دهد. این نرمش فوق العاده، با نیازهای خانم‌ها طراحی شده است و همچنین قدرت و انعطاف پذیری را افزایش می‌دهد.

۶. Dandasana

اول از همه دراز بکشید. پاهای خود را تا حد امکان از هم باز کنید. بعد از آن کف دست خود را به وسط بیاورید. اگر انعطاف پذیری دارید، بدن خود را به سمت جلو حرکت دهید و سعی کنید بالاتنه خود را روی زمین قرار دهید و در آخر چانه و سرتان استراحت کنند. اگر نه، بگذارید سرتان آویزان شود و آرنج‌هایتان را خم کنید. چند نفس عمیق بکشید، سپس به آرامی بلند شوید و پاهای خود را به هم نزدیک کنید.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان |  بهترین کلینیک زیبایی اصفهان |  آشنایی با حرکات یوگا برای لاغری ران و تناسب اندام

۷. جانو سیرساسانا

Janu Sirsasana ران‌ها و مفاصل ران را تقویت می‌کند و در عین حال هدف آن افزایش انعطاف پذیری همسترینگ و زیر گروه‌های آن‌ها است. علاوه بر اینکه عضلات پا کشیده می‌شوند که در این بین کمر و ستون فقرات نیز بیشتر کشیده شده و به گردش آزادتر خون در این نواحی کمک می‌کند. ماهیچه‌ها از این طریق تغذیه می‌شوند و این ناحیه را سالم نگه می‌دارد. هنگامی که برای مدت طولانی انجام شود، این ژست به آرامش ذهن و در عین حال تقویت پاها کمک می‌کند.

۸. بادها کوناسانا

این آسانا یک بازکننده باسن عالی است. دامنه حرکتی باسن نیز افزایش یافته است. توده بدون چربی در حالی ایجاد می‌شود که قسمت داخلی ران شما کشیده و فشرده شده باشد. اساساً این ژست، باسن و ران را ورزش می‌دهد و برای آن‌ها کاملاً مفید است.

روی تشک بنشینید، پاهای خود را دراز کنید. زانوهای خود را تا کنید و پاهای خود را به مرکز بیاورید. پشت خود را صاف کنید و پاهای خود را به هم وصل کنید. با کف دست، پاهای خود را حمایت کنید. حالا تا جایی که می‌توانید زانوهایتان را روی زمین بیاورید. پس از چند دقیقه وضعیت را رها کنید. بسیاری از حرکات یوگا برای لاغری ران و قسمت‌های دیگر پا مناسب هستند .

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم